PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları iPhone ile oto teyp senkronize etme görüşleriniz...

CASUA
08-12-2010, 20:07
Arkadaslar benim bir sorum olacak bilgisi olanlar paylasabilirmi ; iPhone'u arabadayken teyp'e kablolu bağlantı yapmadan, Bluetooth veya radyo frekansı tarzı ile senkronize edip, telefon görüşmelerimi veya telefondaki müziklerimi yine kablo bağlantısı olmadan gerçekleştirebilirmiyim ?

Mesela bu dediğim olay navigasyon cihazlarında yapılabiliyor.navigasyonda ayarlar-ses-fm diyorsunuz ve bir frekans belirliyorsunuz,mesela 94.0 ayarlıyorsun.daha sonra radyoyu açıp aynı frekansı ayarlayıp mp3,navigasyon ses çıkışını,kablosuz alabiliyorsunuz...

Afanasyevo
08-12-2010, 20:36
Nokia da o özellik var. Bildiğim tek bağlantı Aux kablo ile olandır. Zira telefondaki medyayı kablosuz yayınlamak için yazılım değil donanım gerekiyor.

SaTuSa
08-12-2010, 20:39
iPhone fm transmitter ya da bluetooth görüşme destekli bir araç teyibi varsa yine bağlantı ve görüşme yapılabiliyor. Ben her iki şekilde de denedim oluyor yani..

Afanasyevo
08-12-2010, 21:11
Bu özellik oto teybinde mi oluyor Şahin ?

CASUA
08-12-2010, 21:12
Şahin abi fm transmitter yada bluetooth görüşme deseği olup olmadığını bilemiyorum ama, abi teyp'in menüsünde bluetooth audio diye bir sekme var abi ama tam anlamıyla bunun ne işe yaradığına ilişkin detaylı bir denemem olmadı.
Abi kitapçığını detaylı bir bakiym olmazsa aracın servisinden teknik bir destek alırım...

CASUA
08-12-2010, 21:22
Nokia da o özellik var. Bildiğim tek bağlantı Aux kablo ile olandır. Zira telefondaki medyayı kablosuz yayınlamak için yazılım değil donanım gerekiyor.

İlk konuyu açtığım yerde ufak bir yanlışlık vardı düzellttim, video derken videonun görüntüsü değil sadece ses olayı...telefon görüşmesi,novgasyon sesli yönlendirme , müzik sesini alabilme ve telefonun oynattığı videoların sesini kablosuz olarak alabilme...

SaTuSa
08-12-2010, 21:40
Bu özellik oto teybinde mi oluyor Şahin ?
Evet, zaten ben video dan hiç bahsetmedim sadece ses üzerine yorum getiriyorum. Misal olarak bluetooth bağlantısını sağladıktan sonra herhangi bir uygulamada video açtığınızda filmin sesisi araçtan alırsınız, aynı şekilde müzük de dinlenir. Telefon görüşmesi geldiği esnada ses kesilip görüşlmeye geçebiliyor. Tabii bunların hepsini araç teybinin desteklemesi gerekir. Navitech miydi neydi benim bacanağın cihazı onunla iphone ve ipad ile deneme yaptım. Benim aracımda doubledin avt cihaz var bluetooth olmadığı için arkadaki aux girişlerinden canon kameranın kablosuyla bağlantı alıp sesi o şekilde aktarıyorum. iPhone media kablosuyla görüntü denemesi de yaptım hem görüntü hemde sesi direkt kendi teybime aktardım, ancak o kabloyu birçok yerde kullandığım için araca sabit bırakamam sadece deneme amaçlıydı

Afanasyevo
09-12-2010, 23:57
Hımm.. Ben araçta yalnızca trt fm dinlediğimden ve orijinal teybini (blaupunkt) kullandığımdan bu tür özelliklerden bihaberdim bak :) Bilgilendirme için teşekkürler...