PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları 3g GPS sinyali bulmuyor.

umutarslan
12-12-2010, 16:10
merhabalar cihazımda 4,1 yüklü 3g 16gb model. harita kısmında yerimi 300metre sapma olsada buluyor igo tom tom ve navigon turkey programlarında sinyal bir türlü bulmıyor. sorun ne olabilir acaba

kemal21
12-12-2010, 19:41
Restore dosyası hatalı olunca yapıyor bunu bastan restore etmen lazım

umutarslan
14-12-2010, 16:51
jailbreak var bende şimdi burdan indirdigimle yapmıştım. bi daha baştan jailbreak yaptım ama yine aynı :S

emrahegrek
14-12-2010, 17:10
1 3g kapatin
2 wifi kapatin
3 hucresel veri agini kapatin
4 konum servislerini kapatin
5 cihazi kapatip acin
6 konum servislerini acin
sonrada google maps acin ve yerinizi aratib duzelmesi gerek sonra diger kapattiklarinizi acabilirsiniz

Sent from my iPhone using Tapatalk

umutarslan
14-12-2010, 18:34
vallahi olmuyor. şu gps hızı ölçen programlarıda deniyorum onlarda da tık yok. gps saglammı bozukmu bunu nasıl test edicez. harita fonksiyonu sanırım gps olmadanda çalışıyor evin içinde bile çekiyo yani.

Afanasyevo
14-12-2010, 21:29
Evin içinde dahi çekiyor dediğin olay internet kullanrak sim kartının yerini tespit etme çalışmasıdır ve bahsettiğin gibi birkaç yüz metre kadar sapmalar verebilir. Gps modülünün çalışabilmesi yani uyduları görebilmesi için öncelikle açık havaya çıkmalasıın. İlk kullanımda 5-10 dk. sürebilir uydu tespiti... ondan sonra kullanım sıklığına göre bu süre düşebilir. Gps modülünün açmak için Türkçe adı ile "konum servisleri" ni açmalısın. Daha sonra forumumuzdan bir navigasyon uygulaması indirerek kurmalı ve açık havada sinyal yakalamalısın. Kolay gelsin.

umutarslan
14-12-2010, 22:44
tom tom igo ile denedim bulmuyor. benim telefon 3g arkadaşın iphne4e kurdum o anında baglandı.benim cihazda olmuyor.

Afanasyevo
15-12-2010, 23:46
Arkadaşın navigasyon uygulamasını sürekli kullanıyorsa anında bağlanması normaldir. Bir önceki mesajıma dikkat edersen, "İlk kullanımda 5-10 dk. sürebilir uydu tespiti... ondan sonra kullanım sıklığına göre bu süre düşebilir" yazmıştım. Yani Navigasyon uygulamasını hergün kullanan bir cihaz açar açmaz anında bağlanırken, ayda yılda bir kullanan bir cihaz 10-15 dk. ya kadar bekletebilir. Sebebi de uyduların koordinatlarının sürekli değişmesidir. Hergün Navigasyon açılan bir telefon, hafızasında barındırdığı koordinatları esas alarak arama yapar ve çok fazla değişiklik olmadığı için kolayca saptar. Ama ilk kullanımda veya ayda yılda bir kullanımda zaten telefonda koordinat namına bir bilgi yoktur ki, nereden başlasın.. Bu da zaman alabilir. Dediğim gibi ilk kurulumda çık dışarı (havanın bulutsuz ve açık olması da önemlidir) ve simyal yakalayana kadar denemeni sürdür. Kolay gelsin.

husdogar
30-03-2011, 08:51
Bu konuyla ilgili ben de mağdurum. Kendi telefonum 3G S. Pusula ve Tom Tom sorunsuz çalışırken, 3G telefonda bu uygulamalar çalışmıyor.
Uzun zamandır da Ipod, Iphone ve JB tecrübesi olan bir kişiyim. Basit olarak denenebilecek herşeyi denedim. (Push Fix ve Push Doctor da dahil olmak üzere)
Başka bir konuda da bu tür bir problem paylaşmıştım.
Fakat bir çözüm bulanamadı.

DeMo
30-03-2011, 10:33
iphone 3g cihazınıza unlock yapabilmek için custom fw ile basebandı 6.15.00 yapmış olabilir misiniz ?
başıma gelmedi ama forumda okuduğum kadarıyla basebandını 6.15.00 yapanlarda gps, wifi, 3g problemleri sıklıkla yaşanıyormuş.

husdogar
30-03-2011, 10:41
Aslında dediğiniz gibi Baseband yükseltmeyen Custom FW ile jailbreak yaptım. Fakat Modem Firmware 05.11.07 olarak gözüküyor.
Push Fix 2.0 sorunu mu çözer mi?
Ve hangi Kaynaktan yükleyebilirim?

