PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları iphone 4 unlock ve şarj sorunu

aydin6134
30-11-2010, 11:24
kdaşlar ben iphone 4 4.0 dan 4.1 geçtim jailbrak yapılmış durumda ancak baseband 02.10.14 olduğından hat gelmiyor bir türlü 02.10.14 baseband için ne zaman gelecek unlock yakınmıdır gelemesi ayrıca 4.1 geçtikten sonra akşam 8:00 de iphone 4 düm tam şarj doluydu 2 saat internete kullandım şarj %80 geldi akşam saat 12:00 de yattım sabah saat 06:30 da baktığımda şarjım %28 lerde göründü şarjın bu kadar hızlı bitmesinin sebebi nedir

SaTuSa
30-11-2010, 11:34
unlock çıktığında forumda duyurulur... ayrıca 2 saatlik kullanımda %20 lik bir düşüş normaldir, diğer düşüş ise multitasking de açık kalan bir uygulama yüzünden olmuş olabilir muhtemelen..

haebrun
30-11-2010, 15:27
I phone 4 - 4.2.1 sürüm ve modem firmware 03.10.01 ve haliyle sim kartı taktığımda i tunnes'ta not supported sim ve phoneda da bir dilim çekim gücü ve de ayarlar>hakkında bölümünde de operaöt yok olarak gözüküyor. ne yapabilirim, neler yapılmalı. Bu konularda yeni ama teknolojiden de nacizane biraz anlayan biri olarak yardımlarınızı bekliyorum. Paylaşımlar için teşekkürler, sağolun.

XANTHE
30-11-2010, 16:31
I phone 4 - 4.2.1 sürüm ve modem firmware 03.10.01 ve haliyle sim kartı taktığımda i tunnes'ta not supported sim ve phoneda da bir dilim çekim gücü ve de ayarlar>hakkında bölümünde de operaöt yok olarak gözüküyor. ne yapabilirim, neler yapılmalı. Bu konularda yeni ama teknolojiden de nacizane biraz anlayan biri olarak yardımlarınızı bekliyorum. Paylaşımlar için teşekkürler, sağolun.

Cihazınız simkilitli bir cihaz. Yurdışından mı alınmıştı? Eğer öyleyse 03.10.01 baseband için unlock çıkmasını bekleyeceksiniz. Şuan için cihazın telefon ve mesajlaşma özelliklerini kullanma şansınız yok.

haebrun
30-11-2010, 16:41
getıırttıgım kısı sımlocksuz oldugu konusunda cok emın ve getırdıgı dıger kısının kullanabıldıgını soyluyor, ben de aradım henuz hattı takmamıs bakalım takınca anlayacagız muhtemelen cevabı da 1 saate kadar yazabılırım. surum dusurmek ıcın herhangı bır program mevcut degılmı ve yenı unlock ne zamana kadar cıkar. ılgınız ıcın tesekkurler.

XANTHE
30-11-2010, 16:42
Valla birçok kişi 2 aydır unlock bekliyor ve henüz ne zaman çıkacağı belli değil.

gezgin38
30-11-2010, 17:23
aynen bende bir arkadaşım için yurtdışından gelen İphone 4 telefonu için 4.1 sürüm ve 02.10.04 için unlook bekliyorum bende... bu hafta içinde çıkacağını söylediler ama inşallah çıkar...

haebrun
30-11-2010, 18:05
dıger ı phone getırıen arkadas az once mıcro sım yaptırdı ve benı o ı phone dan aradı sebebı ıngılterede alan kısının belkıde kendı vodafone sımıyle aktıve etmıs olması olabılır mı szıce

XANTHE
30-11-2010, 18:11
dıger ı phone getırıen arkadas az once mıcro sım yaptırdı ve benı o ı phone dan aradı sebebı ıngılterede alan kısının belkıde kendı vodafone sımıyle aktıve etmıs olması olabılır mı szıce

İngiltere cihazlarının çoğu simkilitsizdir. Siz simkartınızı çıkarıp yeniden takın ve bir daha deneyin. Cihazı aldığınızda cihaz açılmış mıydı ve ekranında Cydia varmıydı ?

haebrun
30-11-2010, 18:16
soyle soyleyeyım. ılk actıgımda emergency calls ekranı vardı ve ben sım takmada sorun yasadım. yuvaya hasar verdım. sonra yuvayı yaptırdım o arada neti kurcaladım ve forumlarda anlatılanları uygladım ve menuye gırmeyı basardım yanı emergency calls ekranından kurtuldum. sım yuvam yapıldı sım kartı artık goruyor ancak opperator yok dıyor. msn adresını alabılır mıyım daha rahat konusuruz

haebrun
30-11-2010, 18:20
cydiayı ben kurdum uzuuuun ugralarla acaba hıc yapmasamıydım. yanı aslında yapamın onemı olmamalı. bundan kastım restore yapıp sımımı takınca getıren kısının dedıgı gıbı sımlocksuzsa zaten yıne calısması gerekmez mı
acaba takıp oylece emergency calss ekranında bekltmelı mıyım

