PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Unlock iPhone 3G-3GS Ultrasn0w 1.2

Sayfa : 1 2 [3] 4

dJibRiL
02-12-2010, 19:41
Telefonun Menüsünü Göremiyorum Hiç Bir Tepki Vermiyo Verse Gerisi Kolay Hallederim De Yok[gl=22.gif]

XANTHE
02-12-2010, 19:43
Şu an ekranda itune ve kablo işareti mi var hiçbirşey yok mu?

dJibRiL
02-12-2010, 19:43
Evet iTunes Ve Usb Girişini Gösteren 2 Adet İmage Var Neler Yapıcam Analatırmısınız

XANTHE
02-12-2010, 19:53
iReb ile cihazı recovery modddan çıkarın veya tinyumbrella programı ile.

dJibRiL
02-12-2010, 19:56
Recovery Mode Loop Fixer / SHSH Blobs Grabbler Yazandanmı?

dJibRiL
02-12-2010, 20:13
1611 Hatası Verdi Şimdide Bu Hata Nedir????

SaTuSa
02-12-2010, 20:21
1611 Hatası Verdi Şimdide Bu Hata Nedir????
hata kodu çıktığında altında bir buton çıkar more information diye, ona basınca apple'ın sitesine gider ve hata kodunun açıklaması ile çözümünü yazar, oradan açıp bakınız

dJibRiL
02-12-2010, 20:22
Satusa Hiç Yardımcı Olmadın [:D]

SaTuSa
02-12-2010, 20:24
Satusa Hiç Yardımcı Olmadın [:D]
Olanla yetinmeyi bilmek gerek, forumda olan soruları sorarsanız o zaman bende kaynağına yönlendirirm... 15000 mesajımın neredeyse %80 kadarını bu soruları cevaplamakla geçirdim... biraz insaf deme hakkım olduğunu düşünüyorum

dJibRiL
02-12-2010, 20:28
Haklısın Hata Kodu Versiyonu Düşüremezsiniz Ve Yükseltemezsiniz Diyo Bu Şekilde O Yüzden Bana 3G 4.1 Cfw 06.15.00 Baseband Lı Lazım bywant Arkadaşımızdan Rica Ediyorummmm

golge
02-12-2010, 23:34
http://www.ikaynak.com/forum/images/styles/grayfolio/misc/quote_icon.png golge isimli üyeden alıntı http://www.ikaynak.com/forum/images/styles/grayfolio/buttons/viewpost-right.png (http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/21532-unlock-iphone-3g-3gs-ultrasn0w-1-2-a-10.html#post194714)
Arkadaşlar
turkcell'den aldığım iphone 3GS 3.1.2 (7D11) ve 05.11.07 modem firmware olan cihazımı 4.2'ye (en son versiyona) alırken bir sorun yaşamam değil mi arkadaşlar. Valla korkuyorum o yüzden bu mesajı yazıyorum.
önce DFU moduna alıp Ultrasn0w 1.2 kullanarak mı işi yapmalıyım?

bana bir cesaret mesajı lütfen :)))
XANTHE (http://www.ikaynak.com/forum/members/29992.html) = Sizin burda anlatılan işlemlerle uzaktan yakındAn hiç alakanız yok hocam. Siz firmware yükseltmek istiyorsanız itunes üzerinden yükseltebilirsiniz. Jailbreak yapmak istiyorsanız bağımlı jailbreak yapabilirsiniz, jailbreak&unlock yöntemleri konusunda anlatımı mevcut.

ŞU ANKİ SORUM = Şu an aklım karıştı. Ben 4.2.1 versiyona (en son sürüme) önce itunes ile mevcut sürüme yükseltip sonra ultasnow 1.2 ile jb yaptığımda bağımlı mı olacağım ? (telim kapanınca PC'ye bağlayıp ultrasnow1.2 mi gene yapmam falan lazım). ???

ilacci72
02-12-2010, 23:47
iReb i indirin ve ireb ile cihazı recovery moddan çıkarın ardından ekranda cydia gelmişse ultrasnowla unlock yapın.

Bendede 3gs var 4.1 bb 6.15 yaptıktan sonra 4.2.1. yüklemek zorunda kaldım itunes yüklerken hata verdi ve recovery moddan çıkmıyor.
Ekranda itunes ve kablo resimleri var herhalde bb 6.15 olduğu için hata veriyor. Tel ireb ile de açılmıyor umbrella ile denedim olmuyor.

4.2.1. bb6.15 olan CFW itiyacım var nasıl bulabilirim yardım edermisiniz...

mertutku123
03-12-2010, 00:46
Bendede 3gs var 4.1 bb 6.15 yaptıktan sonra 4.2.1. yüklemek zorunda kaldım itunes yüklerken hata verdi ve recovery moddan çıkmıyor.
Ekranda itunes ve kablo resimleri var herhalde bb 6.15 olduğu için hata veriyor. Tel ireb ile de açılmıyor umbrella ile denedim olmuyor.

4.2.1. bb6.15 olan CFW itiyacım var nasıl bulabilirim yardım edermisiniz...

MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service (http://www.megaupload.com/?d=6JVZF92E)

bu adrese tıklarsan hocam tam olarak istedigin var.. yalnız aktivasyon içermiyor, ben de aynı sorundan muzdaribim yukledim cihaz ilk günkü haline döndü gayet güzel calısıyor ama aktive etmek gerek.
(megaupload turkiyede yasaklı oldugu için dns ayarı gerektirir unutmamakta fayda var)

ilacci72
03-12-2010, 11:01
MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service (http://www.megaupload.com/?d=6JVZF92E)

bu adrese tıklarsan hocam tam olarak istedigin var.. yalnız aktivasyon içermiyor, ben de aynı sorundan muzdaribim yukledim cihaz ilk günkü haline döndü gayet güzel calısıyor ama aktive etmek gerek.
(megaupload turkiyede yasaklı oldugu için dns ayarı gerektirir unutmamakta fayda var)

Çok teşekkür ederim. Bunu denedikten sonra bir sorun olursa tekrar yazarım.

ByWanT
03-12-2010, 13:01

Verdiginiz linkteki CFW basebandi 6.15 e yükseltmez, simdiden söyeyeimde 6.15 bb sahibi olmak isteyen kisiler indirmeye kalkmasinlar.
Pwnagetool su anda normalde 3GS 4.2.1 FW üzerinde islem yapamiyor. Ama eger pwnagetool`ü devteam in vermis oldugu 3GS 4.2.1 bundle i ile yamalarsaniz o zaman 3GS 4.2.1 FW` i görüyor.

Fakat bu sekilde oldugunda da, tek yarar noktasi basebandi yükseltmiyor olmasi. Yani eger su anda 6.15 harici unlocku olan bir basebandiniz var ise, bu basebandi yükseltmeden(örnegin 5.13.02 de birakarak) cihazinizi 4.2.1 e yükseltebiliyorsunuz ve bu old bootromlarda ise yariyor sadece. Ama bunu kullanabilmek icinde pwnagetool ün ayarlarindan cihazi aktiflestirme seceneginin kapatilmis olmasi gerekiyor.

Burdan yola cikarak, yukarida linkini verdiginiz FW de böyle bir CFW dir büyük ihtimalle ve basebandi kesinlikle 6.15 e yükselten bir CFW degildir.

Update #3: For those Mac users with an old-bootrom 3GS who really know what they’re doing, here’s a minimal 3GS 4.2.1 bundle that will get you to 4.2.1 without updating your baseband. Be sure to uncheck “Activate the iPhone” using Expert mode. To actually jailbreak after you’ve restored with the help of that bundle, please use redsn0w. If you don’t know how to drop a bundle into PwnageTool.app, please hold off on 4.2.1 until it’s untethered for everyone (

bmesut
03-12-2010, 13:40
arkadaslar redsn0w ...6 cıktı battery problemı cozmek ıcın... ıns yonetıcı arkadaslar kısa zmanda paylasırlar...

ByWanT
03-12-2010, 13:45
arkadaslar redsn0w ...6 cıktı battery problemı cozmek ıcın... ıns yonetıcı arkadaslar kısa zmanda paylasırlar...

XANTHE abimiz hazirliyor su anda konuyu, ciktigi saniyeden itibaren bilgimiz dahilinde...

ByWanT
03-12-2010, 14:45
Arkadaslar, konudaki CFW linklerin altindaki uyariyi lütfen herkes okusun ihtiyaci olanlar bu islemleri gerceklestirsin.

Custom Firmware kurulumundan sonra cihaziniz hacktivated yani aktiflestirilmis olur. Cihaz acilir acilmaz menüyü görebilirsiniz, orjinal sim kart ile itunes üzerinden cihaz aktivasyonu islemine ihtiyaciniz olmaz. Fakat bu durum Push Bildirimlerinin calismamasi, bataryanin bazi kisilerde cok cabuk bitmesi sorunlarina yol acabiliyor. Bu tarz sorunlar yasayan arkadaslar asagida linkini verdigim rehberimizdeki islemleri gerceklestirerek cihazlarini bir nevi orjinal sim kart olmadan orjinal sim kart ile etkinlestirilmis duruma getirebilirler.

esesay
03-12-2010, 19:44
yaa arkadaşlar benm iphone ekranında jailbreaak dowlaiding yazarken redsnow programını windows durduruyor ve o şekilde kapanıyo neden olabilir yhaa bi yardım edebilir msinizi

esesay
03-12-2010, 20:40
yha arkadaşlar bir sorum olacak şimdi bu unlock yaptıktan sonra custom fw diye bir işlem var konunun başında onu neden yapmamız gerekiyor bu konular hakkında biraz bilgisizim kusura bakmayın teşekkür ederim tekrar

micropster
04-12-2010, 00:36
3.1.2 versiyonu baseband'i için normal unlock yapınca problem çıkmıyormuş sanırım. Doğru mudur?

Horeb
04-12-2010, 18:42
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var, mecburen fabrika ayarlarına döndürmek zorunda kaldım ve şimdi bütün ayarlar silindi. Ne yapacağım?

XANTHE
04-12-2010, 18:45
Arkadaşlar yardıma ihtiyacım var, mecburen fabrika ayarlarına döndürmek zorunda kaldım ve şimdi bütün ayarlar silindi. Ne yapacağım?

Cihazı restore edeceksiniz mecburen.

Horeb
04-12-2010, 19:03
Nasıl yapacağım bilmiyorum. Sizi telefonla aramam mümkünmü?

XANTHE
04-12-2010, 19:09
Nasıl yapacağım bilmiyorum. Sizi telefonla aramam mümkünmü?

Malesef mümkün değil, siz cihaz modelini söyleyin ben size burdan yardım edeyim.

Horeb
04-12-2010, 19:24
3G
Version önce 4,1 idi şimdi 4.2.1 oldu.
Baseband 05.14.02

dediğim gibi Fabrika ayarlarına döndü ve şimdi herhangi bir sim istiyor, veriyorum, genede kabul etmiyor. Eski ayarlar silinmiş, önceden geçerli olan SİM i bile tanımıyor artık.

XANTHE
04-12-2010, 19:28
3G
Version önce 4,1 idi şimdi 4.2.1 oldu.
Baseband 05.14.02

dediğim gibi Fabrika ayarlarına döndü ve şimdi herhangi bir sim istiyor, veriyorum, genede kabul etmiyor. Eski ayarlar silinmiş, önceden geçerli olan SİM i bile tanımıyor artık.

Cihazınız yurtdışı cihaz mıydı peki ?

Horeb
04-12-2010, 21:25
slm, Evet yurt dışı, bende yurtdışındayım

XANTHE
04-12-2010, 21:32
Eğer simlock sorununuz yoksa normal 4.2.1 fw ile restore edebilirsiniz cihazınızı.

Horeb
04-12-2010, 21:38
restore yapıyor fakat daha sonra ne yapacağım? redsn0w_win_0.9.6b1 yapmak istiyorum ama nasıl?

