PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları iPod Touch 4 te FaceTime Etkinleştirme Sorunu

myveysel
24-11-2010, 23:57
Arkadaslar iPod touch 4 jb li FaceTime girişini yapamıyorum. Biraz araştırdım ama hep iPhone ile ilgili bir seyler var onlarda iPod la olmuyor. Bu jbli cihazlarla ilgili bir problem mı yoksa ülke kısıtlaması mı soz konusu.

myveysel
26-11-2010, 01:34
Bu konuyla ilgili bilgisi olan yok mu arkadaslar?

hayrullah
26-11-2010, 01:36
ben iphone de başaramadım daha??

XANTHE
26-11-2010, 01:37
iPod touch da durum iPhone dan biraz farklı, e-mail hesabınızla aktive ediyorsunuz. Zaten facetime ı ilk açtığınızda e-mail adresinize bi onay kodu gönderiyordu ardından iPod touchlar arasında e-mail hesabı üzerinden wifi ile görüşme yapıyorsunuz.

hayrullah
26-11-2010, 01:42
abi tam olarak iphone 4 de nasıl kullanıcığımı anlatan konuyu bulamadım?

myveysel
26-11-2010, 03:32
Jailbreak yapmadan önce denemedim ama şimdi deniyorum maalesef. Jailbreak yapmadan birileri dener inşallah.

XANTHE
26-11-2010, 03:56
Jailbreak le Facetime'ın alakası yok zaten.

myveysel
26-11-2010, 13:52
Jailbreak le Facetime'ın alakası yok zaten.

Peki niçin giriş yapılamadı diyor o zaman.

teamuchin
30-11-2010, 11:31
arkadaşlar bende jailbreaksız ipod touch 4 var. bende facetime sorunu yaşıyordum. sorun tam olarak arkadaşımı yada evdeki mac'imi aradığımda aramayı görüyorlardı. ama bağlanıyor diyor ve öyle kalıyordu. onlar beni arayınca bende hiç birşey gözükmüyordu. en sonunda sorunun benim makinede olduğunu anladım. ayarlardan wifi ye girdim sonrada bağlı olduğum wifinin dns ayarlarını 8.8.8.8 yaptım. sorun tamamiyle ortadan kalktı. çatır çatır görüşüyorum :)

myveysel
02-12-2010, 14:04
arkadaşlar bende jailbreaksız ipod touch 4 var. bende facetime sorunu yaşıyordum. sorun tam olarak arkadaşımı yada evdeki mac'imi aradığımda aramayı görüyorlardı. ama bağlanıyor diyor ve öyle kalıyordu. onlar beni arayınca bende hiç birşey gözükmüyordu. en sonunda sorunun benim makinede olduğunu anladım. ayarlardan wifi ye girdim sonrada bağlı olduğum wifinin dns ayarlarını 8.8.8.8 yaptım. sorun tamamiyle ortadan kalktı. çatır çatır görüşüyorum :)
Arkadasın verdigi bilgilere ek olarak FaceTime etkinlestirme için eğer mevcut hesabinizla giriş yapamıyorsanız yeni bir apple id oluşturmak gerekiyor. Mümkünse hesabı ABD Mağazası'ndan oluşturun. Daha sonra oluşturulan yeni Apple hesabiyla FaceTime uygulamasında oturum açın.