PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sim Kart - Telefon - Rehber Sorunları iphone 3Gs Yurtdışı !!!

byzombie
04-11-2010, 11:00
ÖNCELİKLE SİZLERDEN YARDIM İSTORUM !

CİHAZ : İPHONE 3Gs 16 Gb

CİHAZ YURTDIŞINDAN GELDİKTEN SONRA IM NUMARASINI PASAPORT KAYDI FALAN YAPILDI.
FAKAT İ TUNESTEN AKTİVE ETMEK İSTERKEN ŞÖYLE Bİ HATA MSJI ALIYORUM .

The SIM card inserted in this iPhone does not appear to be supported.

Only compatible SIM cards from a supported carrier may be used to activate iPhone. Please insert the SIM card that came with you iPhone or visit a supported carrier's store to receive a replacement SIM card.

ekrana itunese bağlayın gibisinden bi resim çıkıyor. ama telefon açılmıyor. ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olun :)

tsp777
04-11-2010, 11:15
yurt dışından alınan telefonun hangi operatöre bağlı olarak alındığını öğren ve ona uygun activation sim kart al aktive et tabi bazı univeersal activation kartlarıda işe yarıyor activation işlemi diye arat sonuç bulursun

SaTuSa
04-11-2010, 11:43
universal aktivasyon kartları artık işe yaramıyor maalesef, apple engel koydu buna. o yüzden direkt olarak bağlı olunan operatöre ait karta ihtiyaç var

byzombie
04-11-2010, 13:07
bi arkadaşım getirtti ona bi soruyum ama ordan bidaha hat gelmesi zor bi ihtimal benim için :S başka bi yöntemi yokmudur ? yasal yöntem haricinde ?

byzombie
04-11-2010, 13:27
Arkadaşlar jailbreak yöntemi ile telefonu aktif hale getirdim :) teşekkür ederim
fakat şimdide telefon hattımı görmüyor aha doğrusu hattı görüyor ama operatör adı ve sinyali yok gözüküyor .!

XANTHE
04-11-2010, 14:51
Arkadaşlar jailbreak yöntemi ile telefonu aktif hale getirdim :) teşekkür ederim
fakat şimdide telefon hattımı görmüyor aha doğrusu hattı görüyor ama operatör adı ve sinyali yok gözüküyor .!

Cihazınızda yüklü fw nedir ? Ayrıca modem basebandı nedir ?

byzombie
04-11-2010, 15:13
4.1 yüklü
baseband ta 05.14.02

telefon yurt dışından geleli 15-20 gün oldu.

XANTHE
04-11-2010, 15:17
Cihazınız simlock bir cihaz olduğu için unlock beklemek durumundasınız. 5.14.02 baseband için unlock henüz çıkmadı. Unlock çıkana kadar cihazın telefon özelliği hariç diğer özelliklerini kullanabilirsiniz. Cihaz Amerikadan mı alınmıştı ?

byzombie
04-11-2010, 15:50
yok tam olarak bilmiyorum ama model nosunun sonundaki iki harf ( NF ) sanırsam fıransa olması lazım .
şimdi o zaman telefnu ipod olarak kullan diyrsun :D e ne yapalım o zaman beklicez :D
peki telefnun alındığı ülkenin operotorune ait bi hat bulsam takam aktif olduktan sonra kndi hattımı taksam sorun olurmu ?

XANTHE
04-11-2010, 16:33
Sadece o hatla şebeke sinyali alırsınız. Bazı ülkelerdeki gsm operatörleri istek doğrultusunda cihazı factory unlock yapabiliyor. Örneğin bizdeki vodafone. Cihazı aldıgınız ülkeyi bunun için sordum. Eğer hangi operatörden alındığını öğrenebilirseniz cihazınızı istek doğrultusunda unlock yaptırabilirsiniz.