XANTHE
04-12-2010, 21:52
Konunun başında redsnow 0.9.6b5 anlatımı mevcut o yöntemle jb yapabilirsiniz.

esesay
05-12-2010, 08:18
yhaa arkadaşlar bu ihpne bana kafayı yedirdii yhaa tam tm oldu diyorum yine birşeyler cıkıyo avea yazısı gelmişti unlock yaptıktan sonra actım kapadım şimdi servis yok diyo avea yazısı geldigindede arayamadım biryeri başka telefondanda aradıgımda ulaşılmıyo diyor yhaa neden böyle bi sorunla karılaştım yhaa yardımcı olabilir msiiniz yhaaa

esesay
05-12-2010, 08:28
vadofone denedim oldu fakat aveayla konuşamıyorum sectiginiz hücresel ağ yok artık ayarlardan başka bi ağ seçin diyo yha niçin böyle birşey diyo aveayla arama yapamayacak mıyım şimdi

esesay
05-12-2010, 08:41
tummm ikaynnak sitesine teş ederim uzun ugraşlar sonucu oldu artık ipbad degil iphone:=)

taytay
05-12-2010, 11:39
günaydınn ben 4.1 unlock yaptım ama pil çok az gidiyor hemen bitiyor ne yapmam gerek teşşekkürler ....

esesay
05-12-2010, 12:18
günaydınn ben 4.1 unlock yaptım ama pil çok az gidiyor hemen bitiyor ne yapmam gerek teşşekkürler ....
aynı sorun bendede var pil cok cabuk bitiyor yhaa bide şimdi unlock yaptıktan sonra başta anlatılan custom fw kurma falan var bunu yapmamaız gerekiyor mu neden yapıyoruz telefonunuz ölür falan diyorlar yapmamı mı gerekir

ByWanT
05-12-2010, 14:52
Pilim cok cabik bitiyor diyen arkadaslar konunun ortalarinda ki su renkle yapilan aciklamayi okuyup uyguladilar mi?

uzndim
05-12-2010, 16:43

Arkadaşlar bu sorunun aynısı bende vardı yabancı bir sitede bulduğum bir yöntemi uyguladım :) çok basit hem ayarlar--genel--sıfırla---ağ ayarlarını sıfırla bu problemden kurtul ,ben denedim sonuç başarılı :)

hturan10
06-12-2010, 12:18
iphone 3g custom4.2.1 restore yi redsow dan dfu a alıp itunesten yüklemeye çalıınca 1015 hatası alıyorum neyapmam lazım.

XANTHE
06-12-2010, 12:23
Dfu moda alırken hata yapıyorsunuzdur bu yüzden 1015 hatası alırsınız.

hturan10
06-12-2010, 12:37
dfu yu almada bi problm yok itunes yüklemeye gçiyor sonunda hatayı alıyorum.

hturan10
06-12-2010, 12:56
recovery modundan çıkaramıyorum

hturan10
06-12-2010, 14:17
4.1 custom yüklenince düzeldi teşekkürler.

ByWanT
06-12-2010, 16:26
Merhaba arkadaşlar.

Arkadaşımın 3GS telefonuna Jailbreak Yaparken sorun yaşadım.
Şu an ekran recovery modounda kaldı. ITUNES ile orjinal firware de yüklenemiyor. ITunes Restore işlemi yapmaya başlıyor sonunda 1002 hata kodu veriyor.

Ne yapmam lazım. Fabrika ayarlarına dönsem o bile kafii

Teşekkürler

Mesajinizi düzenleyin lütfen.

Bu sorununun unlock ile ne alakasi var? Diger konuyada yazmissiniz zaten, farkli farkli yerlere yazmanin geregi yok, bekleyin, illaki cevaplayan olacaktir

fatihkarakas
06-12-2010, 16:58
Merhaba arkadaşlar.
Okumadan unlock işlemi yaptım. (Kısacası jailbreak yapacağımı zannederek :(
Arkadaşımın 3GS telefonuna Jailbreak Yaparken sorun yaşadım.
Şu an ekran recovery modounda kaldı. ITUNES ile orjinal firware de yüklenemiyor. ITunes Restore işlemi yapmaya başlıyor sonunda 1002 hata kodu veriyor.

Ne yapmam lazım. Fabrika ayarlarına dönsem o bile kafii

Teşekkürler

XANTHE
06-12-2010, 17:08
Cihaz normalde simkilitsiz cihazmıydı peki ?

fatihkarakas
06-12-2010, 17:34
Cihaz normalde simkilitsiz cihazmıydı peki ?

Evet sim kilitsiz cihazdı, Yanlış sayfa ekranda kalmış bende jailbreak diye unlock yaptım. Zaten redsn0w_win_0.9.6b5 ile işlem yarım kalmıştı ben yeniden başlatmak istedim. Cihaz hala recovery modda.

Birkaç değişik Itunes ile denedim sonuç aynı 1002 hatası oluyor.

Baseband sıkıntısımı oldu acaba

XANTHE
06-12-2010, 18:09
Cihaz basebandı kaç şu an ? İlk olarak cihazı dfu moda alın ve itunes ile restore edin. 4.2.1 fw ile restore etmelisiniz.

fatihkarakas
06-12-2010, 19:23
Cihaz basebandı kaç şu an ? İlk olarak cihazı dfu moda alın ve itunes ile restore edin. 4.2.1 fw ile restore etmelisiniz.

Bir kaç kez denedim ancak maalesef olmadı. Yüklüyor son aşamada hata veriyor hata kodu 1002 şeklinde. Başka bir yol var mı??

XANTHE
06-12-2010, 20:38
iTunes in son sürümünü kullanıyorsunuz değil mi ?

fatihkarakas
06-12-2010, 21:06
Evet en son sürümü yüklü.

fatihkarakas
06-12-2010, 21:12
Şİmdi tekrar işlemleri baştan yapıyorum önce Unlock işlemini sorunsuz yaptı ancak telefon DFU recovery modunda kaldı.

Ardından ITunes ile 4.2.1 versiyonunu çalıştırdım,bu kez hata kodu 1015 verdi.
Bu arada Unlock yaparken ben tüm sorulara evet demiştim yükleme yarım kaldı.

Cihazın önceki baseband ını bilmiyorum. Cihaz Türkcellden alınma geçen sene sonunda (2009) - son versiyonu 3.1.2 yüklü idi

Kendi telefonuma jailbreak yapmıştım herhangibir sorun olmamıştı, arkadaşımın telefonu yaparken forumda yanlışlıkla unlock sayfasının işlemleri açık kalmış :(

XANTHE
06-12-2010, 21:15
1015 hatasını dfu moda alınmadığı için verir.

fatihkarakas
06-12-2010, 21:17
Şİmdi redsn0w_win_0.9.6b4 ile firmware 4.1 yüklüyorum, umarım bu kez işe yarar

XANTHE
06-12-2010, 21:22
4.1 fw için shsh kaydınız yoksa yüklemez.

fatihkarakas
06-12-2010, 23:30
Aklıma gelen bütün yöntemleri denedim sonuç aynı çıdıracağım. Lütfen bir yol gösterin.

Telefon kendimin olsa hiç sorun değil ....

XANTHE
07-12-2010, 00:02
Konunun başında anlatılanları harfiyyen yapın ilk resimlerdeki gibi redsnow 0.9.6b5 le jb yapmadan önce 0.9.6b2 ile custom dfu moda alın ve bizim custom fw i yükleyin. Eğer gene hata verirse 0.9.6b2 ile custom dfu moda alın ve redsnow 0.9.6b5 le custom fw hazırlayıp yükleyin.

fatihkarakas
07-12-2010, 00:23
Konunun başında anlatılanları harfiyyen yapın ilk resimlerdeki gibi redsnow 0.9.6b5 le jb yapmadan önce 0.9.6b2 ile custom dfu moda alın ve bizim custom fw i yükleyin. Eğer gene hata verirse 0.9.6b2 ile custom dfu moda alın ve redsnow 0.9.6b5 le custom fw hazırlayıp yükleyin.

Redsn0w 0.9.6b2 elimde yok internette de bulamadım elinizde varsa tekrar yüklermisiniz

XANTHE
07-12-2010, 00:29
b2 olması şart değil "just enter pwned DFU mode right now" seçeneği 0.9.6b5 sürümünde de mevcut..

fatihkarakas
07-12-2010, 00:58

XANTHE teşekkür ederim custom dfu moda Firmware 4.2.1 (custom) ile telefon açıldı ohhhh

Ancak tüm veriler gittti ne yapalım zararın neresinden dönersen kardır.

esesay
07-12-2010, 13:37
yhaaa arkadaşlar cokk bu anlatılanlardan hiçbirşey anlamadım herkestn farklı bi ses cıkıyo yhaa başta sırasıyla yazılmamış cok karışık anlatılmış anlaşılmıyo şimdi unlock yaptım windows için yazılan yerde sonra en altta custom fw yüklemesi var onu yapmamız gerekiyor mu yada işlem sırası nedir yazarsanız cok seviniriz cunkü herkes karıştıryo.mesala şarj sorunu için mor yazılmış yer var onu en son yapılması gerekiyo sanırım en başa yazmışınız tam anlaşılır degil iphoneları yeni kullananlar için. şarj sorunuyla ilgili anlatımda son adımındada itunesi açıyoruz itunes uzerinden aktiv olmasını bekliyoruz yazılmış redsnow6yla yapılan işlemde onuda anlamadım itunesi actık yani kendi kendine aktiv mi etcek biraz daha acıklayıcı işlem sırasıyla yazarsak cok güzel olcak.mesala morla yazılmış altındaki linke tıklayın eger şarj soruuzu varsa diyo tıklıyorum bu seferde jailbreak işleminiz yapılışı yazıyo ee biz zaten redsnow5byle jailbreak ve unlock yaptık ve ondan sonra şarj sorunu yaşıyoruz niye birdaha orda jailbreak yapılışı die birşey yazıyo onuda anlamış degilim

ByWanT
07-12-2010, 13:55
Arkadasim orada karisik anlatilmamis, hersey sizler düsünülerek siralanmistir. Her parcanin basinda ve sonunda önce ve sonra dikkat edilmesi gereken noktalar yazilmis, lütfen tekrar ve daha dikkatli okuyunuz.

Örnegin redsnow ile ipad basebandi kurmak ile ilgi metnin altinda söyle birsey var;

7 - Bir süre sonra redsnow`da "Done!" yazan bir ekran karsimiza gelecek ve islemin geri kalani cihazimizda otomatik bir sekilde devam edecek. Islem bitince telefonunuz yeniden, jailbreakli ve 6.15.00 basebandi ile acilacak. Artik cydia üzerinden ultrasnow ile unlock yapabilirsiniz.

Buradan acik acik anlasiliyor zaten islemin bittigi ve CFW falan kurmaniza gerek kalmadigi

esesay
07-12-2010, 14:22
ben dediginiz gibi unlock işlmei yapmıştım zaten fakat şarj cabuk bitme problemimiz vardı sizde cvp olarak yazdınızki customfw yukleyen arkadaşlar morla yazılan yeri okudular mı ben custom fw yuklemedimki yani yuklemem mi gerekiyo yada ne işe yarıyo redsnowla unlock yönteminden sonra altında yazan işlem yada unlock yapmanın ikii yöntemi mi var orda yazan ikinci yöntem mi.yada şöyle birşey soruyum dediginiz gibi unlock işlemi yaptım sonra herhani birşey yapmam gerek varmı sürüm yükseltmeme yada başka birşeye yada güncelleme gibi işlemlere.şimdi benm modem firware 06.15.00 oldu peki formda yazmışlar bu artık degişmeyecek telefonunz çürüyebilir diye yani ilerde bunu guncelleyemeycez sanırım peki arkadaşların dedigi gibi telefonun curumesine nasıl engel olabilir.bunları biraz daha acık anlatırsanız konu başlıgında seviniriz cunkü herkesten ayrı bi ses cıkıyo ister istemez insanın kafası karışıyo

XANTHE
07-12-2010, 17:06
ben dediginiz gibi unlock işlmei yapmıştım zaten fakat şarj cabuk bitme problemimiz vardı sizde cvp olarak yazdınızki customfw yukleyen arkadaşlar morla yazılan yeri okudular mı ben custom fw yuklemedimki yani yuklemem mi gerekiyo yada ne işe yarıyo redsnowla unlock yönteminden sonra altında yazan işlem yada unlock yapmanın ikii yöntemi mi var orda yazan ikinci yöntem mi.yada şöyle birşey soruyum dediginiz gibi unlock işlemi yaptım sonra herhani birşey yapmam gerek varmı sürüm yükseltmeme yada başka birşeye yada güncelleme gibi işlemlere.şimdi benm modem firware 06.15.00 oldu peki formda yazmışlar bu artık degişmeyecek telefonunz çürüyebilir diye yani ilerde bunu guncelleyemeycez sanırım peki arkadaşların dedigi gibi telefonun curumesine nasıl engel olabilir.bunları biraz daha acık anlatırsanız konu başlıgında seviniriz cunkü herkesten ayrı bi ses cıkıyo ister istemez insanın kafası karışıyo

Valla sizin yazdıklarınızın sonunu okurken insan başını unutuyor. Siz en iyisi tüyo merkezini bi okuyun. Ardından da bana sadece cihaz modelinizi ve üzerindeki firmware sürümünü söyleyin.

