PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İPhone 4 pasaporta ve sim karta işletmek...

bar1s
20-11-2010, 18:17
iyi forumlar herkese,

Günlerdir uğraşıyorum fakat bir çözüme ulaşamadım, sizinde fikirlerinizi almak istiyorum.

Yakın tarihde Amerika dan iphone4 cihaz aldım. Türkiye ye dönünce pasaporta işlettim ve turkcell e gidip sim kartımı iphone4 için kayıt ettirmelerini istedim. Cep telefonuma kayıt işleminiz alınmıştır telekomünikasyona iletilecektir mesajı geldi. Ben bu işlemlerden sonra iphone sim kartımı takınca tanımlayıp çalışacağını düşünüyorum fakat telefonuma gelen bu mesajın üzerinden 5gün geçti henüz açılmadı. Tekrar turkcell bayisi ile mi konuşmam gerekiyor ne yapmalıyım.

Cevap verenlere şimdiden teşekkürler

maverick1986
20-11-2010, 18:45
öncelikle merhaba benim bildiğim kadarı ile telefonun imei numarassını kayıt ettiriyorsun herhangi bir turkcell yada vadofona siminle ilgili bir durum yok yani kayıt ettirdikten 24 saat içindede rahatça kullanabiliyorsun fakat telefonuna unlock yapman gerek direk takıp kullanamıyorsun yurt dışı cihazlar için eğer yapmasını bilmiyorsaan tüyo merkezinden bilgi öğrenebilirsin..

telefonun hakkında bilgi verirmisin iphone versiyonu ve modem frimwave kaç 4.1 se zaten şuan yapamazsın.

bar1s
20-11-2010, 18:54
Cihazım İphone4 sürümü 4.1

Turkcell müşteri hizmetlerini arayıp cihazımın imei numarasını kayıt edildiğinin teyidini aldım. Sim kartada işletiliyor diyince bu işlemide yaptım ve bekliyorum.Turkcell ekstra ile konuştuğumda kayıt ettirdikten sonra direk kullanabilirsiniz denildi fakat herkes bişe diyor benimde kafam karışmış durumda

DeviLJoN
20-11-2010, 19:03
telefonunuz sim kilitlidir. Turkcell bu konuda birşey yapamaz. Telefonu unlock etmeniz gerekir. Tüyo merkezinden gerekli bilgiler mevcut..

bar1s
20-11-2010, 19:05
Turcell ekstrada maza müdürü kayıt ettirerek kullanabilirsiniz diyince bende kayıt edilmesini bekliyordum :s

Şimdi kayıt edilse bile açılmaz mı telefon ? Birde telefon sürümü 4.1 unlock çıkmadı sanırım henüz

DeviLJoN
20-11-2010, 19:30
telefonunuz at&t ve t-mobile alınma ise sim kilitlidir. Kayıt ettirseniz bile açılmaz. Unlock yapmalısınız. Unlock yakında çıkacaktır.

bar1s
20-11-2010, 19:33
O zaman benim sim kart a telefonumu kayıt ettirmenin bir faydası yok ama müşteri hizmetleri ve bayide çalışır dediler :S

DeviLJoN
20-11-2010, 19:44
sim kartına zaten kayıt edilmiyor. Telefonun imei numarasına kayıt ediliyor. Kayıt ettirmezsen telefonu en fazla 2 hafta kullanabilirsin.

bar1s
20-11-2010, 19:53
Bende sizin gibi biliyordum..Turkcell i aradım ve sim kartımın iphone 4 için kayıt için beklediğini ve bayram nedeniyle uzadığını söylediler :s kafam iyice karıştı herkes bişe dedi

DeviLJoN
20-11-2010, 20:12
şöyle bi durum daha var turkcelldeki bazı arkadaşlar sadece turkcell hattı ile kullanımı için kayıt ediyor. sizinkide öyle olmasın.

bar1s
20-11-2010, 20:31
Sanırım öyle. Bende tam bilmiyorum ama tek bi numaraya kayıt edince telefon sadece o numara ile çalışıyor falan dediler işte. Bende telekomünikasyon un onay vermesini bekliyorum. Bi umut çalışır diye düşünüyorum :)

DeviLJoN
20-11-2010, 20:38
sadece turkcell üzerine kayıt edilirse diğer hatları kullandığınızda uyarı alırsınız.

bar1s
20-11-2010, 20:41
Çalışsında başka sim kartı takmaya niyetim yok zaten :)

Benim merak ettiğim konu cidden böyle bir uygulama varmı acaba benim gibi bekliyen bir sürü insan vardır eminim onlarda böyle bir yöntem izliyebilirler

htcmesut
21-11-2010, 16:46
öcelikle hayırlı ugurlu olsun.
bugun banada geldi ingiltereden iphone 4. yarın kayıt için bende turkcelle gideceğim.
jailbreak.me adresine girermisin telefondan?

bar1s
21-11-2010, 16:58
teşekkür ediyorum, sanada hayırlı uğurlu olsun..

jailbreak'in sitesine neden giriyim. Ben fazla anlamıyorum biraz açarsan sevinirim :)

htcmesut
21-11-2010, 17:26
eğer hiçbirşey anlamıyorsan bence biraz araştırmalısın.
ondan sonra sağlıklı bilgilere ulaşabilirsin.
benim dediğimi yapma
fakat ********* buraya da üye ol.

bar1s
21-11-2010, 23:02
yıldızlı olarak çıktı yazdığın yazılar :) farklı bir şekilde yazmayı dene