PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları 3g 2g karışıklığı

adeny
14-12-2010, 21:57
Bundan 1,5 sene evvel patronum bana bir ipod touch aldı, kaçıncı nesil olduğunu sormadım ,gerçi o zaman ipod ve iphone' lar hakkında hiç bilgim yoktu, daha sonra forumlarda ve internette öğrendiğim kadarı ile 2g ve 3g nin 2.nesil ve 3.nesil olduğunu öğrendim. 2g lerin model numaralarının MB ile başladığını 3g lerin ise MC ile başladığını öğrendim. Bu zamana kadar benim model numaram MC ile başladığı için 3g nin firmware lerini indirip jailbreak lerini sorunsuz bir şekilde kullandım. Fakat bugün patronum bana ipodun 2.nesil olduğunu söyledi çok şaşırdım apple nin sitesinden seri numarasını yazarak gerçekten 2.Generation yazısını görünce kafam karıştı. Şimdiye kadar yaptığım jailbreaklar, indirdiğim 3g firmwareler, nasıl uyumsuzluk yapmadı ve model numarası nasıl oluyorda MC ie başlıyor, bir türlü çözemedim, acaba 2g 2.nesil, 3g de 3.nesil olmuyormu? Beni bu konuda aydınlatırsanız sevinirim

GKTG
14-12-2010, 22:04
Eğer cihaz iPod touch 3G ise arkasında 32 veya 64 Gb olarak küçük boyutlu hafızası yazar. Benim cihazım iPod touch 3G 8GB diye geçiyor ama donanım olarak 2.nesil.

adeny
14-12-2010, 22:06
bir bakiim bu yaşta büyüteçi buliim de

adeny
14-12-2010, 22:08
arkasında sadece 8 gb yazıyor fakat apple nin sitesinde 2.Generation yazıyordu

yani seri numarasını yazınca

o zaman g harfinin nesille bir alakası yok

GKTG
14-12-2010, 22:12
arkasında sadece 8 gb yazıyor fakat apple nin sitesinde 2.Generation yazıyordu

yani seri numarasını yazınca

o zaman g harfinin nesille bir alakası yok

iPod larda G işareti generation yani nesil anlamındadır. 8GB küçük mü yazılmış.

adeny
14-12-2010, 22:13
8GB olarak yazıyor alt ortada okunmayacak kadar küçük değil

peki 3g olup da donanımsal 2.nesil nasıl oluyor biraz kafam karıştı kusura bakmayın

birde ben yine 3g nin firmware lerini indiricem eskisi gibi jaijbreakı da 3 g ye göre mi yapıcam acaba?

GKTG
14-12-2010, 22:21
peki 3g olup da donanımsal 2.nesil nasıl oluyor biraz kafam karıştı kusura bakmayın

Apple iPod touch 3.nesili çıkarttığında bir standart olan 8Gblık ciihaz ı üretmedi bunun yerine iPod touch 2.nesil 8GB cihazın sürümünü vede arka kapağını değiştirerek piyasaya 3.nesil 8GB iPood touch diye sundu.

adeny
14-12-2010, 22:23
teşekkür ederim peki ben sorumu tekrar yineleyip fazla uzatmayayım. ben yine 3g nin firmware lerini indiricem eskisi gibi jaijbreakı da 3 g ye göre mi yapıcam acaba? bunu anlıyorum şimdi.

GKTG
14-12-2010, 22:33
teşekkür ederim peki ben sorumu tekrar yineleyip fazla uzatmayayım. ben yine 3g nin firmware lerini indiricem eskisi gibi jaijbreakı da 3 g ye göre mi yapıcam acaba? bunu anlıyorum şimdi.

Cihazınız 2G ve MC modelse jailbreak açısından sorun yaşayabilirsiniz.

adeny
14-12-2010, 23:25
Sanirim öyle ne yapmami önerirsiniz