PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları iphone 4ümde facetime uygulaması yok..

OceanSoul
06-11-2010, 01:43
arkadaslar eylül sonu gibi new york'tan aldığım 4.1 sürüm iphone4 ün içinde facetime uygulaması yok..appstoreda da bulamadım..nasıl yükleyebilirim?restore yaparsam gelir mi?

emrahegrek
06-11-2010, 01:46
face time uygulamasi derken! zaten oyle bir uygulama yok cihazin telefon kisminda eger aktiflestirdiyseniz facetime ile ara gibi bir buton olur kisilerin herbirinde oradan facetime aramasi yapabilirsiniz...

XANTHE
06-11-2010, 01:47
Uygulama menüde olmaz ama cihazda normalde yüklüdür menüyü en sola çekip arama bölümüne facetime yazarsanız çıkar.

OceanSoul
06-11-2010, 02:09
teşekküe ediyor ve özür diliyorum..ipod4ümde olduğu için onda da olması gerektiğini düşündüm..

emrahegrek
06-11-2010, 02:12
teşekküe ediyor ve özür diliyorum..ipod4ümde olduğu için onda da olması gerektiğini düşündüm..

birsey degil facetime : iphone4
amma goruntulu gorusme icin (3g 3gs ) arka kamerayi kullanarak yapabilirsiniz forumda tango diye aratin...

tyrail
11-12-2010, 14:24
Uygulama menüde olmaz ama cihazda normalde yüklüdür menüyü en sola çekip arama bölümüne facetime yazarsanız çıkar.

Aynı sorun bende de var ama arama yapmama rağmen facetime cıkmıyor. Dün daha 4.1 yükleme yaptım iphone 4 e ama menünün en solundaki aramada bulamıyorum

ByWanT
11-12-2010, 14:29
Bu herhangi bir sorun teskil etmez. Bendede spotlight aramasinda (menünün en solunda) cikmiyor ama calisiyor canavar gibi.

Ayarlar > Telefon ` a girdiginizde Facetime acik mi? Aciksa altindaki ufak yazida ne yaziyor?

tyrail
11-12-2010, 14:46
Hazırkartlarda mikrosim olmadığından bende simkardımı kestiremediğimden sim kart yok telefonda.

Özet geçersek sim kartsız facetime calışmıyor iphone 4 te. Fakat ben wifi üzerinden bir ipod touch 4 le görüşme yapmak istesem yapamayacak mıyım yani :/ Çünkü burada bahsi geçen iki farklı uygulama söz konusu.

ByWanT
11-12-2010, 14:56
Bildigim kadariyla durumu aciklamaya calisayim.

Elimizdeki cihazlar eger FT destekli ise, bir sekilde bunun karsi tarafta görülmesi lazim. Diyelimki bende ve arkadasimda i4 var. Ve tabiki her ikimizin numaralarida birbirimizde var. FT yi ilk etkinlestirdigimizde bu numaralarimiz FT serverina kaydoluyor ve benim rehberdeki numarayi görünce iOS, önceden bu numara kayit olayini arkadasimda yaptigi icin, onda da FT oldugunu biliyor ve birbirimizde bu durumun, yani FT yapilabilirligin mümkün oldugunu belirtiyor.

Fkat ipod ve mac lerde bu durum yok tabiki. Onun icin bu cihazlarda Apple ID üzerinden yapiyor bunu.

iPhone da ise kesinlikle numara üzerinden yapilabilir - etkinlestirilebilir seklinde ayarladir. Bununla oynamanin bir yolu var mi bilmiyorum ama acikcasi sanmiyorum da

tyrail
11-12-2010, 15:02
Buradan çıkarılan sonuç herhangi bir ipod touch ve iphone arasında facetime yapamamak mı? Aslında tek gerekli olan ipod touchtaki uygulamanın iphone da çalışması. Böylece facetime için seçenek sunulması. Sim kartım ayarlandığında bir de öyle deneyeceğim fakat her hangi bir çözüm şimdilik yok gibi.

ByWanT
11-12-2010, 15:07
Buradan çıkarılan sonuç herhangi bir ipod touch ve iphone arasında facetime yapamamak mı? Aslında tek gerekli olan ipod touchtaki uygulamanın iphone da çalışması. Böylece facetime için seçenek sunulması. Sim kartım ayarlandığında bir de öyle deneyeceğim fakat her hangi bir çözüm şimdilik yok gibi.

ipodlarda mail adresi üzerinden oldugu icin, bu mail adresinin karsi tarafta sizin adinizla kayitli olmasi gerekiyor galiba. Her harukarda yapilabiliyor ipod4g ve i4 ler arasi da.

Sim kartsiz olmaz.

ErejgikaL
09-05-2011, 18:51
FaceTime ı aktifleştirebilmek başlı başına bi problem. Şahsen ben halen aktifleştiremedim bilmiyorum.

FaceTime hacktivator gibi bişey kurdum denedim olmadı
MMS FaceTime Fix diye bişey kurdum cydia dan yine olmadı
Sim kart değiştirdim olmadı (başka bi şebeke),
Pin kodu olan bi sim kart gerekli öyle oluyo dendi, taktım yine olmadı
Telefon numaranızın başındaki Tr dekiler için +9 olmadan yazın dendi, ülke kodu olmadan yaptım yine olmadı,
FaceTime aktifleştirme kısmında simkartınız çıkarın, 10 sn sonra takın dendi yine olmadı xD

Ne yaptım ne ettimse olmadı Tek bildigim şey 1 mesaj tutarında kontorumun düştüğü ama olmuyo bilmiyorum

Sanırım yapılan Jailbreak ile alakalı olabilir, redsn0wla yapmıştım ben. Ama yanlıs hatirlamiyorsam JBsiz kullanırken de aktifleşmemişti benimkisi.. Kısacası kocaman bi BİLMİYORUM nasıl olucak ))

DeMo
09-05-2011, 21:22
Ben dün ilk defa FaceTime uygulamasını başkasına ait bir iPhone 4 cihazda test ettim. Aktifleştirme ile alakalı bir problem yoktu. Cihaz Jailbreak'li.
Bu arada AppStore'da Tango diye bir program var denediniz mi ? Onunla da görüntülü görüşebiliyorsunuz. Çalışma mantığı sanırım aynı. Tabi görüşmek istediğiniz kişi de o program olmalı. Rehberinizde kayıtlı olupda o programı kullananlar otomatik olarak programa geliyor. 3Gs ile bile görüşebiliyorsunuz ama pek kullanışlı değil malum önde kamera yok.