esesay
07-12-2010, 21:36
Valla sizin yazdıklarınızın sonunu okurken insan başını unutuyor. Siz en iyisi tüyo merkezini bi okuyun. Ardından da bana sadece cihaz modelinizi ve üzerindeki firmware sürümünü söyleyin.
benim cihazım3gs firmware sürümü 4.1(8b117) sizin dediginiz gibi unlock yaptım ve modem firmware sürümüm 06.15.00

yükseldi yhaa cok teşekkür ederim gercekten kusura bakmayın. sayfanın başında olan( WINDOWS kullanicilari icin anlatim(Redsnow, ayni anlatim ayni zamanda MAC kullanicilari icinde gecerlidir, redsnow hem WIN hem MAC de calisir) )adı altında anlatımdan unlock yaptım tam olarak sorum aslında bundan sonra ne yapacam tekrar teşekkür ederim

hlsylmz
08-12-2010, 00:43
merhabalar benim cihaz 3gs yurtdışından geldi geçenlerde bi hata yapıp update etmiştim makinayı doğal olarak simkilitlendi bu konuda anlatılanları harfiyen yaptım hem itunes tan hemde redsn0wdan ama ikisindende firmware i 6.15.00 a yükseltemedim itunes 1015 hatası veriyo redsn0wda biyere kadar doluyo sonra makina yeniden başlıyo ama hiç bi değişiklik olmuyo yardım ederseniz sevinirim

l3on1d4s
08-12-2010, 11:03
iyi günler 1-2 hafta once ıphone 3 g me 4.2.1 versıyonunu burdan hazır sekılde ındırdım fakat bugun ıtıbari ile iphone sınırlı servıs demeye basladı kı zaten sarj da da sorun var cok cabuk bıtıyor yardımcı olurmusunuz bir an once

XANTHE
08-12-2010, 11:22
merhabalar benim cihaz 3gs yurtdışından geldi geçenlerde bi hata yapıp update etmiştim makinayı doğal olarak simkilitlendi bu konuda anlatılanları harfiyen yaptım hem itunes tan hemde redsn0wdan ama ikisindende firmware i 6.15.00 a yükseltemedim itunes 1015 hatası veriyo redsn0wda biyere kadar doluyo sonra makina yeniden başlıyo ama hiç bi değişiklik olmuyo yardım ederseniz sevinirim

1015 hatası almamak için redsnowla önce cihazı custom dfu moda alın ardından gene redsnowla custom fw hazırlayıp yükleyin.

iyi günler 1-2 hafta once ıphone 3 g me 4.2.1 versıyonunu burdan hazır sekılde ındırdım fakat bugun ıtıbari ile iphone sınırlı servıs demeye basladı kı zaten sarj da da sorun var cok cabuk bıtıyor yardımcı olurmusunuz bir an once

Sınırlı servis hatasından kurtulmak için cihazı bi kez uçuş moduna alıp geri normal moda alın, şarj sorunu için redsnow 0.9.6b6 ve SAM konusu mevcut o konuya bakabilirsiniz.

tarkbey
08-12-2010, 22:21
Arkadaşlar Cihazımı Malesef istemeden İtunes e Bağlayınca Otomatik Update ederek 4.2.1 e yükseldi ve cihazım 3gs 16gb.Vede Yurt Dışı Şu anda telim sim kartı görmüyor şu custom 4.1 ile jb yaparsam cihaz açılırmı veya daha sonra donanımsal sorun oluşurmu gps vs.gibi vede sonra yani jb den sonra 4.1 e dönebilirmiyim .Saygılarımla Tarkan

peace4all
08-12-2010, 22:27
Merhaba arkadaslar...oncelikle hepinize tesekkur etmek istiyorum..tum konuyu okumak iki saatimi aldi ama 3G 4.1 iphonumu jailbreak ve unlock etmek 10 dk..cok tesekkurler emekleriniz icin..iyi aksamlar..

hlsylmz
08-12-2010, 22:52
1015 hatası almamak için redsnowla önce cihazı custom dfu moda alın ardından gene redsnowla custom fw hazırlayıp yükleyin.S

iyide custum fw yi redsn0w da nasıl hazırlıcam

XANTHE
08-12-2010, 23:18
Redsnow hazirlar custom fw i siz rehberde anlatilanlari yapin yeter

Sent from my iPhone using Tapatalk

azel2003
09-12-2010, 00:28
arkadaşlar merhaba arkadaşım 3gs 4.1 yüklü 05.14 basebandlı iphone 3 var. unlock etmeye çalışıyorum dünden beri ama please wait while your device is being processed bu ekrana geliyor ayrıca waiting for reboot ve bir hareket yok yardım edecek arkadaş beni dertten kurtarır

XANTHE
09-12-2010, 07:53
arkadaşlar merhaba arkadaşım 3gs 4.1 yüklü 05.14 basebandlı iphone 3 var. unlock etmeye çalışıyorum dünden beri ama please wait while your device is being processed bu ekrana geliyor ayrıca waiting for reboot ve bir hareket yok yardım edecek arkadaş beni dertten kurtarır

Cihazı dfu moda aldığınızdan eminseniz ve rehberde anlatılanları aynen yapıyorsanız fakat olmuyorsa başka bilgisayarda deneyin.

esesay
09-12-2010, 13:57
yhaa arkadaşlar bu şarj sorununu nasıl halledebiliriz mor yazılan yeri okudunuz mu diyor ama benn zaten redsnow5byle unlock yaptım custom cfw kendisi yukledi yine aynı şekilde mi redsnow6b mi çalıştıracazzz bilgisi olan yok mu ne zmandır arştırıyorum ama sonuca ulaşmaıadm birturlü

XANTHE
09-12-2010, 14:07
yhaa arkadaşlar bu şarj sorununu nasıl halledebiliriz mor yazılan yeri okudunuz mu diyor ama benn zaten redsnow5byle unlock yaptım custom cfw kendisi yukledi yine aynı şekilde mi redsnow6b mi çalıştıracazzz bilgisi olan yok mu ne zmandır arştırıyorum ama sonuca ulaşmaıadm birturlü

Evet redsnow 0.9.6b6 ile restore edip SAM yamalarını kuracaksınız. konusu forumda mevcut.

krayz1970
09-12-2010, 17:42
herkese mereba benim bugun tel usb bilgisayara taktim fakat itunes acilmiyor elle aciyim dedim yine acilmadi ne yapmam lazim saygilar

emrahegrek
09-12-2010, 17:55
herkese mereba benim bugun tel usb bilgisayara taktim fakat itunes acilmiyor elle aciyim dedim yine acilmadi ne yapmam lazim saygilar

sorunuzu yanlis yerde sormamis misiniz sizce de?!!

dJibRiL
09-12-2010, 21:40
7 - Bir süre sonra redsnow`da "Done!" yazan bir ekran karsimiza gelecek ve islemin geri kalani cihazimizda otomatik bir sekilde devam edecek. Islem bitince telefonunuz yeniden, jailbreakli ve 6.15.00 basebandi ile acilacak. Artik cydia üzerinden ultrasnow ile unlock yapabilirsiniz.

Tüm İşlemleri Sırasıyla Yaptım Ama Yine Bu Resim Geliyo Why?

http://km.support.apple.com/library/APPLE/APPLECARE_ALLGEOS/HT1808/HT1808_03.png

CFW Yi Seçiyorum Shift+Restore Tıklayıp 1 Süre Bekledikten Sonra 1015 Hatası Alıyorum Yardımcı Olabilirmisiniz?

http://a.yfrog.com/img88/42/adsznot.png

Sorun Giderildi.

Tüm iKaynak Userlarına Ve Yöneticilerine Sonsuz Teşşekkürlerimi Bir Borç Bilirim bywant Ve XANTHE Nickli Yöneticilerimize Yardımlarınız İçin Çok Teşşekkür Ederim Telefonun Ekranı Gördüm MenüyüGördüm Güneşi Görmüş Gibi Sevindim Teşşekkürler.

tigerlan
10-12-2010, 15:37
Merhaba arkadaşlar. Yeni unlock yaptım baseband 06.15.00 fakat video gostermiyor. Bunun için boosprefs lazım diyorlar. Cydia'dan yüklemeye çalıştım olmadı, bunu bir ararı varmıdır acaba, tekrar telefonum kapanmasın da? veya nasıl video izlenir? Yardımcı olursanız sevinirim.

mertbah
11-12-2010, 20:21
hersey cok guzel anacak resimli aciklamalarda bazen redsn0w0.9.6b5 bazande redsn0w0.9.6b2 var. Kafa karistirabilir.

augen
11-12-2010, 20:42
arkadaşlar indirme merkezinde 4.2.1 için bi orjinal firmware var bir de 4.2.1 baseband var. iphone 3g kullanıyorum modem firmware 05.15.04 hangisini indirmeliyim acaba ?

XANTHE
11-12-2010, 21:00
arkadaşlar indirme merkezinde 4.2.1 için bi orjinal firmware var bir de 4.2.1 baseband var. iphone 3g kullanıyorum modem firmware 05.15.04 hangisini indirmeliyim acaba ?

Orjinal firmware i kullanacaksınız.

YzA
12-12-2010, 00:51
bnmki yurtdışı 3gs oldbootrom yani bağımsız ama simkilitli ben 4.2.1 yapmak istiyorum önce 4.2.1 e yükseltip ondan sonramı baseband değişiyor bir yardımcı olurmusunuz..

XANTHE
12-12-2010, 08:41
bnmki yurtdışı 3gs oldbootrom yani bağımsız ama simkilitli ben 4.2.1 yapmak istiyorum önce 4.2.1 e yükseltip ondan sonramı baseband değişiyor bir yardımcı olurmusunuz..

Redsn0w a 4.2.1 orjinal fimware göstereceksiniz ve rehberde anlatılan işlemleri yapacaksınız. Cihaz basabandı 4.2.1 firmware i yükleyince yükselecektir.

YzA
12-12-2010, 15:28
redsnow la 4.2.1 le yaptımda gene 4.1 oldu gene firmware i yükseltmek istiyorum ben..

XANTHE
12-12-2010, 15:46
redsnow la 4.2.1 le yaptımda gene 4.1 oldu gene firmware i yükseltmek istiyorum ben..

Cihazı 4.2.1 firmware yükseltin cihazı sonrasında redsn0wla custom fw hazırlayıp yükleyin.

cutivate
14-12-2010, 21:05
ben cihazımı amerikadan almıştım cihazım iphone 3G . sn0wbreze yardımı ile 4.1 cfw yükledim baseband sürümü değişmedi.şuan baseband 05.11.07 .
Şu an 4.2.1 geçmek istiyorum benim anladığım yapmam gereken önce i tunes ile 4.2.1 orjinal fw yükleyeceğim.
daha sonra redsn0w ile gerekli işlemleri yapıp cydia üzerinden ultrasn0w ile unlock yapmam gerekli diye düşünüyorum acaba doğrumudur. Aktivasyon problemi çekermiyim?
saygılarımla...

XANTHE
14-12-2010, 21:11
Rehberde anlatilanlari yaparsaniz her hangi bir sorun olmaz aktivasyon sorunu yasamamak icin redsnow 0.9.6b6 yi kullanin.

isaeff
15-12-2010, 20:49
XANTHE yakinda normal bsblerin unlocku yapilacagini soyluyorlar !
onun icin simdi onlem alin SHSHS kaydini alin demisler. Bilginiz varsa paylasirmisiniz

XANTHE
15-12-2010, 22:36
Ben forumda duyurdum bunu bi 10 gün önce felan duyurular bölumunde var konusu.

BioNicLe
15-12-2010, 22:45
arkadaşlar ben ne yaptıysam custom 4.1 firmware yi yükleyemedim.
orjinal 4.1 firmware indirip dfu moduna redsn0w ile geçirdim ama yine itunes hata verdi.
* iphone 3gs 3.1.2 unlocked jailbreak kullanıyorum sizce ne yapmalıyım ?
* yükleyebileceğim en son ve sağlıklı sürüm ios 4.1 unlocked jailbreak değil mi ?

iSylar
15-12-2010, 23:07
Ama 4.1'e şimdi güncelleyemezsiniz apple imzalamayı bıraktı.Eğer SHSH kaydınız varsa yükleyebilirsiniz.

