PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları ipod touch açılmıyor , itunes görmüyor , bilgisayar usb olarak bile algılamıyor

Shadowfex
26-11-2010, 19:05
Başlıkta her şeyi belirttim aslında,

http://img42.imageshack.us/img42/4225/52264330.png

açarken bu şekilde kalıyor, kendi kendine reset atıp aynen bu şekilde kalıyor falan

ve işin acınası yanı, bu olay yaşanmadan birkaç gün evvel home tuşu içine göçmüştü, dfu moda da sağlıklı alamıyorum. ipod touch 1g

bilgisayar donanım olarak bile algılamıyor

denediklerim:
-servislerden ipod touchı resetledim
-dfu moda almayı denedim
-itunes silip tekrar kurdum
-prizden şarj ederek açmayı denedim
-recboot adlı programla otomatik recovery mod'a geçirmeyi denedim
-itunes 10 ve 9 sürümlerini denedim.
-başka bilgisayarda başka usb kablosuyla denedim.

restore etmem gerekiyor ama itunes görmediği için yapamıyorum.
Ne önerirsiniz?

MrPau
26-11-2010, 19:08
jailbreak yaptınızmı? çünkü redsn0wla jb yapınca bazen böyle sorun oluşuyor. tethered yapmadan cihazı açamıyorsunuz.

Shadowfex
26-11-2010, 19:13
jb liydi baya önceden beri, 3.1.2 vardı blackra1n le yapmıştım sanırım jbyi.
tethered deneyeyim ama hani zaten resimdeki gibi işlem yapılıyor gibi takıldığından işleyeceğini de pek sanmıyorum.
başta sadece apple logosu çıkıyor , 30 sn sonra yükleniyor tarzı simge geliyor resimdeki gibi ve uzun bir süre öyle kalıyor, sonra tekrar kapanıp açılıyor. ipod u da kapatamıyorum ayrıca şarjı bitince kapanıyor. 10 gün öncesine kadar sıfır gibi bir cihazdı anlam veremiyorum üst üste oldu. (quickdo yüklemeye çalışırken çıkan sorunları halletmeye çalışıyım derken bu hale geldi ipod)

iSylar
26-11-2010, 19:41
Yapman gerekenleri söylüyorum hepsini sırayla düzgünce yaparsan problem ortadan kalkar. Daha doğrusu bende öyle oldu. JailbreakMe ile yapmıştım.
1.Takılı ekanda kalınca Home+Power Buttonlarına basılı tut kapansın
2. Tekrar açılınca elma sembolü gelicek. Sembolü gördükten sonra elini power buttonundan çek ama home tusuna basmaya devam et itunesa kablo sembolü geldikten sonra restore edebilisin.

Shadowfex
26-11-2010, 19:43
işte bu olaya dfu mod deniyo , onu da çok kez denedim olmadı malesef

iSylar
26-11-2010, 19:45
ben restore mode yi kasteiyorum

Shadowfex
26-11-2010, 19:48
ne farkı var hocam

GKTG
26-11-2010, 19:52
işte bu olaya dfu mod deniyo , onu da çok kez denedim olmadı malesef

DFU mod ayrıdır. iSylar ın dediği cihazda sadece iTunes ve Kablo işareti olacak buna da restore yani recovery mod deniyor.

iSylar
26-11-2010, 19:59
dediğimi dene [:'(]

Shadowfex
27-11-2010, 00:08
hocam ben aradaki farkı anlamadım, birileri bana anlatabilir mi n:)
jb yaparken yaptıklarım dfu mod sanıyorum, onu denedim olmadı
bi de home tuşuna basılı tutarak ipod kapalıyken o yöntem var kablo takıosun, onu da yaptım olmadı
restore hangisi oluyo ne farkı var

hocam şimdi parmakları zorlayarak home a asıldım, dediğini yaptım ve oldu çok teşekkürler gerçekten
restore mode dışında her şeyi denemişim vallahi, çok saol

erdem644
08-07-2011, 20:30
çok teşekkürler çözüm için, benim de başıma aynı sorun geldi, önemli olan home tuşuna sabırla basılı tutmaktan vazgeçmemek :)