PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İnternet kesiliyor.

cem tanriover
15-11-2010, 13:05
Billion marka modemim var. Masaüstü pc ye takılı (ethernetten) internete bilgisayarımdan ve iPodumdan erişim myapabiliyorum. Fakat işin içine laptopumu katınca, internet gidiyor modem sayfasına dair giriş yapamıyorum.fakat bilgisayarların hiçbirinde internet olmasa da iPodumdaki safariden internete girebiliyorum. sorun gidermeyi deniyince ip adres gibisinden bir hata alıyorum. İstanbuldaki Modemimde rahat rahat internete girebiliyorum laptopumdan. Modem sayfasına giriyim dedim belki bişiler yapılabilir die. Ozaman da username ve password istiyor. Babam falan değiştirmemiş şifreyi fakat internette yazan default larda sayfaya erişim vermiyor. Sorun ne olabilir?

hayrullah
15-11-2010, 13:15
aynı sey benimde başıma geliyor çözemedim bir türlü. ben tekrardan kurulum yapıyordum ama her defa yapmakta sıkıcı oluyor

ogreburak
15-11-2010, 13:19
Sayfaya erişim kazanmak için modemi resetleyebilirsiniz. Modemin arkasında küçük reset düğmesi bulunur onu 5 sn kadar kalem ucu vs. ile basılı tutarsanız resetlenecektir. Ancak, bütün ayarlarınız ve modemde kayıtlı olan adsl şifreniz (...@ttnet li olan) gidecektir. eğer şifreniz aklınızda ise bunu deneyebilirsiniz. Ayrıca Türktelekom'u arayarak da tekrar elde edebilirsiniz bu şifreyi...
2. si internetin gitmesinin nedeni ppoa'dan olabilir. ayarlar sayfasında onu ppoe ile değiştirin. Belki bu size bir çözüm sunar.
Bir ihtimal de ip çakışması olabilir. İki cihazın da yerel iplerini karşılaştırın...
Umarım işinize yarar...

cem tanriover
15-11-2010, 13:19
tekrardan kurulumu modem sayfasına girmeden yapabilirmiyim acaba. Yani arkasındaki reset tuşuyla falan. Bide modemin kullanım kılavuzu falan da yok. Nasıl yapıcamki beni bugünlük idare etse yeter zatn.

ogreburak
18-11-2010, 22:36
modem sayfasıyla ve eğer varsa modemin cdsi ile yapılabiliyor diye biliyorum...

KaleXitus
19-11-2010, 00:31
Arkadaşım modemini resetleme. Çalışan modemi neden resetliyorsunuz?

Sorun belli. ipod dan giriyorsun sorun yok. İnternetinde de modeminde de problemin yok. Laptopunun wireless kartına bakıcaksın.

Ttneti arama billion marka modeme hizmet alamazsın.

hatırladığım kullanıcı adı ve şifresi admin admin şeklinde.

(ttnet çalışanıyım içini rahatlatacaksa)

Ayrıca şu modemi resetle düzelir diyen arkadaş bilmiyorsun madem o zaman kimseyede akıl verme.

KaleXitus
19-11-2010, 00:34
pppo(A)= ATM
pppo(E)= Ethernet

Bunlar internet çıkış paket kodlama dilleridir. Yurtdışına çıkışlar zaten ATM dilinde kodlanır. Türkiye altyapılarında (siz göremezsiniz) sadece Alcatel altyapıları pppoa/pppoe desteklidir. Geri kalanları pppoe'dir ve bütün modem ayarları yapılırken pppoe llc seçtirilir. sadece alcatel altyapısına sahip olanlar pppoa vcmux'dan bağlanır.

ogreburak
19-11-2010, 10:01
ben şifresini bilmiyorsa ve default şifresi değişmişse, o yüzden resetle dedim.
" Ozaman da username ve password istiyor. Babam falan değiştirmemiş şifreyi fakat internette yazan default larda sayfaya erişim vermiyor."

maverick1986
19-11-2010, 11:43
merhaba arkadaşlar ben ne zaman modemle bir problemim olsa ttneti ararım eğer onlarla iletişim olmadığı zaman modemi reset et derler fakat anladığım kadarı ile senin internete çıkışın var bence sen laptop ve bilgisayarındaki TCP ayarlarını kontrol et onların çakışmasından dolayı olur birde wireless şifreni geçici olarak WEP yap dene bir süre sonra Tekrardan WPA olarak değiştir.

cem tanriover
19-11-2010, 11:46
wirelessin şifresini kaldırdım bi sorun oluyordur diye dediğiniz TCP ayarını nasıl değiştiricem yada bu sorunu halledicem?