PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları Home tuşu ölmeye başladı

iRa
07-11-2010, 18:44
iPodun Home tuşunu hafiften kaybetmeye başladım bazen 3 bazen 4 basışımda multitask açılıyor bazen 5 kere bastığımda menüye dönüyor bazende normal çalışıyor fakat telefoncu camiasina güven olmadığı için tamire vermeye çekiniyorum açıkcası :S Ankarada güvenerek yaptırabilceğim bir yer var mı varsa değiştriren birisi fiyat nedir ? ! servis tercihimdir ! ankarada teknik servis yok diye biliyorum ama ....

abutboyaci
07-11-2010, 19:04
ipod touch 2g'm de bir sorun yok.

ama iphone 3g s 16 gb cihazımda 3.1.3 kullanırken hiçbir problem yoktu. ama 4.0.1 yükledim o zaman bazen home tuşuna basınca işlemiyor. sanırım versiyondan olabilir.

erdem03
07-11-2010, 19:10
aynı dert benim iphone 3G'dede var sanırsam sürekli versiyon yükleyip aynı backup'ı yüklemekten numaralarım olmasa sıfırlıcam telefonu ama backup bozuyor

Admiral
07-11-2010, 19:48
Cydia'dan SbSetiings yükleyin daha sonra Cydia'dan close button widget diye bir program var sb settings ile çalışan onu kurun oda kapatmaya yarar yada activator kurun oradan cihazın sallanma(shake device) ile yapacak olan işlemlerden home tuşu olanını seçin bu seferde salladığınız zaman çıkar başka home tuşu için alternatif bir yol bilmiyorum ben :)

zarsa
07-11-2010, 19:51
Tamir ettirene kadar eğer isterseniz activator diye bir yama var bunu Cydiadan bulabilirsiniz. Tuşlarınızın işlevini değiştirmenizi sağlar böylece tamire gidene kadar Home tuşunun işlevini başka bir tuşla kullanabilirsiniz

CASUA
07-11-2010, 21:13
Bendede iphone 2G de aynı sorun var.genelde home tuşu'nun lehimleri oynuyor ,bu oynamadan dolayı bu tür sorun oluyor ,cihazı açıp bu lehimleri yeniliyorlar.birkaç yere sordum bu işlemin bedeli 50.00 tl ortalama fiyat aldım.

senkan
07-11-2010, 23:47
arkadaşım benimde 2 g nin ekranına su kaçtı balıkçıoğlu çarşısına gittim olmaz ekran değişmeli dediler ben harika bir iphone servisi buldum emekte adını burada vermek istemiyorum fakat gitmek istersen özelden mesajlaşalım, adamlar ekranı temizlediler tabii eskisi kadar süper değil ama taktir edecek kadar da güzel oldu...