BioNicLe
16-12-2010, 16:52
ouf...
teşekkür ederim. peki 4.2.1 yüklesem itunes tan 3gs yurtdışı cihazıma unlock ve jailbreak yapmam mümkünmü ?

iSylar
16-12-2010, 16:55
konuda anlatıldığı üzere 3glrde 4.2.1 3glerde 4.1 için unlock var.

atsina
16-12-2010, 18:44
merhaba arkadaşlar,

Arkadaşımın bana yurtdışından nerden geldiği belli olmayan iphone 3gs cihaz getırdı.daha önce kırdırmak için kendini bu konularda teknik servis zanneden arkadaşlar bişey yapamamışlar.bende fazla bilmiyorum açıkcası.telefon bana geldığınde acil aramalar ve itunes baglantı resmı vardı.itunes a bağladımda ise iphone sim kartı destekli değil olarak ingilizce yazısı cıktı.bende içindeki yazılımın ne olduğunu göremediğim için 4.2.1 yazılımını yukledım shift yontemıyle.yıne aynı sekılde ıtunesda gorunmuyordu sım kart olayından dolayı bende redsnowb6 dan indirmiş olduğum 4.2.1 orjınal surumunu install cydia olarak yukledım elmada takılı kaldıkı bı yazı gordum thetered olarak bı kere daha yapmam gerekıyormus onuda yaptıkdan sonra telefon kullanıma acıldı cydia yuklu.ama sımlock hala aktıf.burada okuduklarımdan sonra baseband 5.15.04
şimdi yapılması gereken nedir?tum bu işlemleri yaptıktan sonra install ipad baseband seçip basebandı yukseltım dedım sonrakı ekranda fetching ipad baseband files (please be patient...)yazan yerde takılı kalıyor baseband yuklenmemıs oluyor.işletim sistemim win7 virus programları açık güvenlik duvarı acık engel teşkıl edermı dıye denicem ama gıttığım yol yalnıssa yazın lutfen mesajlarınızı beklıyorum.tesekkur ederım sımdıden

virus programını kaldırdım guvenlık duvarı kapalı yıne aynı yerde kalıyor
uyumluluk möodu xp sp3 yönetici olarak çalıstırıyorum aynı yerde kalıyor

XANTHE
16-12-2010, 20:59
Cihazı yeniden dfu moda alın ve itunes üzerinden orjinal fw ile yeniden restore edin ardından bu rehberde anlatılanları yapın.

atsina
16-12-2010, 22:35
Cihazı yeniden dfu moda alın ve itunes üzerinden orjinal fw ile yeniden restore edin ardından bu rehberde anlatılanları yapın.

gerçekten dediğiniz gibi itunes den tekrar restore yaptım sonrasında izlenecek yolları takıp ettim ve baseband 06.15.00 oldu wifi olmadıgından eve gıdınce wifiden bağlanıp cydia uzerınden gerçekleştiricem unlock işlemını.bı sorum daha olacak sıze unlock yapıldı işlem tamam.olaki cihazım kapandı yada değişilklik yaptıgım ayarlar yuzunden reset atmak zorunda kaldı makine tumbu ıslemlerı tekrarlamalımıyım kalıcı cozum gelene kadar?

jerkan
20-12-2010, 18:40
işlemleri sırasına göre yaptım fakat telefon 10 dakikadır üstte please wait while your device is being processed ve altta waiting for rebooting yazısıyla bekliyor
durum normal mi acaba yapanlar cvp yazabilir mi?

XANTHE
20-12-2010, 18:52
işlemleri sırasına göre yaptım fakat telefon 10 dakikadır üstte please wait while your device is being processed ve altta waiting for rebooting yazısıyla bekliyor
durum normal mi acaba yapanlar cvp yazabilir mi?

Hayır normal değil, cihazı başka bir usb girişine bağlayıp yeniden deneyin.

jerkan
20-12-2010, 19:04
Hayır normal değil, cihazı başka bir usb girişine bağlayıp yeniden deneyin.

hatta başka bi pc de denedim yine olmadı orda takılıyor :(

XANTHE
20-12-2010, 19:11
Cihaz modeli ve fw sürümü nedir ?

jerkan
20-12-2010, 19:11
3g - 4.2.1

XANTHE
20-12-2010, 19:12
3g - 4.2.1

iPhone 3G değil mi ?

jerkan
20-12-2010, 19:14
evet 3g

jerkan
20-12-2010, 19:51
yokmu yardım edecek kimse ?

jerkan
20-12-2010, 20:14
custom u yüklemeye çalıştığımda da itunes 1604 hatası veriyor

XANTHE
20-12-2010, 20:33
custom u yüklemeye çalıştığımda da itunes 1604 hatası veriyor

Cihazı 4.2.1 firmware ile yeniden restore edin ve ardından yeniden redsnow ile jb yapın.

jerkan
20-12-2010, 21:52
üstad yine aynı yerde takıldı niye böyle olabilir bi fikriniz var mı?

XANTHE
20-12-2010, 21:57
Bi yerde hatayapıyor olmalısınız, dfu moda aldığınızda ekran değişiyor mu redsnow diğer sayfaya geçiyor mu ? ara kabloda da bi problem olabilir.

jerkan
20-12-2010, 21:59
redsnow 7. aşamaya kadar sorunsuz geçiyor ipad baseband kısmını da geçiyor waiting for reboot ta kalıyor telefon kapalı oluyor zaten power tuşu da açmıyor telefonu anlamadım gitti

XANTHE
20-12-2010, 22:02
redsnow 7. aşamaya kadar sorunsuz geçiyor ipad baseband kısmını da geçiyor waiting for reboot ta kalıyor telefon kapalı oluyor zaten power tuşu da açmıyor telefonu anlamadım gitti

Home + power tuslarıyla açmanız lazım.

jerkan
20-12-2010, 22:08
o şekilde açıyorum ama baseband 5.15.4 yani ipad basebandına geçmiyor

jerkan
20-12-2010, 22:20
ipad baseband ı fetch te yapıyor

jerkan
20-12-2010, 22:26
bişey dikkatimi çekti ben 3gs in orj. firmware ini göstrermişim sorun ondan olabilir mi?

lykeios
20-12-2010, 23:11
Tam jailbreak dosyalarını indirirken redsnow kapat hatası veriyor windows neden olabilir acaba. bu bilgisayarda daha önce bir telefona sorunsuz jailbreak ve unlock yapmıştım.

jerkan
20-12-2010, 23:28
tamamen bundan kaynaklanmış bi anlık 3gs in orj. firmware ini göstermem bana 5-6 saate mal oldu :( xanthe üstad yardımların için ayrıca teşekkür ederim,Allah razı olsun...

jerkan
22-12-2010, 16:34
üstadlar telefon çalışıyor bu sefer de wifi çalışmıyor ağ arıyor fakat ağ bulunamadı diyor oysaki yanımda duran diğer iphone kablosuz ağları görüyor bunu çözümü nedir?

mesopliya
24-12-2010, 22:17
arkadaşlar yurtdışından gelme iphone 3g 16 gb 4.2.1 ve 05.15.04 bb vardı telefonumda buraya girip denilenleri yyaptıktan sonra telefona hat falan gelmedi üstüne en çok işime yarayan wifi gitti ayrıca geri yükleme gerekiyor denen bir uyarı çıkıp duruyor telefonda ve 2 dakikada bir kendi kendine açılıp kapanıyor telefon, en sonda fırlatıp atıp kıracam bu lanet telefonu.

XANTHE
24-12-2010, 22:21
arkadaşlar yurtdışından gelme iphone 3g 16 gb 4.2.1 ve 05.15.04 bb vardı telefonumda buraya girip denilenleri yyaptıktan sonra telefona hat falan gelmedi üstüne en çok işime yarayan wifi gitti ayrıca geri yükleme gerekiyor denen bir uyarı çıkıp duruyor telefonda ve 2 dakikada bir kendi kendine açılıp kapanıyor telefon, en sonda fırlatıp atıp kıracam bu lanet telefonu.

İlk olarak cihazı 4.2.1 fw ile resotore edin ardından Redsnow 0.9.6b6 ile jailbreak yapın.Jb den sonra ultrasnow ile unlock yapın.

mesopliya
24-12-2010, 22:43
İlk olarak cihazı 4.2.1 fw ile resotore edin ardından Redsnow 0.9.6b6 ile jailbreak yapın.Jb den sonra ultrasnow ile unlock yapın.
restore işlemini itunes üzerindenmi yapıyoruz ? ve bu işlemleri yaptıktan sonra wifi çalışacakmı ?
ayrıca bu restore dediğiniz olay jailbreakmi oluyor ? eğer öyleyse jb yaptığım dosyanın uzantısı şu iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore ?

mesopliya
24-12-2010, 23:04
harika itunesten restorede yapamıyorum artık lanet olsun böyle işe

mesopliya
24-12-2010, 23:26
gece ilerledikçe bunalım geçiriyorum bilsemki açık bir telefoncu var gidecem valla, bu arada telefona jb falanda yapılmıyor artık kitlendi kaldı öyle, burdaki emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum !!!

XANTHE
25-12-2010, 12:57
gece ilerledikçe bunalım geçiriyorum bilsemki açık bir telefoncu var gidecem valla, bu arada telefona jb falanda yapılmıyor artık kitlendi kaldı öyle, burdaki emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum !!!
Hocam redsnow ile restore işlemi gerçekleşmez. iTunes üzerinden yapabilirsiniz. iTunes ile restore yapacaksınız ve konudaki rehberden faydalanarak redsnow ile jailbreak yapacaksınız.

mesopliya
25-12-2010, 13:04
peki üstadım son sorum wifi çalışacakmı ?

XANTHE
25-12-2010, 13:05
peki üstadım son sorum wifi çalışacakmı ?
Donanımsal bir arızadan kaynaklanmıyorsa çalısacaktır tabiki.

mesopliya
25-12-2010, 13:07
dünki işlemi yapana kadar çalışıyordu şimdi tekrar denilenleri deneyeceğim, sonucu yazarım buraya yardımlarınız için teşekkürler

mesopliya
25-12-2010, 15:04
the iphone could not be restored an unknown error occurred 1002
yaptığım restore sonunda aldığım hata kodu bu nedir acaba

ankesor
26-12-2010, 18:03
XANTHE sorum ozellıkle sana :) bu sekılde ilk unlock yapanlardan biriyim. İlk telefonda hiçbir sorun olmadı. Ama ikinci telefonda cok ciddi batarya sorunu çıktı. Şimdi ilk sayfayada Redsn0w 0.9.6.b6 ile bi yöntem verilmiş. Ama yöntemden işin açıkçası hiçbirşey anlamadım. Eğer mümkünse tam olarak yapılması gerekenleri sırayla vermen mümkün mü ?

XANTHE
26-12-2010, 18:21
XANTHE sorum ozellıkle sana :) bu sekılde ilk unlock yapanlardan biriyim. İlk telefonda hiçbir sorun olmadı. Ama ikinci telefonda cok ciddi batarya sorunu çıktı. Şimdi ilk sayfayada Redsn0w 0.9.6.b6 ile bi yöntem verilmiş. Ama yöntemden işin açıkçası hiçbirşey anlamadım. Eğer mümkünse tam olarak yapılması gerekenleri sırayla vermen mümkün mü ?

Aynı bu konuda anlatılanlar gibi 0.9.6b6 ile jailbreak yapacaksınız arada bikaç fark var ama. Ardından da SAM yamalarını kuracaksınız ve yeniden 0.9.6b6 konusunda anlatılan işlemleri yapacaksınız.

ankesor
26-12-2010, 18:27
ber bu konudaki custom dosyalarını kullandım. yani jailbreak le uğraşmadım. o yüzden işin içinde çıkamıyorum?

muratkuloqlu
26-12-2010, 21:04
Arkadaşlar ben basebandı yükselttim ama wifi kırma işleminde arızalandığı için cydia dan bişey yapamıyorum...Cydia dan unlock yerine önerebileceğiniz başka bi yol var mı acaba? Şimdiden tşkler...

ankesor
26-12-2010, 23:29
Arkadaşlar ben ios 4.2.1 in orjinalini restore yapınca 1015 hatası alıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

feyz34
27-12-2010, 14:12
Arkadaşlar ben ios 4.2.1 in orjinalini restore yapınca 1015 hatası alıyorum. Bunu nasıl çözebilirim?

iREB'le custom dosyasını yükle Ustaa

khantay
27-12-2010, 19:27
iphone 8 gb telefonumun güvenlik kodunu unuttm nasıl yapabiliriz yardımcı olurmusunuz saygılarımla

GKTG
27-12-2010, 19:28
iphone 8 gb telefonumun güvenlik kodunu unuttm nasıl yapabiliriz yardımcı olurmusunuz saygılarımla

Konunun yeri burası değil arkadaşım. Sorunlar&Çözümler bölümüne konu açınız.

muratkuloqlu
28-12-2010, 16:00
Sizden cvp gelene kadar hallettim ben unlock problemimi ancak su anda aşırı derecede bir batarya tüketimiyle karsı karsıyayım.Konum servisleri , 3G ve hücresel veriyi kapattığımda düzeldi.Önerebileceğiniz yol var mıdır? Tşkler...

RuN@W@Y
28-12-2010, 23:30
anlatım için teşekkürler. sormak istediğim yeni bootrom 3gs 4.0.1 limera1n jailbreak ve ultrasn0w unlock sahibi olarak bu işlem için 4.1 orijinal fw ye yükseltmek zorundamıyım. 4.0.1 üzerine custom oluşturduğum 4.1 fw'i kurma şansım yok mu?

XANTHE
29-12-2010, 08:34
anlatım için teşekkürler. sormak istediğim yeni bootrom 3gs 4.0.1 limera1n jailbreak ve ultrasn0w unlock sahibi olarak bu işlem için 4.1 orijinal fw ye yükseltmek zorundamıyım. 4.0.1 üzerine custom oluşturduğum 4.1 fw'i kurma şansım yok mu?

Malsef yok, 4.1 veya 4.2.1 olmalı cihaz. Ama ben senin yerinde olsam şimdilik 4.0.1 de kalırdım bi süre daha.

delgado
30-12-2010, 22:18
Arkadaşlar rica ediyorum biri yardım etsin yada fikir versin.

Telefonum jailbreakli iphone 3G 8gb ve sürümü 3.0

Telefonu yurtdışından almıştım ve yaklaşık olarak 1 senedir kullanıyorum. Sürümünü yükseltmek istiyorum acaba bu yolla yaparsam yükselirmi? Yoksa başka bir yol mu denemeliyim?

