PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları iphone 4 uyduya bağlanmıyor ne yapmalıyım ?

yaemta
20-11-2010, 15:01
konuyu doğru yere açıp açmadığımdan emin değilim yanlışsa lütfen kusura bakmayın

amerikadan alınan iphone 4 (ios 4.0.1) unlockludur. turkcell hattım takılı olduğu zaman navigasyon ve hava durumu çalışmıyor. arkadaşımın vodafone hattını taktığım zaman hiç sorun olmadan navigasyonuda hava durumunuda kullanabiliyorum. turkcell dede çalışması için yapılabilecek birşey varmı ? varsa nedir ? şimdiden ilgilenenlere teşekkür ederim

emrahegrek
20-11-2010, 15:14
1. secenek cihaz acıkken sim kartı cıkarın ve biraz bekledikten sonra tekrar takın
2. secenek ise sırayla;
- 3g yi kapatın
- hucresel veri agını kapatın
- wifi kapatın
- konum servislerini kapatın
- cihazı kapatıp acın
- sadece konum servislerini acın
google map ile bakın yerinizi gösteriyorsa tamamdır diğer kapattıklarınızı da acabilirisniz...

yaemta
20-11-2010, 15:23
cihaz şuan yanımda değil akşam denicem buraya işe yarayıp yaramadığını yazacam. ama bu benim aklıma pek yatmadı çünkü vodafone u takınca bu işlemleri yapmadanda bağlanıyor. acaba sizinki sadece önerimi yoksa sizinde başınıza geldi mi yada deneyim edindiniz mi ?

emrahegrek
20-11-2010, 15:26
basıma geldi ancak ıkıncı yontemle hallettım birinci yontem hattı tanımamıstı onun ıcın aktıflestirmek için deneyın önce ikinci yontemi deneyin

yaemta
20-11-2010, 15:31
çok teşekkür ederim akşam deneyip yine sonucu buraya yazacam

yaemta
20-11-2010, 23:38
dediklerinizi denedim haritaya girdiğim zaman yerimi buluyor ama hava durumuna falan bakamıyorum yada 3g internet kullanamıyorum. acaba 4.1 versiyonunu yüklesem sorunun ortadan kalkma ihtimali var mı ? base band 01.59.00 green poisonla unlock ve jailbreak yapabilir miyim eğer 4.1 yüklersem ?

hayrullah
20-11-2010, 23:43
bu naviyi kullanırken int kullanıyor mu yani tl harcıyormu?? birde bu baseband olayı nedir bilen açıklayabilirmi arkadaşlar

Afanasyevo
20-11-2010, 23:52
bu naviyi kullanırken int kullanıyor mu yani tl harcıyormu?? birde bu baseband olayı nedir bilen açıklayabilirmi arkadaşlar

Hayır hiçbir şekilde ücret yazmaz. Dahili Gps alıcısını kullanır Hayrullah. Baseband ise telefonun ayarlarında görebileceğin modem sürümüdür.

hayrullah
20-11-2010, 23:56
google haritadan mı bu navi ?? haritayı yüklerken demi kullanmıyor ?? teşekkür ederim ayrıca ilgine. ayrıca program var mı tavsiyeni olan .. son bir sorum base band nedir :D

Afanasyevo
21-11-2010, 00:17
Hayrullahcığım benim bahsettiğim navi igo, Tomtom vb. navigasyon uygulamaları içindir. Google Maps ile navigasyon istersen tabiiki internet kullanımı gerçekleşecektir. Navigasyon uygulaması olarak yıllardır kullandığım igo yu önerebilirim. TR de en iyisi bu diye biliyorum ama diğer navileri kullananların da fikrine saygı duyarım. Bu tür navigasyon uygulamaları uydulara bağlanmak için Gps modüllerini kullanırlar ve bu sayede yer tespiti yaparlar. Bu da tamamen ücretsizdir. Yalnızca uygulamayı ilk çalıştırdığında daha hızlı yer tespiti yapmasını istersen kısa süreliğine internete bağlı olmanda fayda var. Bundan sonra hergün kullanırsan uydu konumları değişmediğinden/az değiştiğinden ihtiyacın olduğunda çok daha hızlı ve sorunsuzca bulur ve bağlanabilirsin. Ama ayda yılda bir navi uygulamasına ihtiyaç duyarsan uydulara bağlanma biraz gecikebilir. Baseband ise kısaca telefonun servis sağlayıcılar ile kurduğu iletişim yazılımıdır.

yaemta
21-11-2010, 00:18
bana yardımcı olacak kimse yok mu ? 01.59.00 green poisonla jb ve unlock oluyor mu ?

hayrullah
21-11-2010, 00:24
eline sağlık .. yardımın içinde teşekkürler

emrahegrek
21-11-2010, 00:39
bana yardımcı olacak kimse yok mu ? 01.59.00 green poisonla jb ve unlock oluyor mu ?

evet 4.1 e yukseltin ancak forumda tinyumbrella ile baseband yukseltmeden 4.1 e yukseltme isimli konuyu MUHAKKAK! okuyun o yontemi uygulayin

XANTHE
21-11-2010, 00:55
Hayrullah gece gece ne içtin bakiim ? Arkadaşım konu başlığı ne sen hala nerdesin ? Bu sorunun yeri burasımı ?

SaTuSa
21-11-2010, 01:28
Ben cevaplayım... iPhone 4 narin bir cihazdır, su ile temasından kaçınmak gerekir. Suya düşmesi, kum kaçması halinde sallamak suretiyle ilk müdehale yapıldıktan sonra, suni tenefüs yapılarak açılması sağlanabilir. Son tercih kalp masajı ya da şok aletidir, ancak elektrik verilmesi durumunda devrelerin yanması söz konusu olacağından sanayi elektriği yerine şebeke tercih edilmelidir. Tüm müdehalelere rağmen cihazı kilitleyemediyseniz son olarak arkasının cam ve düz bir yapıya sahip olmasından faydalanarak suda kaydırmak suretiyle cihazdan kurulunabilir...