PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPod Kırma Gereksizliği Üzerine

okeania
16-10-2008, 14:31
iPod Touch`ımı Jailbreak yaptım.
Cyndia için kaynaklar denen linkleri yazdım çoğunu kabul etmedi,
installer için olanların çoğunu kabul etmedi,
ettiklerindeki programların çoğu çok basit ve dandikti (özellikle türkçe olanlar vs),
derken iki üç program kurdum kurulan programlar çalışmadı yada şifre istedi,
kapatıp yapttım ertesi gün ipod hiç açılmadı.
bu jailbreak işlemleri versiyonlar, firmwareler, quickpawn, wincsp, ipodbrowser, ziphone vs vs
hepsi boş şeyler oysa jailbreak yapmadan 1-2 dolara yüklediğimde herşey tıkır tıkır işliyor hiç sorun çıkmıyordu.

buradan çıkarttığım sonuç şu...sitedeki arkadaşlar ve esasen ben de dahil..... sadece böyle işlerle uğraşıp başarmaktan zevk alıyoruz. Kırmak vs...
Oysa amaç iş yapmak iş için kullanmaksa hiçbirşey yapmadan mis gibi çalışıyor alet.

Yüzlerce program zaten bedava...çok istediği program için ipod a yüzbinlerce lira veren insan 10-20 lira mı vermeyecek?

Bu işlerle uğraşırken aklımdan bunlar geçti yazayım dedim...

fantazi
16-10-2008, 14:38
sen bazı şeyleri yalnş yapmışsın ve olumsuz sonuç almışsın.bizler apple dünyasının içinde olarak bu işlerle uğraşmaktan zevk alıyoruz ve cihazımızı şekilden şekle sokarak bütün işlerimizi bu cihazdan halleder hale geliyoruz.1-2 lira diyorsunda ben cihazıma 60 tane uygulama yükledim hepsi crackli.bedava yüklemek varken 60 uygulamaya 2liradan 120 ytl vermek mantıksız sen aleti müzik video resim gibi işlerinde kullanıcaksan bir diyeceğim yok ama jb'siz apple apple değildir :D benimde aklımdan bunlar geçti

okeania
16-10-2008, 14:55
Bunu sana cevap olarak yazmıyorum. Senin düşüncene saygı duyuyorum. Esasen ben de bu işe kalkıştım ve merakla uğraştım fakat daha önce başıma gelen sorunlar yüzünden vazgeçmiştim. İlkokul cahili değilim bilgisayarda tonlarca şey kırdım ama bu aleti kırınca meydana gelen saçmalıklar beni bezdirdi. Bunca zırva işi gereksiz yere yaptığımı fark ettim. İşlemleri yanlış yaptıysam neden herşey yolundaymış gibi çalıştı meret?

Forumlarda da okuduğum kadarıyla öyle saçma sapan sorunlar çıkıyor ki .... okudukça bu fikir kafamda gelişti. Ayrıca 800 ytlik bir alet için 120 ytlik bir program harcaması hiç de fazla sayılmaz. Neyse...kolay gelsin herkese..

[JW]
16-10-2008, 15:02
Yazdıklarınızı okudum.Tabi böyle şeyler düşünebilirsiniz.Fakat şöyle düşünelim.100 tane uygulamayı yüklemek istedim.Tanesi 5 ytl olsun.Ne kadar yaptı? Neredeyse bir iPod Touch parası. [8D] Yani bunları ücretsiz yüklemek varken -kaldıki piyasada 1000 den fazla kırılmış AppStore uygulaması bulunmakta- niçin o kadar para vereyim.Neyse eğer müzik,video dışında bir şey yapmıyorsanız size gereksiz gelebilir fakat bana göre jailbreak yapmak eğlence falan değil gayet gerekli bir işlem..

Bu arada profilinizde iPod Touch 2G olduğu yazıyor.Siz nasıl jailbreak yaptınız? [:D] Sanırım 1.nesil iPod Touch'da kullanıyorsunuz.Çünkü henüz 2G için jailbreak yapılamıyor. [:)]

fantazi
16-10-2008, 16:01
author=okeania link=topic=653.msg2068#msg2068 date=1224158131]
Bunu sana cevap olarak yazmıyorum. Senin düşüncene saygı duyuyorum. Esasen ben de bu işe kalkıştım ve merakla uğraştım fakat daha önce başıma gelen sorunlar yüzünden vazgeçmiştim. İlkokul cahili değilim bilgisayarda tonlarca şey kırdım ama bu aleti kırınca meydana gelen saçmalıklar beni bezdirdi. Bunca zırva işi gereksiz yere yaptığımı fark ettim. İşlemleri yanlış yaptıysam neden herşey yolundaymış gibi çalıştı meret?