GKTG
30-12-2010, 22:23
Arkadaşlar rica ediyorum biri yardım etsin yada fikir versin.

Telefonum jailbreakli iphone 3G 8gb ve sürümü 3.0

Telefonu yurtdışından almıştım ve yaklaşık olarak 1 senedir kullanıyorum. Sürümünü yükseltmek istiyorum acaba bu yolla yaparsam yükselirmi? Yoksa başka bir yol mu denemeliyim?

Başka bir konuda yazmışsınız oradan cevap yazdık size neden ona bakmayı bırakıpta başka konularda çözümünüzü arıyorsunuz.

highmidlow
30-12-2010, 23:49
4.0 'dan 4.1 geçme çabaları ve baseband yükseltip unlock yapamadıktan sonra,4.2.1 yapıp ultrasn0w ile sorun hallolmuştur.Kaynağı sağlayanlara teşekkürler.
p.s. iphone 3g yurtdışı

delgado
31-12-2010, 18:20
iGktg (http://www.ikaynak.com/forum/members/34679.html) ve XANTHE (http://www.ikaynak.com/forum/members/29992.html) ' ye teşekkür ediyorum. Dediklerini harfiyen uyguladım ve telefonum 4.2.1 sürümüne geldi.

delgado
02-01-2011, 10:59
iGktg (http://www.ikaynak.com/forum/members/34679.html) telefon 4.2.1 oldu ancak sim kartı taktığımda no sim diyor. Hattım turkcell ancak, ayarlar kısmında turkcell ile ilgili hiçbirşey yok. Yani ipod gibi şu anda. Yardımcı olabilirsen çok sevinirim.

XANTHE
02-01-2011, 11:53
Cydiadan ultrasn0w u indirmismiydiniz

delgado
02-01-2011, 12:07
Cydiadan ultrasn0w u indirmismiydiniz

Hayır Xanthe indirmemiştim. Şimdi indiriyorum tamam.

iceman44
08-01-2011, 13:14
ustalar elinize düştüm bir yardım bende yurtdışı 3gs 4.2.1 cihaz var bunu kanunu balışsaki gibi cydia ve ipad baseband işaretliyerek devam ettim ve şimdi itune kabloda kaldı baseband ne oldu bilmiyorum tekrar itune restore etmek istediğimde 1015 hatası veriyor yani base 6.15 oldu heralde bana bir yardım

iSylar
08-01-2011, 13:18
TinyUmbrella yarıdımyla Exit recovery mode diyiniz yani recovery moddan cihazı cıkarınız.

GKTG
08-01-2011, 13:20
ustalar elinize düştüm bir yardım bende yurtdışı 3gs 4.2.1 cihaz var bunu kanunu balışsaki gibi cydia ve ipad baseband işaretliyerek devam ettim ve şimdi itune kabloda kaldı baseband ne oldu bilmiyorum tekrar itune restore etmek istediğimde 1015 hatası veriyor yani base 6.15 oldu heralde bana bir yardım

4.2.1 e yükselttiğinizde baseband 6.15 olmaz. Çünkü 6.15 iPad basebandıdır.

iSylar
08-01-2011, 13:23
4.2.1 e yükselttiğinizde baseband 6.15 olmaz. Çünkü 6.15 iPad basebandıdır.

yok göktuğ arkadaş 4.2.1'e yükseltmiş sonra redsnow ile install ipad baseband demiş.
Anladığım kadarıyla:)

iceman44
08-01-2011, 13:25
şimdi birdaha yaptım cydia ve ipad base işaretliyip yaparken iphone ekranında installing activation bundles yazı yani işlemin yarısında uzun bir süre kalıyor sonra pil bitiyor bilgisayara baglı oldugu halde sonra sarja bagladıgımda itune kablo geliyor TinyUmbrella yardım ile de çıkmıyor tekrar kabloya dönüyor

srknoztrk
09-01-2011, 02:27
ya arkadaşlar telefonum 4.1 3g ile 5.12.04 simkilitliydi anlatılan program sayesinde kilidi açtim telefon son günlerde çok ağırlaştı bi reset atıyım dedim kilidi açmak için kullandığım yöntemin aynısını tekrar yapıyorum ama açılmıyo..redsnow ile 4.1 fw yi gösteriyorum dfu moduna alıp itunesten cfw 4.2.1 i yüklüyorum 1015 hatası veriyo..irebi kurdum fakat yine 1015 hatası veriyo..yardımcı olurmusunuz ?? lütfenn

XANTHE
09-01-2011, 02:38
ya arkadaşlar telefonum 4.1 3g ile 5.12.04 simkilitliydi anlatılan program sayesinde kilidi açtim telefon son günlerde çok ağırlaştı bi reset atıyım dedim kilidi açmak için kullandığım yöntemin aynısını tekrar yapıyorum ama açılmıyo..redsnow ile 4.1 fw yi gösteriyorum dfu moduna alıp itunesten cfw 4.2.1 i yüklüyorum 1015 hatası veriyo..irebi kurdum fakat yine 1015 hatası veriyo..yardımcı olurmusunuz ?? lütfenn

Cihazınızın modeli ve şu an yüklü olan fw sürümü nedir ?

srknoztrk
09-01-2011, 02:57
model 3g en son işte 6.15.00 yüklüydü...şimdi ne yapmalıyım usb işaretinde kaldı..

srknoztrk
09-01-2011, 03:36
ya yok mu buna bi çözüm allah rızası için ya

XANTHE
09-01-2011, 03:49
Cihaza 4.2.1 custom fw yüklemeyi deneyin olmazsa yeniden restore edin orjinal 4.2.1 fw ile gene olmazsa başka bir çözüm yolu buluruz.

osiparadoxx
09-01-2011, 04:35
şimdi birdaha yaptım cydia ve ipad base işaretliyip yaparken iphone ekranında installing activation bundles yazı yani işlemin yarısında uzun bir süre kalıyor sonra pil bitiyor bilgisayara baglı oldugu halde sonra sarja bagladıgımda itune kablo geliyor TinyUmbrella yardım ile de çıkmıyor tekrar kabloya dönüyor

aynı sorun bende de var arkadaşlar arkadasın dediği yerde kalıyor kapanıyor cihaz ne yapmam yardım yardım lütfen

osiparadoxx
09-01-2011, 04:36
çözdüm arkdaşım butun iş sim kartta bitiyor sanırım cıkardım 4.2.1 custom yukledim itunesten ve cihaz acıldı şükürler olsun

srknoztrk
09-01-2011, 04:49
ya kardeşim senden ricam nasıl yaptın kısaca özetlermisin sana zahmet olmazsa..?? hangi fw leri gösterdin hangi reedsnowu falan kullandığınıda yazarsan sevinirim..

srknoztrk
09-01-2011, 05:12
ya hocam orjinal 4.2.1 fw ile restore ettim yine aynı hatayı yani 1015 hatayı verdi...napmalıyım peki şimdi ?? 4.2.1 cfw ve 4.2.1 fw ilede olmuyo ?? acaba benm itunestan mı kaynaklanıyo olabilirmi ??

XANTHE
09-01-2011, 05:16
Olabilir, size önerim başka bir pc de denemeniz.

srknoztrk
09-01-2011, 06:03
sayın yöneticim cidden kafayı sıyıracam gece gece lütfen başka bi yol gösterin..bi türlü ne jb yapabildim nede restore yaa allah rızası için yardımcı oun yapıyımda uyuyayım biraz...3 tane farklı bilgisayarda denedim vista xp ve win7 de hiçbirinde olmadı yine aynı hatalar...restore yaparsam 1015 sadece jb yaparsam geliyo sonda donup kalıyo sora yine usb yi gösteriyıo nolur yardımcı olun..

XANTHE
09-01-2011, 07:07
1015 hatasını iReb ile geçememeniz ilginç. Redsnow ile reboot ederken orjinal firmware gösteriyorsunuz değil mi ? Yapmanız gerekn tek şey redsnowu çalıştırmak ardından da 4.2.1 orjinal fw gösterip just boot tethered seçeneğiyle chazı açmak. 1015 hatası verse bile cihaz ireb ile açılır.

srknoztrk
09-01-2011, 16:12
abi olmuyor olmuyor dünden beri hiç uyumadım yaa napcam bilmiyorum nolur biri bi çare bulsun..just boot tedhered e tıkladım orda ananas logosu geldi durdu 1 saat bekledim bişey olmadı yardım edin lütfen...telefon usb + itunes işaretinde kaldı durdu..lütfen Allah rızası için detaylı bi anlatımla yardım istiyorum..

delgado
09-01-2011, 19:38
Sayın Xanthe,

Iphone 3G sahibiyim, yurtdışından almıştım ve sürümü de 3.0'dı. Yanlışıkla itunes'dan 4.2.1 firmware'ı yükledim. Tabi yükleyince telefon kilitlendi, daha sonra buradaki yönetici arkadaşların yardımı ile telefonu 4.2.1'e getirdim. Cydia 'yı da yüklemişim.

Ancak telefon şu anda ipod touch gibi, yani hat takılı olduğu halde No sim diyor. Yönetici bir arkadaş Cydia'dan ultrasnowu indir dedi, bende wifiyi açıp indireyim dedim ancak, wifiye bağlanıyor kesiliyor. Yani birşey indiremiyorum.

Telefonun şu anda modem firware'ı 05.15.04, telefon ayrıca çok yavaş. Bu telefonu şu haliyle 3.0'a yada 4.0'a düşürmek mümkün mü ?

Bana şu andaki tavsiyeniz nedir? Sizden rica ediyorum şu telefonun problemini çözelim.

XANTHE
09-01-2011, 19:57
abi olmuyor olmuyor dünden beri hiç uyumadım yaa napcam bilmiyorum nolur biri bi çare bulsun..just boot tedhered e tıkladım orda ananas logosu geldi durdu 1 saat bekledim bişey olmadı yardım edin lütfen...telefon usb + itunes işaretinde kaldı durdu..lütfen Allah rızası için detaylı bi anlatımla yardım istiyorum..

cihazi redsnow ile custom dfu moda alin.
Emin olun biyerde kucuk bi hata yapiyorsunuz ama nerde?
İlk olarak cihazi dfu moda alin, ardindan ilk mesajda vermis oldugumuz custom firmware dosyasini cihaza yukleyin. 1015 hatasi verse bile ireble acarsiniz.
İkinci yontem redsnow 0.9.6b6 veya b5 programini indirin ve programa 4.2.1 orjinal fw surumunu gosterin ve anlatima uygun olarak islemi tamamlayin.

Kullandiginiz usb kablonuz orjinal olmali ve cihaz dfu modda olmali.

XANTHE
09-01-2011, 20:05
Sayın Xanthe,

Iphone 3G sahibiyim, yurtdışından almıştım ve sürümü de 3.0'dı. Yanlışıkla itunes'dan 4.2.1 firmware'ı yükledim. Tabi yükleyince telefon kilitlendi, daha sonra buradaki yönetici arkadaşların yardımı ile telefonu 4.2.1'e getirdim. Cydia 'yı da yüklemişim.

Ancak telefon şu anda ipod touch gibi, yani hat takılı olduğu halde No sim diyor. Yönetici bir arkadaş Cydia'dan ultrasnowu indir dedi, bende wifiyi açıp indireyim dedim ancak, wifiye bağlanıyor kesiliyor. Yani birşey indiremiyorum.

Telefonun şu anda modem firware'ı 05.15.04, telefon ayrıca çok yavaş. Bu telefonu şu haliyle 3.0'a yada 4.0'a düşürmek mümkün mü ?

Bana şu andaki tavsiyeniz nedir? Sizden rica ediyorum şu telefonun problemini çözelim.

Cihazinizi 4.2.1 fw ile yeniden restore edin ardindan konudaki anlatima bakarak redsnow ile jb yapin unlock icin internet baglantisina ihtiyacaniz var wifi calismiyorsa 3G ile ultrasnowu indirin, cihaz sorunsuz calisacaktir. Restoreden sonra wifi agrizasi da giderilmis olabilir.

delgado
09-01-2011, 20:32
Cihazinizi 4.2.1 fw ile yeniden restore edin ardindan konudaki anlatima bakarak redsnow ile jb yapin unlock icin internet baglantisina ihtiyacaniz var wifi calismiyorsa 3G ile ultrasnowu indirin, cihaz sorunsuz calisacaktir. Restoreden sonra wifi agrizasi da giderilmis olabilir.

Unlock için internet bağlantısına ihtiyacınız var diyorsunuz. Turkcell'in gözükmediği yerde 3G ile nasıl indireceğiz onu anlayamadım. Mesela siz telefonunuzda Settings(ayarlar) kısmına girdiğinizde Airplane mode, wifi, notifications ve carrier(servis sağlayıcı) satırlarını göreceksiniz. Ama şu anda benim telefonumda sadece wifi ve airplane mode gözüküyor. Bilmem anlatabildim mi? Ama ben sizin dediklerinizi tekrar yapacağım.

