PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları 4.2'de Edge

daniel_x
22-11-2010, 22:25
Arkadaşlar 4.1'de yaşadığım sorunu yine yaşıyorum. 4.2 gelecek de Edge bağlantı da iyileşecek diyorduk da hala aynı durumda. Ancak ağ ayarlarını sıfırladıktan sonra giriyor internete. Ne yapmalıyım?

emrahegrek
22-11-2010, 22:38
e tamam iste bir kere sifirlayin girsin ondan sonra ne sorun var ki bunda

Afanasyevo
22-11-2010, 22:51
Daniel' in sorunu sanırım bunu her bağlanmak istemesinde yaşıyor olması. Bir çözüm veya öneri bulduğumuzda paylaşırız, ya da bilen ve cevaplayan birisi mutlaka çıkacaktır Daniel..

daniel_x
22-11-2010, 22:56
e tamam iste bir kere sifirlayin girsin ondan sonra ne sorun var ki bunda
Hayır sıfırlamak hiç sorun değil sıfırlanır da işte böyle bir şey yaşamamıştım. Hani Edge'i açtığım gibi girebiliyordum. Bu son iki versiyonda bunlar olmaya başladı.

daniel_x
22-11-2010, 22:58
Daniel' in sorunu sanırım bunu her bağlanmak istemesinde yaşıyor olması. Bir çözüm veya öneri bulduğumuzda paylaşırız, ya da bilen ve cevaplayan birisi mutlaka çıkacaktır Daniel..
Evet, her seferinde yapmak zorunda kalmak sıkıyor insanı.

bayuhan
22-11-2010, 23:51
slm daniel, bendede ayni sorun var yazmistim,,

EDGE hep acik olursa sorun yok, internet i kullanabiliyorsun, ama acip kapattigin zaman internet te sorun oluyor.

Ben söyle bir cözüm buldum,

benim iphone da sb settings var, EDGE internet i acip sb settings den reboot yapiyorum sonra sorunsuz kullaniyorum internet i. Bukadar arastirmam sonucu simdilik bu cözümü buldum, hala arastiriyorum, insallah kesin cözüm üde bulurum.

Yazdigina göre 4.2 ye yükseltsende bisey degismiyor, bende tam yükseltecektim köktem cözüm olur diye simdi vazgectim, zaten 4.2 de henüz jb yok, ben jb siz iphone asla kullanamam :))

Arastiriyorum, bisey bulursam paylasirim, galiba cydia da bir eklenti var buz durumla ilgili, o eklentiyi yükleyince düzeliyormus, suan o eklentiyi aramaktayim,,

saygilar

daniel_x
23-11-2010, 15:08
slm daniel, bendede ayni sorun var yazmistim,,

EDGE hep acik olursa sorun yok, internet i kullanabiliyorsun, ama acip kapattigin zaman internet te sorun oluyor.

Ben söyle bir cözüm buldum,

benim iphone da sb settings var, EDGE internet i acip sb settings den reboot yapiyorum sonra sorunsuz kullaniyorum internet i. Bukadar arastirmam sonucu simdilik bu cözümü buldum, hala arastiriyorum, insallah kesin cözüm üde bulurum.

Yazdigina göre 4.2 ye yükseltsende bisey degismiyor, bende tam yükseltecektim köktem cözüm olur diye simdi vazgectim, zaten 4.2 de henüz jb yok, ben jb siz iphone asla kullanamam :))

Arastiriyorum, bisey bulursam paylasirim, galiba cydia da bir eklenti var buz durumla ilgili, o eklentiyi yükleyince düzeliyormus, suan o eklentiyi aramaktayim,,

saygilar
Teşekkür ederim cevabın için. :) Ben de senin tam tersin durumundayım JB önceden kullandığım için cihazı pek stabil göremedim. Ben de JB'li iPhone kullanamıyorum. :)) Aslında aklımdan restore geçmiyor değil. Ama birçok verilerim gideceğinden tedirginim hani eğer gerçekten restore yaptığımda çalışacaksa sorun değil; ama yine aynı sorun devam edecekse yapmamayı tercih ederim.

bayuhan
23-11-2010, 21:35
Iphone u yedekle önce, sonra restore yapabilirsin, sifirlanacak iphone ama sonra yedekten tüm bilgileri geri yükleyebilirsin.

daniel_x
23-11-2010, 22:56
Yedeğimi aldım, restore yaptım; ama fayda vermedi. Aynı maalesef.