PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları 3.1.3`e geri dönüs

pantegram
25-11-2010, 01:07
merhaba arkadalar az önce itunes den 4.2.1 e yükseltme yaptım iphonu ama gözle görülür bi yavaşlama oldu ve beğenmedim açıkcası tekrar 3.1.3 ü nasıl yükleyebilirim elinde olan varsa siteye kyabirmi bulamadım çünki teşekkür ederim...(bide 4.2.1 jailbreak ne zaman çıkar yahut çıktımı)

MrPau
25-11-2010, 01:27
3.1.3 versiyonuna ait shsh dosyanız duruyorsa tinyumbrella yardımıyla yükleyebilirsiniz. 4.2.1 için jailbreak çıktı. http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/21369-ios-4-2-1-jailbreak-redsn0w-0-9-6b4-iphone-43gs3g-ipod-touch-4g3g2g.html bu linkten ulaşabilirsiniz.

pantegram
25-11-2010, 16:23
barışware teşekkür ederim bilgilerinizden dolayı elimde shsh yktu ama bi siteden budum bnm gibi düşünen arkadaşlar için sanırım faydalı olacaktır 3.1.3 linki buyrun http://www.redmondpie.com/download-iphone-os-3.1.3-firmware-9140418/

MrPau
25-11-2010, 17:10
3.1.3'e düşürmek için Tinyumbrellanın son versiyonunu indir. Eğer bilgisayarında kayıtlı shsh dosyaların yoksa tinyumbrella da sağ üstte "Save SHSH" butonuna tıkla. 5dk içinde telefonuna kayıtlı bütün shsh dosyalarını bilgisayarına indirir. Olası 1013-1015 hatası için http://www.ikaynak.com/forum/15-surum-yukseltme-dusurme-ve-restore/21275-ios-4-2-1-yukseltmesinde-1013-hatasina-cozum.html başlığındakileri işleme başlamadan önce uygulamanı tavsiye ediyorum. Daha sonra tinyumbrella dan sağ üstte start TSS server butonunu tıklıyoruz. Daha sonra iTunes'u açıp soldan telefonunu seçip Shift tuşuna basılı tutarak restore'yi seçiyoruz. indirdigin 3.1.3 firmware dosyasını seçip okeyliyoruz. işlem tamamlana kadar tinyumbrellayı kapatmıyoruz. Telefonunuzun restore işlemi tamamlandıktan sonra tinyumbrella'dan stop tss server seçeneğine tıklayıp, programı kapatıyorsun.

3.1.3 versiyonunu hiç kullanmadığım için nasıl jailbreak yapılacağını bilmiyorum. Forumu araştırırsan bulabilirsin.

ByWanT
25-11-2010, 17:13
Konu dogru yere tasinmistir. Lütfen bundan sonra konu acmadan önce actiginiz yere dikkat ediniz

pantegram
25-11-2010, 17:26
teşekkür ederim kardeş

CASUA
25-11-2010, 19:04
3.1.3'e düşürmek için Tinyumbrellanın son versiyonunu indir. Eğer bilgisayarında kayıtlı shsh dosyaların yoksa tinyumbrella da sağ üstte "Save SHSH" butonuna tıkla. 5dk içinde telefonuna kayıtlı bütün shsh dosyalarını bilgisayarına indirir. Olası 1013-1015 hatası için http://www.ikaynak.com/forum/15-surum-yukseltme-dusurme-ve-restore/21275-ios-4-2-1-yukseltmesinde-1013-hatasina-cozum.html başlığındakileri işleme başlamadan önce uygulamanı tavsiye ediyorum. Daha sonra tinyumbrella dan sağ üstte start TSS server butonunu tıklıyoruz. Daha sonra iTunes'u açıp soldan telefonunu seçip Shift tuşuna basılı tutarak restore'yi seçiyoruz. indirdigin 3.1.3 firmware dosyasını seçip okeyliyoruz. işlem tamamlana kadar tinyumbrellayı kapatmıyoruz. Telefonunuzun restore işlemi tamamlandıktan sonra tinyumbrella'dan stop tss server seçeneğine tıklayıp, programı kapatıyorsun.

3.1.3 versiyonunu hiç kullanmadığım için nasıl jailbreak yapılacağını bilmiyorum. Forumu araştırırsan bulabilirsin.

3.1.3 versiyonu hatırladığım kadarıyla jailbreakMe programı ile çok basit bir şekilde hallediyorsun...

emrahegrek
25-11-2010, 22:22
3.1.3 versiyonu hatırladığım kadarıyla jailbreakMe programı ile çok basit bir şekilde hallediyorsun...
yok onunla değil ben blackra1n ile beş kere hatasız yapmıştım forumda var konu...

korayyolcu
28-11-2010, 15:45
itunes 21 numaralı hata kodu veriyor sorun ne olabılır bu sey yuzunden artık ipoddan sogudum :S

XANTHE
28-11-2010, 15:52
Hangi işlem sırasında bu hata kodunu alıyorsunuz ? kaçıncı nesil iPod Touch?

korayyolcu
29-11-2010, 17:20
Hangi işlem sırasında bu hata kodunu alıyorsunuz ? kaçıncı nesil iPod Touch?

2G ipod touch 4.1 kullanıyorum uygun jailbreak olmadıgı ıcın itunes uzerınden guncellemıstım..sonra iPod2,1_4.1_8B117_Restore kurdum...
shsh kaydını konuda bahsedıldıgı gıbı aldım server start ıslemını yaptım itunes actıp shift ile (iPod2,1_3.1.3_7E18_Restore) yuklemeyı denedım yukleme sırasında itunes (21) nolu hata kodunu verdi. Çok ugraştım ama geri donduremedım shift restore ile iPod2,1_4.1_8B117_Restore tekrar yklemek zorunda kaldım. firmware de mı sorun itunes da mı shsh kaydında mı hala anlayabılmış değilim :S ilgilendiğiniz için teskkr ederım cevabınızı beklyrm..

carismaboy
20-06-2011, 02:10
şu anda senin dediğin yol ile arkadaşımın iphone 3g sine yapıyorum, çoğu yerde problrm oldu umarım böyle olur. teşekkürler bilgiler için.

ByWanT
20-06-2011, 16:58
şu anda senin dediğin yol ile arkadaşımın iphone 3g sine yapıyorum, çoğu yerde problrm oldu umarım böyle olur. teşekkürler bilgiler için.

3.1.3 SHSH kaydi varsa olur, shsh kaydi yoksa olmama ihtimali daha yüksek