XANTHE
09-01-2011, 20:44
Hocam anlatmasina anlatmissinizda 3G kapsama alaninda olmamaniz benim sucum mu? Ben nerden bileyim sizin nerde oldugunuzu.

delgado
09-01-2011, 20:54
Hocam anlatmasina anlatmissinizda 3G kapsama alaninda olmamaniz benim sucum mu? Ben nerden bileyim sizin nerde oldugunuzu.

Pardon yanlış ifade ettim heralde, durumu anlatmak istemiştim. Nasıl oldugunu bılemedıgım ıcın sordum. Yoksa size suç atmak ne haddime.

osiparadoxx
09-01-2011, 23:45
arkdaşlar dun akşam yaptım diye msj yazmıstım sonra dedimki kendi kendime yav buna orj fw sini atayım ıtunesten güncellemek istedim sonuna dogru güncellemenin 1015 hatasını aldım yine sonra başladım düşünmeye dünakşam nasıl geçmiştim bu sorunu diye ve buldum şimdi tekrar yukledim cfw 4.2.1 versiyonunu calışmaya başladı cihaz bu durumda olan arkdaşlar için döndüm foruma yazıyıorum inş yardımcı olur

ilk olarak irem ile cihazını seciyorsunuz dfu moda alıp işlem başlıyor işlem bittikten sonra ıtunesi acarak shift+restore ile cfw4.2.1 gostererek yuklemeyi tamalıyorsunuz ve işlem tamamdır

ben de bu sorunu gecebilmek için neler yaptım badeyi yuksetmişim sunda gps calışmıyor bu kalıcımıdır ileride calışırmı yapabileceğim bişey varmı telefonum sunda vodefone sim kilidi sorunu olmayan 4.2.1 versiyon 6.15.00 base li üstadlar yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

XANTHE
10-01-2011, 00:22
arkdaşlar dun akşam yaptım diye msj yazmıstım sonra dedimki kendi kendime yav buna orj fw sini atayım ıtunesten güncellemek istedim sonuna dogru güncellemenin 1015 hatasını aldım yine sonra başladım düşünmeye dünakşam nasıl geçmiştim bu sorunu diye ve buldum şimdi tekrar yukledim cfw 4.2.1 versiyonunu calışmaya başladı cihaz bu durumda olan arkdaşlar için döndüm foruma yazıyıorum inş yardımcı olur

ilk olarak irem ile cihazını seciyorsunuz dfu moda alıp işlem başlıyor işlem bittikten sonra ıtunesi acarak shift+restore ile cfw4.2.1 gostererek yuklemeyi tamalıyorsunuz ve işlem tamamdır

ben de bu sorunu gecebilmek için neler yaptım badeyi yuksetmişim sunda gps calışmıyor bu kalıcımıdır ileride calışırmı yapabileceğim bişey varmı telefonum sunda vodefone sim kilidi sorunu olmayan 4.2.1 versiyon 6.15.00 base li üstadlar yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler..

Cihaz modeliniz nedir ?

srknoztrk
10-01-2011, 00:29
acaba bende denesem olurmu ?? arkadaş irem yazmıış ama herhalde irem dediği ireb..işin aksi tarafı itunesi sildi baştan yükliyim die busefer itunes açılmıyor :((

XANTHE
10-01-2011, 00:39
Denemenizde fayda var, itunesi direkt olarak apple ın sitesinden indirip kurmayı deneyin.

osiparadoxx
10-01-2011, 00:50
benim cihaz 3gs itunes ten indirp yukleyemiyorum sanırım base yukseldiğinden hata veriyor custom dan baska yuklenmiyo cihaza

osiparadoxx
10-01-2011, 00:53
birde ben jb yapamıyorum yine aynı hatayla karsılasıyorum nedeni nedir acaba ananas cıkıyor biyerde kalıyo activation olan yerde sonra cihaz kapanıyo acılıyo meshur ıtunes logosu ve sarj aleti geliyo

XANTHE
10-01-2011, 00:58
birde ben jb yapamıyorum yine aynı hatayla karsılasıyorum nedeni nedir acaba ananas cıkıyor biyerde kalıyo activation olan yerde sonra cihaz kapanıyo acılıyo meshur ıtunes logosu ve sarj aleti geliyo

Peki bu ekranı gördüğünüzde cihazı ireble recovery moddan çıkarmayı denediniz mi ?Ayrıca cihazı cfw ile restore ederken redsnowla custom dfu moda almanız lazım.

osiparadoxx
10-01-2011, 01:23
Peki bu ekranı gördüğünüzde cihazı ireble recovery moddan çıkarmayı denediniz mi ?Ayrıca cihazı cfw ile restore ederken redsnowla custom dfu moda almanız lazım.

redsnow la customu atamıyorum orjınal fw sini atabiliyorum redsnow okumuyo cfw yi neyse jb cıkana kadar bu sekilde kullanıcam artık ama base yi nasıl yapcaz bilmiyom 6.15.00 gps calışmıyor calısırmı acaba ilerde ?

osiparadoxx
11-01-2011, 17:39
6.15.00 gps calışmıyor calısırmı acaba ilerde ? bilen yokmu acaba

nadir3391
11-01-2011, 17:45
dev team iphone 4 için unlock çıkardığında bu basebandı düşürmek için yeni bir araç çıkaracak diye bir söylenti var İnşallah yayınlarlar da bizi bu dertten kurtarırlar..

delgado
11-01-2011, 22:48
XANTHE anlatıldığı şekilde jailbreak yaptım. install cydia ve ipad baseband i seçerek yaptım. firmware 6.15.00 oldu

Şimdi sıra cydia dan ultrasnowu yüklemeye geldi, ancak wifi aktif ettiğim halde internet bağlantısı kurulmuyor. 3G falan açık olduğu halde de internet bağlantısı yok. Ben nasıl cydia dan yükleyebilirim ultrasnowu? Çünkü şu anda servis bilgisi ile ilgili hiçbirşey yok telefonda.

XANTHE
12-01-2011, 00:30
XANTHE anlatıldığı şekilde jailbreak yaptım. install cydia ve ipad baseband i seçerek yaptım. firmware 6.15.00 oldu

Şimdi sıra cydia dan ultrasnowu yüklemeye geldi, ancak wifi aktif ettiğim halde internet bağlantısı kurulmuyor. 3G falan açık olduğu halde de internet bağlantısı yok. Ben nasıl cydia dan yükleyebilirim ultrasnowu? Çünkü şu anda servis bilgisi ile ilgili hiçbirşey yok telefonda.

Aşağıda verdiğim linkte ultrasnow 1.2 deb dosyası var onu wifi olmadan ifunbox ile cihaza atabilirsiniz. \private\var\root\Media\Cydia\Auto Install klasörüne ulaşın, Auto Install klasörü yoksa kendiniz oluşturun ve indirmiş oldugunuz dosyayı buraya yapıştırın. Ardından pencereleri kapatın ve cihazı kapatıp açın..

Ultrasnow 1.2 deb : Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! (http://www.multiupload.com/3LT9W1UIMV)

XANTHE
12-01-2011, 00:57
Eğer gene olmazsa aşağıda linkini vermiş olduğum dosyaları indirin ve aynı klasörün içine atın ve cihazı bi kez kapatıp açın.

http://www.fileserve.com/file/wtQEHea

delgado
13-01-2011, 21:59
Aşağıda verdiğim linkte ultrasnow 1.2 deb dosyası var onu wifi olmadan ifunbox ile cihaza atabilirsiniz. \private\var\root\Media\Cydia\Auto Install klasörüne ulaşın, Auto Install klasörü yoksa kendiniz oluşturun ve indirmiş oldugunuz dosyayı buraya yapıştırın. Ardından pencereleri kapatın ve cihazı kapatıp açın..

Ultrasnow 1.2 deb : Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites! (http://www.multiupload.com/3LT9W1UIMV)

Xanthe dediğin gibi yaptım, dosyayı attım telefona. Cydia'ya girdim ultrasnow gözüküyor, tiklenmiş bir vaziyette.

Ancak telefonda hat yok. Settingsdeki carrier kısmı hiç yok. Neden acaba? Çözemedim gitti, yardımcı olursan çok memnun olacağım.

XANTHE
13-01-2011, 22:03
Bi kac kez kapatip acin hat hemen gelmiyor eger olmazsa ultrasnowu kaldirin ve ikinci verdigim linkteki dosyalari yukleyin.

delgado
13-01-2011, 22:05
Bi kac kez kapatip acin hat hemen gelmiyor eger olmazsa ultrasnowu kaldirin ve ikinci verdigim linkteki dosyalari yukleyin.

Tamam deneyeceğim, ilginiz için teşekkürler.

delgado
13-01-2011, 22:26
XANTHE büyüksün arkadaşım, ellerin dert görmesin. 2.yöntemi uyguladım ve oldu. Harikasın, şu anda telefonu kullanabiliyorum. Çok teşekkür ettim.

XANTHE
13-01-2011, 23:10
XANTHE büyüksün arkadaşım, ellerin dert görmesin. 2.yöntemi uyguladım ve oldu. Harikasın, şu anda telefonu kullanabiliyorum. Çok teşekkür ettim.

Rica ederim yardimimiz olduysa ne mutlu bizlere.

erobern
14-01-2011, 09:12
iphone 05.14.02 3gs ios 4.1 new bootrom bir telefon var. ios 4.1 ile 06.15 basebandına geçsem telefon tethered mi olacak untethered mi?

ByWanT
14-01-2011, 09:15
Tethered durumu sadece 4.2.1 JB icin gecerli.

4.1 de old yada new olmasi farketmiyor, untethered jb yapilabiliyor.

Ayni zamanda baseband versiyonu hic bir sekilde tethered yada untethered i etkilemez.

erobern
14-01-2011, 11:01
Evet şimdi kurdum, 3gs 4.1 new boot untethered olarak çalışıyor.
Sadece ipad baseband seçme işlemi yaptım kuruldu. Şimdi çalışıyor. Teşekkürler..

delgado
15-01-2011, 09:26
XANTHE başını şişirdik kusura bakma ama, telefon düzeldi kullanıyorum ancak wifi ye bağlanmıyor neden acaba?

XANTHE
15-01-2011, 09:38
XANTHE başını şişirdik kusura bakma ama, telefon düzeldi kullanıyorum ancak wifi ye bağlanmıyor neden acaba?
Bozulmuştur, 3G lerde wifi çok çabuk bozuluyor.

ankesor
23-01-2011, 01:06
Herkese merhaba,

Benim bikac sorum var birincisi 3g de söylenenlerin hepsini yaptım, baseband 6.15 çıktı ama batarya sorunu var pil, pil çok çabuk bitiyor. Bu konuda soylenenleride yaptım fakat belki ben beceremedigimden ve değişen bişey olmadı. Acaba bu sorunun üstesinden gelinmiş bir CFw mevcutmu?
Diğer sorum ılerde 4.3 yayınlandığında ve biz yukledimizde su anda ipad olan baseband imiz iphone nun baseband ini yeniden alicak mı yoksa biz bundan sonra sürekli custom fw lermi yukleyecez.
Son olarak iphone 3gs 3.1.2 fw yüklü telefonum var ve bunu yukseltmek istiyorum. Elimde bütün 4.1 e kadar shsh kayıtları var. Sizce hangi fw i yukluyeyim. Ayrica elefon sim locked yani unlock a ihtiyacım olucak.

İlgilendiginiz için şimdiden tesekkuler.

mzaferyahsi
23-01-2011, 13:42
Dediginiz yolla baseband i guncelledim, su anda telefonu itunesa bagladigimda veya cihazla internette gezdigimde operator guncellemesi var diyor bu baseband guncellemesi mi yoksa turkcellle mi alakali?

emrahegrek
23-01-2011, 14:03
Dediginiz yolla baseband i guncelledim, su anda telefonu itunesa bagladigimda veya cihazla internette gezdigimde operator guncellemesi var diyor bu baseband guncellemesi mi yoksa turkcellle mi alakali?

evet operatorle alakali bir guncelleme yapin birsey olmaz...

emrahegrek
23-01-2011, 14:06
Herkese merhaba,

Benim bikac sorum var birincisi 3g de söylenenlerin hepsini yaptım, baseband 6.15 çıktı ama batarya sorunu var pil, pil çok çabuk bitiyor. Bu konuda soylenenleride yaptım fakat belki ben beceremedigimden ve değişen bişey olmadı. Acaba bu sorunun üstesinden gelinmiş bir CFw mevcutmu?
Diğer sorum ılerde 4.3 yayınlandığında ve biz yukledimizde su anda ipad olan baseband imiz iphone nun baseband ini yeniden alicak mı yoksa biz bundan sonra sürekli custom fw lermi yukleyecez.
Son olarak iphone 3gs 3.1.2 fw yüklü telefonum var ve bunu yukseltmek istiyorum. Elimde bütün 4.1 e kadar shsh kayıtları var. Sizce hangi fw i yukluyeyim. Ayrica elefon sim locked yani unlock a ihtiyacım olucak.

