PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone'u bırak, Android'e bak

aresblade
10-11-2010, 09:57
iPhone için kötü, Android için iyi bir haber: İşte iPhone'u terk etmeye hazırlananlar...

Mobil uygulama geliştiricileri, gelecek sene Android'e geçmeyi planlıyor. Google'ın yükselişteki mobil işletim sistemi, iPhone uygulamalarını geride bırakacak gibi görünüyor.

Mobil reklam şirketi Millenial Media ve Digiday işbirliğiyle yayınlanan bir ankete göre 2010 yılında geliştiriciler tarafından iPhone yüzde 30, Android ise yüzde 23 oranında kullanılmış. 2011 yılı sorulduğunda ise geliştiricilerin yüzde 29'u yeni çalışmalarını Android aygıtlarına yönlendireceğini söylerken, iPhone için bu oran yüzde 8 oldu.

iPhone'un geliştiriciler arasında lider durumda ve bu oranın Android'den düşük olması gayet doğal. Yine de bu büyük fark, Android'in geliştiricilerin kalbini fethettiğini ve gelecek sene iPhone'a yetişeceğini gösteriyor olabilir.

Aslında Apple için korkacak bir şey yok. Ankete göre iPad gelecek sene yüzde 20 daha fazla geliştiriciyi ağırlayacak. Yani iOS, programcı konusunda sorun yaşamayacak. Ayrıca rapora göre ankete katılanların yüzde 31'i kârlarında en az yüzde 100 artış bekliyor, ve hiç biri kârında düşüş yaşamamış. Bu da gösteriyor ki mobil dünyası ekonomik kaygılardan oldukça uzak...

http://www.veteknoloji.com/resimler/detay2010/mobile-phone-publisher-plan.jpg

kaynak:: veteknoloji.com

DeviLJoN
10-11-2010, 13:23
Android virus gibi yayiliyor. Android guzel kilan telefonu secenegi Bol olmasi

isaeff
10-11-2010, 16:12
Bende bir ara dusundum androide gecsemmi diye !
Bakalim .. iyi bir cihaz bulursak belki geceriz

Google in takimi cok guclu ! Lider olacaklarindan hic suphem yok !

Google kendi calisanlarina christmas icin 1000 dolar bayram parasi verecekmis ve yuzde 10 maasa zam yapacak 2011de - calisanlarini motive etmek icin !

Ne yazikki bizim sirket Kurban Bayram parasini dagitmayacakmis :(((

saydin19
10-11-2010, 20:31
Ben yaklaşık bir ay önce Samsung Galaxy S ile android'e gectim, geçiş süresinde yaklaşık iki hafta hem iphone hem android kullandım.
Aslında iphone'a göre program açısından kısıtlı fakat sırf apple'a inat o kadar serbestlikler vermisler ki hayran kalıyorsunuz, hoşuma giden yönleri paylaşmak istedim;
1- tak kullan sistemi ile tıpkı bir usb harddisk gibi kullanıyorsunuz, müziği sürükle bırak ile kaydetip dinle! ya da videoyu izle.
2- sd kartı ile bilgi transferi ve taşıması ve mevcut kapasitenin artırılması yine kolay, Galaxy'nin 16Gb hafızası var, 2Gb'lık sd kartı var ve bu 32Gb'a kadar artabilir yani toplam 48 Gb olabilir.
3- degistirilebilir batarya ile yolda kalmıyorsunuz
4- cok cesitli video formatlarını destekliyor (avi, mkv, vs), altyazı dahil.
5- sd karta koydugunuz programları file explorerdan rahatlıkla kurabiliyorsunuz, kurulumda lisans problemi yok
6- market ile (app store'un karşılığı) birçok programın trial versiyonlarını kurabiliyorsunuz
7- iphone 4 kullanmadım ama 3g'ye göre ekranı geniş, kalitesi yuksek, video ve foto kalitesi çok iyi, çektiğiniz foto ve videoları anında picasa veya benzeri yerlerde paylaşabiliyorsunuz.
8- normal bir tv out kablosu ile (kulaklık girişi türünden) tv'ye rahatlıkla görüntü verebiliyorsunuz
9- dinlediğiniz herhangi bir müziği anında ringtone olarak ayarlayabiliyorsunuz

Tabi eksileri de var
- batarya süresi 3g ve 3gs'e göre kısa, iphone 4g'yi denemediğim için onun nasıl bilmiyorum
- program eksiği çok (ama hızlı ilerliyor)
- market uygulaması bölgesel, ücretli uygulamalar her ülkede çalışmıyor, onları forumlardan indirmek zorunda kalıyorsunuz.

aklıma gelenler bunlar, sorusu olan varsa elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışırım.

DeviLJoN
10-11-2010, 21:46
ekran çözünürlüğü bakımında İPhone 4 daha iyi