Forumlarda da okuduğum kadarıyla öyle saçma sapan sorunlar çıkıyor ki .... okudukça bu fikir kafamda gelişti. Ayrıca 800 ytlik bir alet için 120 ytlik bir program harcaması hiç de fazla sayılmaz. Neyse...kolay gelsin herkese..

neden herşey yolundaymış gibi çalıştı diyorsun ilk mesajındada beceremedim diyorsun sen kararsız kalmışsın elbet bizimde başımıza geliyo böyle olaylar benim cihazımdada winterboard yükleyince facebook uygulaması çalışmıyor mesela [JW]'ninde dediği gibi jb gerekli birşey

okeania
16-10-2008, 17:48
author=[JW] link=topic=653.msg2069#msg2069 date=1224158576]
Yazdıklarınızı okudum.Tabi böyle şeyler düşünebilirsiniz.Fakat şöyle düşünelim.100 tane uygulamayı yüklemek istedim.Tanesi 5 ytl olsun.Ne kadar yaptı? Neredeyse bir iPod Touch parası. [8D] Yani bunları ücretsiz yüklemek varken -kaldıki piyasada 1000 den fazla kırılmış AppStore uygulaması bulunmakta- niçin o kadar para vereyim.Neyse eğer müzik,video dışında bir şey yapmıyorsanız size gereksiz gelebilir fakat bana göre jailbreak yapmak eğlence falan değil gayet gerekli bir işlem..

Bu arada profilinizde iPod Touch 2G olduğu yazıyor.Siz nasıl jailbreak yaptınız? [:D] Sanırım 1.nesil iPod Touch'da kullanıyorsunuz.Çünkü henüz 2G için jailbreak yapılamıyor. [:)]

valla 100 tane program yüklesem hatırı sayılır bir zamanı da o programları alette aramak için geçirirdim herhalde :D

ikinci hususta çok bildiğimden değil... 3G olmadığını bildiğim için olsa olsa 2Gdir dedim.

1-2-3G nereden anlaşılır bilmiyorum yardımcı olursanız teşekkür ederim....

Herşey yolundaymış gibi dedim çünkü herşey yolunda gibi gözüküyordu..... Sonra birden bire kapanıp hiç çalışmadığını görünce anladım ve baygınlık geçirdim... Sitedekilerin bir kısmının azimle çözmeye çalışmaları hoş ama gereksiz bana göre. Bu fikrimi de değiştirmeniz, benim sizin fikrinizi değiştiremeyeceğim kadar sabit gözüküyor.

[JW]
16-10-2008, 18:14
Cihazınızın hangisi olduğuna buradan bakabilirsiniz.Zaten telefon özelliği yoksa ve jailbreak yaptıysanız iPod Touch 1G dir.

http://www.ikaynak.com/forum/ipod-touch-2g-t388.0.html

okeania
16-10-2008, 19:06
haklıymışsınız benimki 1g imiş maalesef [gl=4.gif]

iOzbrk
04-06-2010, 21:11
Aslındaaa JB gereklidir çünnüü '' ÇOĞU BEDAVA'' kısmı var ya? Hah orayı açalım; App store katı kurallar nedeniyle apple kazanç sağlamayan uygulamaları nadiren satar yani hemen hemen hepsi deneme 1000/1 bedava ve full sürüm uygulama bulma şansınız oluyor onlarda da (DAHA İYİSİ ÇIKTı) diyor ya da bir güncelleme atayarak siniz bozucu reklamlar devreye alınıyor YAŞA BE APP STORE REKLAMLARINLA ÇOK YAŞA demek zorunda kalıyorsun ve nefret ederek bırakıyorssun [8D][:D][:@]

XANTHE
28-07-2010, 16:23
bu konuyu açan arkadaş hala aynı mı düşünüyor acaba :)

FuAt_63
28-07-2010, 16:33
bir ipod a yüzbinlerce lira veren arkadaşı bul bakalım :D

atay88
28-07-2010, 16:44
konu cok eskı nerden baksan 2 yıllık bır konuymus garıp ama arkadasa bende katılıyorum bende jb yı sacma bulanlardanım tabı bu benım gorusum bır kere denedım sprıt yontemıyle yaptım ancak bu sefer alt kısım kayboldu ve sorun cıktı onun ıcın hıcmı hıc ılgılenmedım free uygulamlar yetıyor en fazla 5 dolara bı nfs alırım bı kac oyundaha yeter tabı jb yapan arkadaslarada birsey dıyemem herkezın gorusu farklıdır

galradir
10-12-2010, 19:31
2-3 sene önce jb yapmak gerçekten zor ve uğraştıran bir işti her yeni sürümde jb yapmak için 1 günüm giderdi benim (uygulama yükleme dışında sadece jb işlemi :) oysa şimdiki jb yöntemlerine ve programlarına bakıyorum da.. 1.1.2 sürümünde yılan tarzı bir oyun yükleyebilmiştim de ne kadar mutlu olmuştum :)

eScape
10-12-2010, 19:41
2 gun once Jb iPhone4 umu restore ettim ve 4.1 den 4.2.1 e cikardim. Karar verdim artik jb yapmicam. Oyun oynuyordum telefonda fakat, telefonu elime alamaz oldum. Her gelen telefonu alip oynuyordu. Yeter artik dedim bende. Oyun oynamayi biraktim, kullandigimda 3 5 program bisey. Whatsapp ve Shazam encore u satin aldim. Simdi telefon hem daha hizli. Bir arti daha var; Apple ne zaman yeni surum cikartirsa direk yukseltebilirim :) Uygulamalarim kaybolmaz, jb derdim yok :) Daha ne olsun :)

ipodmini
10-12-2010, 20:40
bencede cihazı çok yavaşlatıyor,