İlgilendiginiz için şimdiden tesekkuler.

ipad bb ye yukselmis bir cihaz bir daha dusmez en azindan simdilik.. 3gs e de ayni yontemi uygulamalisiniz kullanmak istiyorsaniz cunku 4.1 e yukseltince bb de yukselecektir

ankesor
23-01-2011, 14:20
Aslinda benim illaki 4.2.1 olsun diye bi derdim yok. Sadece en sorunsuz jailbreak ve unlock yapılan sürüme gecmek istiyorum. Mesela 4.1 sürümüne bb yükseltmeden geçme imkanı var mı?

Ayrıca 3g lerdeki batarya sorunu için ne yapmalıyım?

iSylar
23-01-2011, 14:27
CFW yükleyebilirsiniz.

ankesor
23-01-2011, 14:34
CFW yükleyebilirsiniz.

bu konutyla ilgili neri okmam lazim? iphone 4 icin baslik gordum, ama 3gs icin bulamadim da

iSylar
23-01-2011, 14:36
yapılan işlemlerin pek bir farkı yok zaten ve indirme merkezimizde de CFW dosyalarını bulabilirsiniz. Aynı zamanda snowbreeze ile de kendi CFW nizi yaratabilirsiniz.

pedram123
24-01-2011, 03:39

Tüm İşlemleri Sırasıyla Yaptım Ama Yine Bu Resim Geliyo Why?

http://km.support.apple.com/library/APPLE/APPLECARE_ALLGEOS/HT1808/HT1808_03.png

CFW Yi Seçiyorum Shift+Restore Tıklayıp 1 Süre Bekledikten Sonra 1015 Hatası Alıyorum Yardımcı Olabilirmisiniz?

http://a.yfrog.com/img88/42/adsznot.png

Sorun Giderildi.

Tüm iKaynak Userlarına Ve Yöneticilerine Sonsuz Teşşekkürlerimi Bir Borç Bilirim bywant Ve XANTHE Nickli Yöneticilerimize Yardımlarınız İçin Çok Teşşekkür Ederim Telefonun Ekranı Gördüm MenüyüGördüm Güneşi Görmüş Gibi Sevindim Teşşekkürler.

bndede aynı problem war soylerseniz nasıl yapılacağını bende yapaim

sarsilmaz
24-01-2011, 17:50
kardeşim çok teşekkür ederim emeğine sağlık büyüksünüz

iSylar
24-01-2011, 17:57
tama sürüm düşürülmüş demektir bu iReb veya tinyumbrella kullanarak exit recovery mode diyin :) tamamdır:)

aysis
27-01-2011, 20:14
Mac kullaniyorum ve pwnagetool'la unlock yapmaya calisiyorm ipad 3.2.2 fw'i indirdim fakat pwnagetool'u acinca indirdigim firmware gorunmuyor nerde yanlis yapiyorm acaba yardim ederseniz sevinirim

hellboy726
01-02-2011, 06:28
Merhaba,

Her yerde birsuru sey anlatiliyor ve emin olmak icin guvendigim website olan ikaynakta sormak istiyorum.

iPhone 3GS 'm mevcut. Surum: 4.2.1, baseband: 05.15.04
Bu yontem veya herhangi bir yontem ile UNLOCK edebilir miyim?
Tesekkurler.

ngnnml
02-02-2011, 22:44
arkadaşlar az önce arkadaşımın iphone 3g sine unlock yaparken tam ipad baseband yazan kısımda hata verdi bilgisayar muhtemelen windows vista dan dolayı şu anda da recovery modda kaldı tel valid sim kart olmadığı için giremiyorum telefonun ana ekrana ve şmdi de tekrardan unlock yapmaya çalıştığımda dfu mode a girmiyor tel kapanıyor çift tuş oluyor power dan elimi çekiyorm 15 20 sn bana mısın demiyor snra da haliyle redsn0w hata veriyor daha dfu ya almaya bilmiosn diye :S
arkadaşlar acil yardım rica ediyorum
şimdidien çok teşekkürler ....

XANTHE
02-02-2011, 22:50
arkadaşlar az önce arkadaşımın iphone 3g sine unlock yaparken tam ipad baseband yazan kısımda hata verdi bilgisayar muhtemelen windows vista dan dolayı şu anda da recovery modda kaldı tel valid sim kart olmadığı için giremiyorum telefonun ana ekrana ve şmdi de tekrardan unlock yapmaya çalıştığımda dfu mode a girmiyor tel kapanıyor çift tuş oluyor power dan elimi çekiyorm 15 20 sn bana mısın demiyor snra da haliyle redsn0w hata veriyor daha dfu ya almaya bilmiosn diye :S
arkadaşlar acil yardım rica ediyorum
şimdidien çok teşekkürler ....

Cihazı pc ye bağlayın cihaz kapalı olsun, dha sonra redsnowda gösterilen adımlara göre dfu moda alıp işlemi tammalayın, dfu mod ekranı çıkacaktır karşınıza zaten. Orda işlemin yapılışı yazıyor.

ngnnml
02-02-2011, 22:55
Cihazı pc ye bağlayın cihaz kapalı olsun, dha sonra redsnowda gösterilen adımlara göre dfu moda alıp işlemi tammalayın, dfu mod ekranı çıkacaktır karşınıza zaten. Orda işlemin yapılışı yazıyor.

iyi hoş söylüyosun da kardeşim 2. adıma kadar geliyow power dan parmağımı çekiyorm 15 20 sn bekliyorum yok dfu mode a girmiyor ki :S
kapalı kalıyor alet redsn0w da yapamıyosun dfu mode u youtube izle ögren diyor :S
2 gun once bşka bi 3g ye unlock yapmıstm aynı sekılde ama win 7 vardı yaptıgım pc de onda hata fln almadım ama şmdi vista da yapınca tam be patient mı ne yazıyor ipad baseband ı yuklerken redsnow orda beklenmeyen bi hata var programı kapat dedi windows elim kolum bağlı kaldı yahu ...

XANTHE
02-02-2011, 23:08
iyi hoş söylüyosun da kardeşim 2. adıma kadar geliyow power dan parmağımı çekiyorm 15 20 sn bekliyorum yok dfu mode a girmiyor ki :S
kapalı kalıyor alet redsn0w da yapamıyosun dfu mode u youtube izle ögren diyor :S
2 gun once bşka bi 3g ye unlock yapmıstm aynı sekılde ama win 7 vardı yaptıgım pc de onda hata fln almadım ama şmdi vista da yapınca tam be patient mı ne yazıyor ipad baseband ı yuklerken redsnow orda beklenmeyen bi hata var programı kapat dedi windows elim kolum bağlı kaldı yahu ...

Cihazın home veya power tuşlarında bi arıza yoksa ve siz dfu moda almayı biliyorsanız, cihazın DFU moda geçmeme gibi bir lüksü yok, kesinlikle geçer..

ngnnml
02-02-2011, 23:16
Cihazın home veya power tuşlarında bi arıza yoksa ve siz dfu moda almayı biliyorsanız, cihazın DFU moda geçmeme gibi bir lüksü yok, kesinlikle geçer..

böle söyledin diye 5 kere üst üste denedim redsnow algıladı gbi ama yne aynı pc ve vista yne hata vericek bakalm
teşekkür ettim xanthe kardeşim yardımların için....

lazy78
10-02-2011, 19:23
bu konuda çok bilgim yok o yuzden affınıza sığınarak iphonu 4.2 ye yukseltirsem telde bulunan rehber yani numaralar gidiyor mu eger gidiyorsa herhangi bir yedekleme tekniğiyle kurtarabilirmiyim???

MsTrK
10-02-2011, 19:44
bu konuda çok bilgim yok o yuzden affınıza sığınarak iphonu 4.2 ye yukseltirsem telde bulunan rehber yani numaralar gidiyor mu eger gidiyorsa herhangi bir yedekleme tekniğiyle kurtarabilirmiyim???
iPhonenunuzu pc'ye baglayin ve iTunes'i çalistirin.
iTunes'in info kismindan rehberinizi yedekleyebilirsiniz.
http://img59.imageshack.us/img59/3128/fgzgre.png

kadirtito
15-02-2011, 13:50
mrb arkadaslar cihazım iphone 3g 4.2.1 yükledim shift restore ile usb ve itunes in simgesi var telefonumun ekranında anlatılanları yaptım en sonda telefonun ekranında downloading jailbreak data... yazısı var pc de redsnow ekranında uploading ramdisk diyor ve yükleme yapmıyor defalarda denedim bazen bir iki kare ilerledi ama genelde burda takılıp kalıyor yardımcı olursanız sevinirm şimdiden tşkler

hellboy726
21-02-2011, 08:27
Merhaba,

Bende nedense Install iPad firemware kutucugu cikmadi arkadaslar? Adimlari basari ile yaptim.
IPSW successfully identified yazisini aldm ancak kutucuklarda "install ipad baseband" yok, sorun ne olabilir

XANTHE
21-02-2011, 08:36
Merhaba,

Bende nedense Install iPad firemware kutucugu cikmadi arkadaslar? Adimlari basari ile yaptim.
IPSW successfully identified yazisini aldm ancak kutucuklarda "install ipad baseband" yok, sorun ne olabilir

Redsnowun yanlis surumunu indirmis olabilirsiniz.

hellboy726
21-02-2011, 09:35
Merhaba,
Tum islemleri gerceklestirdim.
Artik cihazim ipad base band ina sahip. cydia dan ultrasnow kurulumunuda yaptim. ancak sim kartimi taktigimda servis yok yazmakta.
ne yapabilirim?

dreamworks
21-02-2011, 09:40
Merhaba,
Tum islemleri gerceklestirdim.
Artik cihazim ipad base band ina sahip. cydia dan ultrasnow kurulumunuda yaptim. ancak sim kartimi taktigimda servis yok yazmakta.
ne yapabilirim?
Cihazın pasaport kaydı yapıldı mı?Büyük ihtimalle kayıtdışıdır cihazın.Ayrıca 112'yi ara bakalım bağlanıyorsa şebeke sıkıntısı yok anlamına gelir böyle kayıtdışı olduğunu sorgulamadan bir kez daha teyit etmiş olursun ...

hellboy726
21-02-2011, 11:27
Arkadaslar, islemler ve yanitlar icin tesekkur ederim. Tum islemleri basari ile yaptim ve iPhone sorunsuz calisti.
Ancak gelin gorun ki, tum ayarlari temizlemek adina

Settings kismindan Erese all content and settings i sectim.
Ancak akibetinde iphone kapanip acildi ve su anda apple logosu var karsimda.
ne kapatiyor, nede acabiliyorum. Oylece apple logosu karsimda kaldi.. ne yapabilirim? itunes dahi gormuyor iphone umu :(

Edit:

Cihazi pc ye baglayip, DFU moduna aldim ve redsn0w dan Just boot ththered right now u secip ileri dedim.
islemler sonrasi done dedi.

Artik ekranimda donup kalan bir elma degil, isirilmis ananas var :(
ne yapabilirim :(

edit2:
defalarca denememe ragmen, cihazimi acamadim arkadaslar.
Bende tum islemleri tekrar yapmaya krar verdim. Ilk andaki gibi siyah ekranda yazilar cikti ve akibetinde islemler tamamlandi.
Simdi ise, durum azicik farkli.

Artik acmaya calistigimda itunes isareti cikiyor ve oylece kaliyor..
redsnow dan tekrar Just boot ththered right now secip acmayi denedigimde, ananas isareti cikiyor ve bir sure kaldiktan sonra telefon kapanip acilip tekrar elma geliyor ve itunes isaretinde takili kaliyor

yardimci olabilirseniz coook sevinirim.

XANTHE
21-02-2011, 15:49
Bütün ayarları sıfırla derseniz, cihazı sadece restoreyle açabilirsiniz, cihazınızı dfu moda alın ve ilk mesajda hazırlamış olup linkini verdiğimiz cfw lerden cihahızınıza uygun olanını yükleyin. İşlem bitince cihaz normal açılacaktır..

hellboy726
21-02-2011, 17:48
Merhaba,
Yanitiniz icin tesekkur ederim,
iPhone 3GS iOS 4.2.1 icin CFW baglantisi vermemissiniz, nereden bulabilirim acaba?

edit:
aradim buldum ve cihazi calistirdim arkadaslar, cok tesekkurler.
Simdi simkart takip denemeliyim :)
Ayrica kucuk bir soru sormam gerekirse, unlock ve jb li bir cihazda, itunes den uygulama yuklemek bir sikinti yaratir mi?