XANTHE
30-11-2010, 18:23
cydiayı ben kurdum uzuuuun ugralarla acaba hıc yapmasamıydım. yanı aslında yapamın onemı olmamalı. bundan kastım restore yapıp sımımı takınca getıren kısının dedıgı gıbı sımlocksuzsa zaten yıne calısması gerekmez mı
acaba takıp oylece emergency calss ekranında bekltmelı mıyım

Eğer cihazınızı ilk açtığınızda cydia yoksa cihazınız simkilitsizmiş. Yani unlock yapılmış olma ihtimali yok. Cihazın simyuvasında bir sorun olabilir. Cihaza simkartınızı yeniden takıp simkar cihazdayken itunes ı açın eğer gene görmezse bu şekilde yeniden restore edin cihazı.

haebrun
30-11-2010, 18:33
yanı suanda ıcınde sım ıle ı tunesın kendı restoreunu yapıyorum... evet cydıayı ılk nette okudum phoneda yoktu... sımdı sımı goruyor ama ı tunesa bagladıgımda not supported sım yanı desteklenmeyen dıyor bu durumda nedır yapılması gereken

haebrun
30-11-2010, 18:35
msn adresınızı alabılır mıyım prınt screen edıp yollayayım sıze zahmet yardımı olursanız cok sevınıcem

XANTHE
30-11-2010, 18:42
özel mesaj msn telefon vb. yollarla yardım istemek yasaktır. Forum kurallarında bu açıkca belirtilmiştir. Sadece konudan yardım ediyoruz.

İtunes i kapatın ve cihazınızı uçuş moduna alıp yeniden itunesi açın cihazınızı görecek ve senkronize edecektir. Daha sonra itunes ı kapatın ve cihazla pc bağlantısını kesin cihazı kapatıp açın sorun düzelecektir.

haebrun
30-11-2010, 18:44
ınsaallah ınsaallah.
En azından adınızı soyleyın ısme dua edeyım..ınsaallah olur restore bıtıyor. Sımdı de dedıklerınızı uygulayacagım...

haebrun
30-11-2010, 18:45
Gercı uygulayabılmem ıcın menuye gıdebılmem lazım bende ıse bu restoredan sonra adece emergency calls ekranı var :(( yanı redsnow u kullanıp hakcleyerek mı yapayıp dedıklerınızı. Cunku ancak o zaman menuye ve dolayısıyla ucus moduna gıdebılırım...

haebrun
30-11-2010, 18:50
Yanı benım asıl dolayısıyla bu. Emergency calls ekranı. Ben hp bu ekranı gecebılmek ıcın ugrastım. Sımdı yıne redsnowla ıslem yapayım mı ucus modu ve dedıklerınızı yapabılmek ıcın...

XANTHE
30-11-2010, 18:55
Redsnowla jailbreak yaparsanız bağımlı jb olur. Siz cihazınızı 4.1 firmware downgrade edin ve greenpois0n ile jailbreak yapın. Greenpoison ekranı aktive eder. Ardından dediğim yöntemi uygulayın. İşin garip yanı simkilitsiz cihazın acil arama ekranında kalması olmuş..

haebrun
30-11-2010, 18:58
Downgradeı nasıl yapabılırım kısaca acıklar mısınız ve greenpoıson ı hıc kullanmadım 4.2.1 de bunlarla sorun yasamam degıl mı cunku nasıl olsa sımkılıtsız

haebrun
30-11-2010, 19:06
Team vıewer dan yardım etmek ısteyen var ıd ve sıfremı vermelı mıyım sızce

XANTHE
30-11-2010, 19:07
İndirme merkezinden cihazınız için orjinal 4.1 firmware bilgisayarınıza indirin ve cihazınızı dfu moda alıp itunes üzerinden shift + restore ile indirmiş olduğunuz firmware sürümünü yükleyin. Ayrıntılı bilgi forumda mevcut..

haebrun
30-11-2010, 19:08
ıyı ama 4.1 e dusurmek oluyor o zaman. Benım 4.2.1. Lutfen yardımc olun. 4.1 ı kurarken artık hata verıyor cunku

XANTHE
30-11-2010, 19:09
Team vıewer dan yardım etmek ısteyen var ıd ve sıfremı vermelı mıyım sızce

Forum yöneticileri hariç kimseye id ve şifrenizi vermemenizi tavsiye ederim.. Ama siz bilirsiniz. Belkide gerçekten yardım etmek isteyen birisidir.

haebrun
30-11-2010, 19:10
bunu sız yapamaz mısınız

XANTHE
30-11-2010, 19:20
Valla ben size nasıl yapılacağını tarif ettim.