DeMo
30-03-2011, 10:51
Şuan ki Fw sürümünüz nedir ?

husdogar
30-03-2011, 11:02
ıos 4.2.1 jb redsnow. Ultrasn0w ile unlock yaptım baseband 05.11.07....

husdogar
30-03-2011, 11:05
Aslında kısaca durumum aşağıdaki gibi. Başka bir konuda yazmıştım ama yanıt alamamıştım.

Bende 3GS IOS 4.2.1 JB New Bootrom 05.15.04. Maps ya da Her hangibir uygulamada internet desteği olmaksızın yerimi GPS sayesinde bulabiliyor.
Bir arkadaşıma bir akrabam vasıtasıyla ABD'den getirttiğim 3G (05.11.07) modelinde internet ve konumlandırma servisleri sayesinde Maps ya da diğer uygulamalarda yer tayini yapıyor.

Ben dün itibariyle bu 3G cihaza redsn0w ile JB yaptım. Baseband yükseltmeden Unlock da yapabilmem için Custom Firmware 4.2.1 yükledim.
Şu an herşeyiyle problemsiz çalışıyor. Tek eksiği Tom Tom uygulamasında "Yetersiz GPS Alımı" hatası veriyor.
3G ya da Wifi ve GPS sayesinde yer saptamasında yine bir problem yok.

Benim araştırmalarım sonucunda eski yazılımlar için (IOS 3,X) PUSH FIX ya da PUSH DOCTOR gibi uygulamalarla bu GPS problemi çözülüyormuş.
Aslında bu uygulamalar anlık ileti problemini çözmekte. Eski IOS larda JB sonrası bazı kullanıcıların Youtube çalışmıyordu ya da SMS gibi mail alamıyorlardı.
Bu push programlarını bunlarla birlikte GPS sorununu da çözdükleri yazılıydı.
Bir arkadaşım da bana bu şekilde bu problemi çözdüğünü söylemişti.
Fakat bir kaç yabancı sitede okudugum kadarıyla IOS 4.X için henüz böyle programlar yok.
Ben eskilerini de denedim IOS 4.2.1 de. Fakat sonra yine cihaza JB yapmak zorunda kaldım.
Push Fix 2.0 adlı programın IOS4.X için olduğunu duydum ama her hangi bir kaynakta bulamadım bu programı.

Başka bir teori ise OpenSSH Access.
Yeni gelen IOS ların hepsinde önceden yüklenmiş olarak geliyor.
Ama bi tür Terminal açma durumu var.
Ben orada anlatılan durumu bir türlü anlamadım.
Cydia ana sayfada tarif edilen kadarıyla:
5: open Terminal on Desktop
(command space "Terminal" enter)
6: run "ssh root@<ipadsress>

Bu adımları anlamadım.

Ayrıca IPAD için Location Fix diye bir uygulama var cydia içinde.
Acaba Iphone için de bir uygulama yapılmış mı?

Bu konunun uzmanı olan arkadaşlardan 3G kullanan mağdur arkadaşlara yardım ellerini uzatmalarını bekliyorum.
Ama cydia içinde ayrı bir tarifi var.

DeMo
30-03-2011, 11:28
bahsettiğiniz Push Fix 2.0 adlı programı sizde araştırmalarınızda görmüşsünüzdür cydia.pushfix.info kaynağından indirebiliyorsunuz.
tabi önden bi 6 $'cık ödemeniz gerekiyormuş :)

husdogar
30-03-2011, 13:33
Akşam eve gidince Pushfix 2.0 satın alacağım. Sonuçlarıyla ilgili sizleri bilgilendiririm. İlginiz için teşekkürler.

DeMo
30-03-2011, 13:51
Umarım derdinize çare olur.

öncesinde 4.2.1 ve 4.1 Custom Fw'ler ile tekrar restore yapıp denemenizi öneririm.

husdogar
30-03-2011, 14:07
Cihaza 2 kere JB yaptım. 2 sinde de 4.2.1 CF JB yaptım Redsnow ile.
Aslında bu 2. JB başka sebepten dolayı oldu.
Winterboard içinde Homescreen Wallpaper'ı aktif edince homescreen üzerindeki Telefon iconu yok oluyor.
Sınırlamaları düzelttim ya da SBsettings üzerinden bir şeyler denedim ama olmadı.
Homescreen Wallpaper'ı geri çekince tekrar geldi telefon iconu.

O yüzden 2. JB teşebbüsünde bulundum. Ama aynı problemler devam ediyor. (Hem telefon iconunun kaybolması hem de GPS sinyali bulamaması)
4.1 daha mantıklı geldi bana.
Onu deneyebilirim.
İlginiz için teşekkürler.