PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Iphone 4 flaş çalışmıyor

hak87
05-12-2010, 21:06
Arkadaşlar elimde versiyonu 4.1 olan ve modem firmware 01.59.00 olan Amerika çıkışlı bir iphone 4 var. Bu cihazın kamerasına girdiğimde video çekerken veya resim çekerken flaş ışığı çalışmıyor. Bu durumun sebebi ne olabilir. Bir arıza mı var yoksa yazılımdan mı kaynaklanıyor?

SaTuSa
06-12-2010, 00:15
Ekranın sol üstünde flaş ayarı olması gerekir, genelde Oto. konumundadır, üzerine tıklayıp seçenekleri değerlendirebilirsiniz...

hak87
06-12-2010, 00:45
Değerlendiriyorum. Flaş kısmını açık yapıyorum ama hala yanmıyor...

SaTuSa
06-12-2010, 00:47
Kilitmenme olasılığına karşın restore edin diyemiyorum, sadece shsh kaydınız varda umbrella yardımıyla yeniden 4.1 sürümüne restore edebilir ve unlock yapabilirsiniz, ama riskler her zaman sözkonusudur... normal şartlarda flaş oradan açılmalı

hak87
06-12-2010, 08:17
Öncelikle ilginiz için çok teşekkürler. Unlock çıkana kadar bekleyebilirim. Peki bu durumun yazılımsal olma ihtimali var mı? Yani benim gibi bu ve benzer sorunlarla karşılaşan arkadaşlarımız var mı

SaTuSa
06-12-2010, 09:10
ben karşılaşmadım açıkçası. şöyle bir öneride bulunayım size, appbox pro diye bir uygulama var, bunun son sürümünü cihazınıza yükleyip içerisindeki araçlarda flashlight özelliğini kullanarak farklı bir şekilde deneyebilirsiniz, eğer burada çalışırsa o zaman muhtemelen bir hata vardır yazılımda.. uygulamanın içerisinde flashlight seçeneğine girdiğinizde ekran bembeyaz olur ekrana tıkladığınızda yeni seçenekler gelir karşınıza buradan flaşı açabiliyorsunuz hani fener misali..

uygulamanın kırılmış hali: fileape » download (http://fileape.com/dl/h53SAAVatQRyPQ56)