PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları ipod 2.2.1den 3.1.1e yükseltmeye çalıştım sonunda 9812 hatası geldi

ahmt_b
31-10-2010, 16:47
http://img826.imageshack.us/img826/8283/erroroy.pngmerhaba, benim problemim biraz uzun.

ipodum uzun süredir 2.1.1de idi. yeni sürümleri gördüm ve yükseltmek istedim.
3.1.1i indirdim, itunesa attım.

fakat sanırım bir hata yaptım, dfu moduna almayı unuttum ipodumu.
yüklerken farketmedim tabii sorun ortaya çıkınca araştırmaya başladım.
sonuç olarak yükleme tamamlandı sanırım, fakat ipod simgesine tıklayınca -9812 error verdi.
ayrıca ipod dfu modundan da çıkmıyor, 10 kere denemişimdir sanırım
yardımınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler

ahmt_b
31-10-2010, 17:10
şu anda ipodun info bölümüne giremiyorum dolayısıyla restore butonuna da tıklayamıyorum yardımınız için teşekkürler

dean
31-10-2010, 18:55
Dfu moddan çıkmak için;

Eğer DFU modundan çıkmak isterseniz,iPod'u usb den çıkarın ve yaklaşık 10 saniye kadar "Home" ile "Power" tuşlarına basılı tutun.Hiç bir program kullanmadan dfu modundan çıkabilirsiniz.

Aynı iTunes hata kodu banada gelmişti custom fw yüklerken ok butonuna bastıktan sonra usb çıkarıp tekrar takmıştım kendine gelmişti ama arada yine aynı hatayı veriyordu bende silip tekrar kurdum sorun kalmıştı.Farklı usb portlarına takmayı deneyin isterseniz birde.

CASUA
01-11-2010, 19:38
internetle alakalı gibi görünüyor :

iTunes ile iTunes Store erişmeye çalıştığınızda, aşağıdaki uyarı iletisini alabilirsiniz:

"ITunes iTunes Store bağlantısı kurulamadı. (-9.812) Oluştu bilinmeyen bir hata. Ağ bağlantısı etkin ve tekrar deneyin emin olun."

http://support.apple.com/kb/TS3222 (http://support.apple.com/kb/TS3222)

iSylar
01-11-2010, 20:22
Power + home tuşlarına basili tutun iPod kapanıp açıldıktan sonra elma sembolü çıktığında Power buttonundan elinizi cekin ve iTunes a bağlayın simgesi gelene kadar basili tutmaya devam edin. Sonra indirme merkezinden indirdiğiniz FW dosyasını shift+restore yaparak ipodu restore edebilirsiniz.

ahmt_b
02-11-2010, 00:17
arkadaşlar hepinize teşekkür ederim ilgilendiğiniz için, fakat sorun hala geçmiş değil.
ben tam derdimi anlatamadım sanırım. çünkü shift+restore yapabilmem için cihazın resminin olduğu sayfa açılmalı sanırım. buraya gelebilsem dediğizi yapıcam. fakat resimde gördüğünüz gibi oluyo hep, yani hiç restore yazan pencereye ulaşamıyorum.

bugün başka bir pcde itunesten açmayı deniyeceğim, olmazsa teknik servise götürücem artık. sorunun kaynağını ve tam çözümünü öğrenirsem burada paylaşırım belki foruma katkım olur :)

edit: bu arada arkadaşlar bişey farkettim, itunes store a normal simgesinden tıkladığım zaman gayet açılıyor, ipodumun simgesine tıkladığım zaman itunes store'a bağlanmaya çalışması hem mantıksız :) hem de başarısız. belki bir bilen vardır diye yazayım dedim.

XANTHE
02-11-2010, 00:20
Cihazınızı ipod Touch 2G mi ?

ahmt_b
02-11-2010, 22:29
hayır 1g emektar ya 3.yılında sanırım :))

XANTHE
03-11-2010, 00:20
İlk olarak itunes'ı pcden tamamen kaldırın ve yeniden kurun. Ardından usb sürücülerinizi güncelleyin ve cihazın 2.0 usb girişine takılı olduğundan emin olun. Cihazınızı normal şekilde pcye bağlayın ve itunes ı açarak direkt itunes üzerinden restore etmeyi deneyin.

ahmt_b
04-11-2010, 00:06
Arkadaşlar problemimi çözdüm sayılır, zira evdeki 2.bilgisayarda sıfır problem hatta yükseltmeye çalıştığım sürümle devam ediyor fakat kendi bilgisayarımda sorun devam ediyor :) yapıcak bişey yok bütün şarkıları diğer pcye aktarıcam artık.

Ilgilenen herkese teşekkür ederim, benim problemimle karşılaşan başkalarına da yol gösterici olur umarım, şimdi ıtunesı silip tekrar yüklüyorum bakalım o problem de çözülecek mi

iyi geceler herkese

hayrullah
04-11-2010, 00:29
hayırlı olsun :) ve kolay gelsin