XANTHE
21-02-2011, 21:13
Herhangi bi sıkıntı olmaz.

hellboy726
23-02-2011, 08:22
Yanitiniz icin tesekkurederim. Inanir misiniz, birkac saat once arkadasim cihazini suya dusurmus ve su an princ kutusunda muhafaza ediyoruz. Yarin servis e verecegim :(

belontis
04-03-2011, 00:43
iphone 3g var cihaz yurt disi 4.2.1 fw yuklu jealbreakli readsnow ile basebandi 05.15.04 cihaz unlock degil .unlock icin beklemek mi gerekiyor yoksa basebandi mi yukseltmem lazim cozum oneriniz nedir ?tesekkurler simdiden....

belontis
04-03-2011, 12:40
yardimlarinizi bekliyorum

DeDeLi
04-03-2011, 12:46
yardimlarinizi bekliyorum
Su anda unlock icin beklemeniz gerekmekte malesef eger saglıklı bir unlock yapmak istiyorsanız..Son haberlere göre unlock cıkması fazla uzak değil.
Ama diger bir yol olarak ipad BB yükleyerek unlock yapabilirsiniz ama bunu önermiyoruz..Basebandınız 6.15.00 olarak değişiyor ve ondan sonra downgrade mevcut ama %100 olumlu oluyor mu onu bilmiyorum...

belontis
04-03-2011, 12:52
Su anda unlock icin beklemeniz gerekmekte malesef eger saglıklı bir unlock yapmak istiyorsanız..Son haberlere göre unlock cıkması fazla uzak değil.
Ama diger bir yol olarak ipad BB yükleyerek unlock yapabilirsiniz ama bunu önermiyoruz..Basebandınız 6.15.00 olarak değişiyor ve ondan sonra downgrade mevcut ama %100 olumlu oluyor mu onu bilmiyorum...

tesekkur ederim
bekliyelim artik ne yapalim.

creep
10-03-2011, 20:44
arkadaşlar yurtdışından almış olduğum 3.1.2 firmware yüklü 05.14.02 basebandli iphone 3g telefonumu jailbreak ve unlock yapabilir miyim? 05.14.02 basebandli telefonlarda unlock yapılamadığını duymuştum, eğer yapılamıyorsa bu basebandi düşürmek mümkün müdür?
teşekkürler..

DeDeLi
10-03-2011, 20:56
arkadaşlar yurtdışından almış olduğum 3.1.2 firmware yüklü 05.14.02 basebandli iphone 3g telefonumu jailbreak ve unlock yapabilir miyim? 05.14.02 basebandli telefonlarda unlock yapılamadığını duymuştum, eğer yapılamıyorsa bu basebandi düşürmek mümkün müdür?
teşekkürler..
Creep almış oldugunuz telefon 4.1 versiyondan 3.1.2 ye düşürülmüş.Şu anda jailbreak yapabilirsiniz ama unlock mevcut deil.Ancak ipad basebandı yükleyerek unlock yapabilirsiniz ama ben şahsen önermiyorum tabi kendi fikriniz.

http://www.ikaynak.com/forum/46-site-arsivi/13076-spirit-tum-cihazlar-icin-firmware-3-1-3-jailbreak.html
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/9066-redsn0w-0-9-4-ile-firmware-3-1-3-jailbreak-cikti-9.html
yukarıdaki iki yönremle Jb yapabilirsiniz

creep
10-03-2011, 20:58
ipad basebandi nasıl yükleyebilirim?
sakıncası nedir, neden tavsiye etmiyorsunuz?

DeDeLi
10-03-2011, 21:12
Bu konunun birinci sayfasındaki işlemler yaparak ipad baseband yükleyebilirsiniz yapabilirsiniz..
Ben tavsiye etmiyorum çünkü ipad ipad basebandı yüklüyorsunuz daha sonra orjnal fw ile update ya da restore edemiyorsunuz hep CFW kullanmanız gerekmekte.yinede siz bilirisiniz.Downgrade mevcuttur 3G ler icin ama ben denemedim sonuc ne kadar başarılı bilmiyorum
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/22876-iphone-3g-06-15-00-baseband-downgrade.html buradan onuda okuyabilirsiniz

creep
10-03-2011, 21:26
bu linkte baseband i 05.13.xx e düşürebileceğimiz belirtilmiş. baseband i düşürüp unlock yapmayı deneyeyim. işe yaramazsa mecburen 05.14.02 için unlock çıkmasını bekleyeceğiz.
ne zaman çıkabileceği ile ilgili bir tahmininiz var mı?
teşekkür ederim yardımlarınız için.

DeDeLi
10-03-2011, 21:30
bu linkte baseband i 05.13.xx e düşürebileceğimiz belirtilmiş. baseband i düşürüp unlock yapmayı deneyeyim. işe yaramazsa mecburen 05.14.02 için unlock çıkmasını bekleyeceğiz.
ne zaman çıkabileceği ile ilgili bir tahmininiz var mı?
teşekkür ederim yardımlarınız için.
O zaman size rasgele ve kolay gelsin...Unlock cıkma konusunda su anda bir şey söyleyemeyiz.IOS 4.3 den sonra diyorlardı şimdi twitterda daha zaman var gibi msjlar mevcut.Belirsiz bir durum şu anda anlayacagınız

ngnnml
12-03-2011, 20:01
arkadaşlar elimde 3gs olduğunu bildiğim fakat old ya da new bootroom olup olmadığını bilmediğim bir 3gs var yakın arkadaşımın cihazı . cihaz yurtdışından alınma londra dan muhtemelen sim kilitli ... cihaz 4.2.1 yuklu diye söyledi arkadaş seri numarasını fln bilmiyorm kutusu yok bnde new bootroom diyip (cihaz yeni gbi göründü de ) redsn0w win 0.9.6b5 ile install cydia diyerek hactivation yapmaya çalıştm fakat olmadı daha sonra açmaya çalıştığımda da apple logosu kaldı ekranda ustunde de dusunme simgesi dönüp duruyor ... old bootroom diyip denedm yine aynı şey oldu arkadaşlar yardımcı olursanız çok bahtiyar olucam ...
şmdiden teşekkürler

epikuross
14-03-2011, 20:09
benim 3gs iphoneda denedim.
ilk önce "iPhone 3GS iOS 4.1 - Baseband 6.15.00 (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=230)" konusundaki işlemi yaptım. daha sonra redsnow ile sadece "install ipad baseband" ı seçerek işlem yaptım. işlem başarılı bir şekilde gerçekleşti, settings->general->modem basebandı kontrol ettim gerçekten de 5.14.02 olan basebandım 6.15.00'a çıktı. menudeki cydia iconuna giriyorum ultranow 1.2'yi indirmek için fakat "internet connection" hatası veriyor. içinden çıkılmaz bir durum. unlock yapamıyorum.
mantık olarak da unlock olmayan ve hat çekmeyen bir telefondan nasıl internete girebilirim ki diyorum aslında. bu metodda kaçırdığım bir şey mi var? internet bağlantısı bulamıyor telefon ve doğal olarak indiremiyor ultranowu.
bir önerisi olan varsa çok sevineceğim.

DeDeLi
14-03-2011, 20:18
benim 3gs iphoneda denedim.
ilk önce "iPhone 3GS iOS 4.1 - Baseband 6.15.00 (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=230)" konusundaki işlemi yaptım. daha sonra redsnow ile sadece "install ipad baseband" ı seçerek işlem yaptım. işlem başarılı bir şekilde gerçekleşti, settings->general->modem basebandı kontrol ettim gerçekten de 5.14.02 olan basebandım 6.15.00'a çıktı. menudeki cydia iconuna giriyorum ultranow 1.2'yi indirmek için fakat "internet connection" hatası veriyor. içinden çıkılmaz bir durum. unlock yapamıyorum.
mantık olarak da unlock olmayan ve hat çekmeyen bir telefondan nasıl internete girebilirim ki diyorum aslında. bu metodda kaçırdığım bir şey mi var? internet bağlantısı bulamıyor telefon ve doğal olarak indiremiyor ultranowu.
bir önerisi olan varsa çok sevineceğim.

internete wireless ile baglanacaksınız ki bunun telefon hattıyla ilgisini anlamadım...

temalak
25-03-2011, 15:10
Arkadaşlar ultrasnow kapandımı :( yükleme yok

ckex
28-03-2011, 10:08
Merhaba arkadaşlar,

yerinin burası olup olmadığını bilmiyorum ancak yazmam gerek;

3G 4.2.1 yurt dışından aldığım telefona Jailbreak yaptım ancak operatör seçimi yapamıyorum ya da manuel gelmiyor.
Sürekli search modunda kalıyor.

Bu konuda ne yapmam gerek ki operatör otomatik gelsin?

DeDeLi
28-03-2011, 11:44
Sizin cihazınız simkilitli oldugu için Hat gelmemesi normaldir.Jailbreak yapmak demek Unlock yapmak demek değildir ikisi farklı terimlerdir ve işlemlerdir.
Şu anda siz sadece ipad basebandı yükleyerek unlock yapabilirsiniz.Birinci sayfada gerekli rehber hazırlanmıştır tek tek işlemleri yaparak unlock işlemini gerçekleştirebilirsiniz.Size tavsiye baştan aşagıya okuyun birinci sayfayı.İpad basebandının bir kaç olumsuz yönleri vardır onları okuyun daha sonra işleme başlayın...

ckex
28-03-2011, 12:45
Merhaba,

Redsnow 0.9.6beta5 'in link'i kırılmış veya silinmiş.
iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore.ipsw (300 mb olan dosya) mevcut ancak beta5 'i bulamıyorum (10 mb civarı olan).

DeDeLi
28-03-2011, 12:51
iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore.ipsw (300 MB olan ) dosyayı indirip shift+restore ile kurabilirsiniz. CFW indirdiğiniz takdirde Redsn0w 0.9.6beta5 e ihtiyacınız kalmayacak.Ama 300MB büyük derseniz biraz araştırıp bulmaya çalısırım.CFW indirirseniz cok fazla ugraşmanıza gerek kalmayacak

iPhone 3G iOS 4.2.1 - Baseband 6.15.00 (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=229)

ckex
28-03-2011, 13:29
iPhone1,2_4.2.1_8C148_Restore.ipsw (300 MB olan ) dosyayı indirip shift+restore ile kurabilirsiniz. CFW indirdiğiniz takdirde Redsn0w 0.9.6beta5 e ihtiyacınız kalmayacak.Ama 300MB büyük derseniz biraz araştırıp bulmaya çalısırım.CFW indirirseniz cok fazla ugraşmanıza gerek kalmayacak

iPhone 3G iOS 4.2.1 - Baseband 6.15.00 (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=229)

Bunu şimdi download ediyorum.

DeDeLi
28-03-2011, 13:32
Bu dosyayı indirdikten sonra shift+restore ile yüklemeyi deneyin.Yükledikten sonra basebandınız 6.15.00 olarak değişecektir

ckex
28-03-2011, 15:28
Bu dosyayı indirdikten sonra shift+restore ile yüklemeyi deneyin.Yükledikten sonra basebandınız 6.15.00 olarak değişecektir

Merhaba,

Baseband 06.15.00 olarak değişti.
Şimdi devam edeceğim işlemlere.

DeDeLi
28-03-2011, 15:29
Merhaba,

Baseband 06.15.00 olarak değişti.
Şimdi devam edeceğim işlemlere.
Hayırlı olsun..Rahatlıkla unlock işlemini yapabilirsiniz şimdi

ckex
28-03-2011, 17:00
Hayırlı olsun..Rahatlıkla unlock işlemini yapabilirsiniz şimdi

Merhaba,

Artık gerçekten hayırlı olsun diyebilirim. Arama yapabiliyor mesaj atabiliyor olmak gerçekten güzel bir duygu olduğu bir kez daha anladım :)
Bu konuda kaynak olarak ikaynak 'dan yararlanmak gerçekten çok iyi oldu, bundan sonra en küçükden büyüğe ne sıkıntı olursa kimse yapamıyorum diyemez çünkü elimizin altında bir çok döküman ve testler var. Ben kendim adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.

DeDeLi
28-03-2011, 17:05
Merhaba,

Artık gerçekten hayırlı olsun diyebilirim. Arama yapabiliyor mesaj atabiliyor olmak gerçekten güzel bir duygu olduğu bir kez daha anladım :)
Bu konuda kaynak olarak ikaynak 'dan yararlanmak gerçekten çok iyi oldu, bundan sonra en küçükden büyüğe ne sıkıntı olursa kimse yapamıyorum diyemez çünkü elimizin altında bir çok döküman ve testler var. Ben kendim adına bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.
Sizin adınıza çok sevindim,telefonu kullanmak güzel duygudur..Telefonunuzu hayırlı günlerde kullanmanız dileğimle.İyi Forumlar

zooommm
29-03-2011, 01:40
dostum ellerine sağlık gerçekten. tam beklediğimiz bir şey. acaba rica etsem cfw fileserve den başka bir sunucuyada yükleyebilirmisin. hesap olmayınca gerçektende baya yavaş indiriyor. hf x7 duckload falan ...

zooommm
29-03-2011, 12:39
arkadaşlar ben 3gs'ime cfw'i yükledim fakat baseband değişmedi acaba bir fikri olan var mı?

sars
30-03-2011, 13:38
arkadaşlar baseband düşürme işlemi 3gs ler için çıktımı acaba?