PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Iphone4 IOS4.2.1

mon0
01-12-2010, 12:15
Merhaba,

Konu ile ilgili detaylı bir bilgi forumda varmı bilmiyorum. detaylı arama ile baktım fakat sorumun cevabını göremedim. (yada acele ve heycandan göremedim diyelim)

Vodafone'dan Iphone4 aldım bir kaç gün önce. daha önce symbian ve WM tabanlı telefonlar kullandığım için baya bir farklı geldi IOS bana.
herneyse
cihazın içinde IOS 4.2.1 var.
sorularım şunlar;
bu cihaz simlock mu yoksa unlocked mı nasıl anlayacağım? değilse unlocked işlemi mi yapmam gerekiyor jailbreak için?
bu cihazın içindeki IOS versiyonuna uygun bir jailbreak yöntemi var mı şuan yoksa beklemelimiyim? yoksa downgrade yapabilir miyim?

tüm bunların rehberi olacak konular varsa lütfen linklerini verir misiniz?
yada buradan cevap verecek arkadaşlarada müteşekkir olacağım.
wm ve symbian tabanlı telefonlar için bir serial yada patch yeterli oluyordu programları için
iphone biraz sıkıntılı gibi.. yada bana mı karışık geldi bilemiyorum.

Moscow Trip
01-12-2010, 12:18
unlock hakkında bir bilgim yok ama.
şu an 4.2.1 için jailbeak var ama baya zorlu bir işlem ben yapamadım downgrade yap bence 4.1 in greenposıon ile 20 dakikada cihazın jailbreakli olsun :)

fatayt
01-12-2010, 12:20
türkiyedeki vodafondan aldıysanız unlock veya simlock yapmanıza gerek yok.ancak eğer, ben apple'a para vermek istemiyorum diyorsanız, farklı kaynaklardan kırılmış bedava programlar yüklemek için jb yapmalısınız.

mon0
01-12-2010, 12:20
kapatıp açtığımda jb işlemi için pc'ye bağlamam gerekir mi peki?

XANTHE
01-12-2010, 12:23
Vodafone dan alınan iPhone4 ler simkilitsizdir unlock yapmaya gerek yok, şu an 4.2.1 fw için redsnow ile jb mümkün faka bağımlı jailbreak olacaktır ve cihazı her kapatıp açacagınızda bilgisayara bağlayıp redsnow ile açmanız gerekecektir.

Moscow Trip
01-12-2010, 12:24
kapatıp açtığımda jb işlemi için pc'ye bağlamam gerekir mi peki?

tabiki pc'ye bağlı olmalıdırki program aleti tanısın :)

mon0
01-12-2010, 12:30
türkiyeden aldım evet.
o halde downgrade yapıp direk jb işlemi yapabilirim.
peki redsnow greenpoison limera1n?
hangisidir en iyisi?
fark var mı yada..
kolay zor vs.. gibi.

XANTHE
01-12-2010, 12:38
türkiyeden aldım evet.
hangisidir en iyisi?
fark var mı yada..
kolay zor vs.. gibi.

Cihaz fw sürümü 4.2.1 olduğu için tek seçeneğiniz var oda redsnow, fakat dediğim gibi bağımlı jb olacaktır.

Moscow Trip
01-12-2010, 12:47
türkiyeden aldım evet.
hangisidir en iyisi?
fark var mı yada..
kolay zor vs.. gibi.
4.1'e geçiş yapıp jailbreak yapcaksanız Greenposıon.. :)
eğer 4.2.1 ise readsnow'dan başka yolunuz yok ama dediğim gibi zorlu bir işlem..

mon0
01-12-2010, 12:57
tamam teşekkür ederim.
akşam eve gidince bi yardıralım bakalım [8D]

Moscow Trip
01-12-2010, 13:03
tamam yine bir sorun olursa burdayız :)