PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Erkek Sınıf Öğretmeni Küpe Takabilir mi?

AhmetKaya
08-11-2010, 10:59
İlgili haber için link en altta.

Bence adam haklı beyler. Madem yönetmelikte Atatürk rozeti haricinde hiçbir takı takılamayacak denmesine rağmen kadın öğretmenler küpe takabiliyorsa, erkek öğretmeninde küpe takma hakkı vardır.

Madem mahalle baskısı yok ben de küpe açılımı istiyorum - Hürriyet Pazar (http://www.hurriyet.com.tr/pazar/16235705.asp?gid=373)

sezginler
08-11-2010, 11:30
erkek öğretmen ciddiyetine hiç yakışmaz.

hayrullah
08-11-2010, 13:28
Gereksiz bir tartışma

Hawk
08-11-2010, 14:49
Gereksiz bir tartışma
Sonuna kadar katılıyorum. Başka haber kalmadı sanki memlekette...

aresblade
08-11-2010, 16:30
ben haberi açan arkadaşa tamamen katılıyorum! özgürlük olmalı bence!

Hawk
08-11-2010, 16:35
Tamam işte gereksiz bir tartışma ve haber... Milletin küpesine de karışacaklar, kime ne?

hayrullah
08-11-2010, 19:27
tabiki de özgürlük olmalı ona lafım yok konuya dedim sadece

nadir3391
08-11-2010, 19:34
yönetmelik diye birşey var herkes her istediği kıyafeti giyemez..

hayrullah
08-11-2010, 19:38
genel olarak konusuyorum

MrPau
08-11-2010, 20:39
Kılık kıyafat kurallarına göre yasak diye biliyorum. Hem resmiyete de uygun olmaz.

wallace
08-11-2010, 20:48
kadından ne farkı var yani tabiki takabilmeli.ki hala bazı çevrelerce erkekte küpe hoş görülmüyor.kötü bakışlara maruz kalabiliyoruz :D

MrPau
08-11-2010, 20:55
Ben de zamanında küpe takmıştım. Babam gördüğünde kulağımdan çekip çıkarma girişiminde bulunuyordu az daha.

Diğer yandan ise dünyanın hiçbir ülkesinde resmi kurumlarda erkekler küpe takmaz. Uluslar arası bir kanun gibi birşey bu da :)

AhmetKaya
09-11-2010, 17:31
ben haberi açan arkadaşa tamamen katılıyorum! özgürlük olmalı bence!

teşekkürler.zaten adı üstünde serbest kürsü beğenmeyen girmesin yorum yapmasın yapmasın vs.vs

zarsa
09-11-2010, 17:41
Arkadaşlar bayanlar her alanda küpe taktıkları için bu yönetmeliklerde bir tölerans olarak gösteriliyor. Tüm erkekler ya da hayatlarının her alanında her anında küpe takmadıkları için buna tölerans gösterilmiyor bunun yanı sıra resmi bir devlet kurumunda zaten takılmamasından yanayım. Öğretmenin bir ağırlığı, bir duruşu, bir otoritesi olmalı ki karşısındaki öğrenci kaç yaşında olursa olsun ona bilgi verebilsin, öğretebilsin. Ciddi bir mühesseseden bahsediyoruz sonuçta bence bir devlet kurumunda takılması yanlış.

Hawk
09-11-2010, 18:26
teşekkürler.zaten adı üstünde serbest kürsü beğenmeyen girmesin yorum yapmasın yapmasın vs.vs

Eğer adı üstünde serbest kürüsyse o zaman herkes yorum yapmakta da serbest. Ayrıca bu zaten alıntı bir haber direkt sizinle alakası yok yorumların, he eğer bu öğretmen sizseniz o zaman alınmanız normal tabii..

LeXoRiA
09-11-2010, 18:52
Arkadaşlar bayanlar her alanda küpe taktıkları için bu yönetmeliklerde bir tölerans olarak gösteriliyor. Tüm erkekler ya da hayatlarının her alanında her anında küpe takmadıkları için buna tölerans gösterilmiyor bunun yanı sıra resmi bir devlet kurumunda zaten takılmamasından yanayım. Öğretmenin bir ağırlığı, bir duruşu, bir otoritesi olmalı ki karşısındaki öğrenci kaç yaşında olursa olsun ona bilgi verebilsin, öğretebilsin. Ciddi bir mühesseseden bahsediyoruz sonuçta bence bir devlet kurumunda takılması yanlış.

Kesinlikle katılıyorum... Bana göre erkeklerin küpe takması resmiyeti bozan birşey ve resmi bir kuruluşta resmiyetsiz bir davranış olması uygun değil...

OvErCRasH
09-11-2010, 21:26
Eğer adı üstünde serbest kürüsyse o zaman herkes yorum yapmakta da serbest. Ayrıca bu zaten alıntı bir haber direkt sizinle alakası yok yorumların, he eğer bu öğretmen sizseniz o zaman alınmanız normal tabii..

Adam haklı beyler.

AhmetKaya
09-11-2010, 22:10

hayır hiç sevmem öğretmenleri fakat haklı insanın da hakkını yemek doğru değildir

Hawk
09-11-2010, 22:30
hayır hiç sevmem öğretmenleri fakat haklı insanın da hakkını yemek doğru değildir
Ben öğretmenleri severmisiniz sevmezmisinz diye sormadım.. Ayrıca bizlerin bu yaşımıza kadar gelmemizde çok büyük emekleri olan insanlar hakkında bu şekilde konuşmakta hoş değil bence. Unutmamak gerekir ki Ulu Önderimiz Atatürk de bir öğretmendir !!! Zaten kimse haksız olduğu konusuna girmiyor. Sadece bu haberin ve bu olayın gereksizliğini konuşuyor.