PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları 4.02 den 4.1 e yükseltme

toraman
23-11-2010, 16:40
İphone özellikleri : simlock, usa alınma, att, 4.02, jailbroken, unlocked, modem fw 01.59.00

Cihaz jailbreak yapıldıktan sonraki 2 ay için sorunsuz kullanıldı, sonrasında gerek cydia gerek pcsuit gibi programlar ile tema,oyun,app vs yüklemeleri yapılması ya da kaldırılması sonucunda aşagıdaki problemler oluştu;

1-ag altındaki "hücresel veri ağı/ apn" sekmesinin kaybolması
2-3g / E den internete girememe
3-ayarlar/hakkında/operator karşısında "yok" [:)] yazması
4-facetime'ın uçması

Bu sorunlar için bu site ve diğer aktif sitelerdeki tüm yöntemler denendi sonuç alınamadı.
Bunun üzerine fw 4.1 unlock beklenmeye başlandı, anladığım kadarıyla o da bugün yarın belki yarından da uzak [:)] birgün çıkacak. Şimdi benim sormak istediğim şu aşağıdaki yapacaklarımın dışında ya da atladığım, yanlış yapacağım birşey varmı;

1- Şu anda aleti yukardaki özelliklerim olmaksızın kullanabiliyorum. 4.02 shsh kaydımıda tinyumbrella ile aldım kenarda duruyor.
2- Yarın birgun 4.1 unlock çıktığında gidip itunes'dan restore yapıp versiyonumu 4.1 e yükseltiyorum ( Bu arada benim itunes'da v10.1 olunca fw artık 4.2 ye terfi etti, sitedeki iphone 4 4.1 custom fw dosyasını indirip bir kenara koydum sanırım ordan yapacağım, onunda nasıl yapıldığı ile ilgili bir link varsa bilen arkadaşların yardımcı olmasını rica edeceğim. Ya da başka bir yöntem varmıdır, misal henüz itunes u bir önceki versiyon olanlarda restoreda halen 4.1 mi vardır? O şekilde yapabilir miyim? )
3- 4.1 e terfi ettikten sonra yine siteden aldığım (allah razı olsun!) limera1n adlı programla
jailbreak yapıyorum.
4- Son olarak halihazırda yeni çıkmış olan unlock programı ilede işlemi tamamlayıp 4.1 olarak kullanmaya başlıyorum tabi herşey yolunda giderse.
5- 4.1 de yaşanan sorunların birkısmını forumlarda görüp okumakla birlikte tecrübeli arkadaşların bildirimleride makbule geçer.

Zaman ayırıp okuyarak yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler, malum konuya yeni olmakla birlikte okuyarak anladığım işlem sırası bu şekilde ama insan bir üstaddan teyid bekliyor illaki.

Saygılar.

emrahegrek
23-11-2010, 16:56
tinyumbrella kullanarak baseband yukselmeden 4.1e yukseltebilirsiniz bende oyle yaptim forumda aratin var...

toraman
23-11-2010, 17:00
Hocam onuda okudum aklımda fakat bilemedim bir türlü hangisi daha sağlıklı, senin yorumun nedir?

emrahegrek
23-11-2010, 18:59
ben oyle yaptım apple 4.1 yuklemesini durdurmadan yap ama dikkatli ol yazılanları oku sonra limera1n ile jb yap ( yada greenpois0n ile ) sonra da baseband 01.59.00 kalacagı için ultrasn0w ile unlock yaparsın

toraman
23-11-2010, 21:57
ben oyle yaptım apple 4.1 yuklemesini durdurmadan yap ama dikkatli ol yazılanları oku sonra limera1n ile jb yap ( yada greenpois0n ile ) sonra da baseband 01.59.00 kalacagı için ultrasn0w ile unlock yaparsın

tesekkurler hocam, olmadı deneyeceğim öyle
biraz daha gaza gelmem gerekiyor
hissediyorum :D

bu arada sen memnun musun? biraz bahsetsene, yukarda yazmış oldugum problemleri ya da farklı birtakım sorunlar yasadın mı? nedir yani hocam, anlat biraz :D

Saygılar.

emrahegrek
24-11-2010, 01:09
bir sorun yok baseband ınız hala 01.59.00 da ise dediğim yontemle yukleyın acele edin apple 4.1 yuklemesini durdurabilir..