PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları İPod Kapalı

DocktorDoom
29-10-2010, 20:46
İTunes'e bağlan yazısı çıkıyor benim ipod touch 8Gb ingiltereden geldi ve bir yerde ben bunu vesiyonunu 4.1 e yükselttirdim bodrumda bir yerde oyun vs.. de atmış bu gün sabah da kardeşim ufak şifreli olmasına rağmen açmaya çalışmış kaç defa denedi bilmiyorum açılmıyor format atmayı da denedim olmadı açma kapama tuşu ile birlikte menü tuşuna uzun uzun basıyorum gene düzelmedi itunes indirdim gene düzelmedi başlantı sağlamaya çalıştım ne yapacağımı hiç bilmiyorum bir ara daha farklı bir şey olmuştu itunes yazıyordu mavi ekran ve usb kallosu vardı gene bir arkadaşım açmıştı nbasıl açtığınıda söylemedi program kullanmış ama oda yok şimdi yakınımda bodruma git demesin kimse bandırmadayım bana yararlı program aı söylerseniz ve nasıl kullanacağım yazarsanız sevinirim.

Misafir.
29-10-2010, 21:03
çok şey istiyorsunuz.
içerideki bilgiler büyük ihtimalle silinmiştir.
cihazınızı dfu moda almanızı (cihazı pcye bağplayın power + home tuşuna basarak kapatınız home tuşundan elinizi çekmeden beklemenizi pcnin cihazınızı tanıdığında itunesi açmanızı)
indirme merkezinden cihazınızın modeline uygun olan firmware dosyasını indirin daha sonra ituneste size cihazın recovery modda olduğunu ve restore etmenizin gerektiğini söyleyen bir uayrı çıkacak o kısımda shift tuşuna basılı tutarken restoreye basınız.ve indirmiş olduğunuz fw sürümünü gösterin diğer işlemleri itunes yapacaktır

smilyben
29-10-2010, 21:05
internetten ios 4.1'i indirin. Daha sonra itunes açın itunes da ipodunuz görüldüğü zman shift ve restore aynı anda basın. seçim yerinden indirdiğiniz ios 4.1 yazılımını gösterin. bu şekilde düzelmesi lazım.
NOT: ios 4.1****adresinden size uygun olanı seçerek indirebilirsniz

XANTHE
29-10-2010, 21:11
Yabancı sitelerin linklerini vermeye gerek yok, gerekli olan tüm fw sürümleri indirme merkezimizde mevcuttur.

Sessiz
08-11-2010, 20:56
hotfile cidden cok yavas ama yabanci sitenin birinde isim vermiorum 200-350 kb arasi indiriyor

DocktorDoom
11-11-2010, 13:42
çok teşekkür ederim şimdi söylediğiniz herşeyidenemeye başlayacam paylaşıma cevap verdiğiniziçni çok saolun gelişmelerden haberdar ederim sizleri de.

zarsa
11-11-2010, 14:09
iPodunuzu recovery moduna alıp iTunesu acarsanız shift restore ile yapabilirsiniz fakat içindeki hiçbir bilgi kalmaz. Sitemizden işleminizi bitirdikten sonra kolaylıkla nasil jailbreak yapacagınızı öğrenebilir ve tekrar aynı oyunların son ve tam sürümünü yukleyebilirsiniz. ( recovery modu için iPodunuzu kapatın, power ve home tuşlarına beraber aynı anda basın Apple işareti gelene kadar basili tutun, işareti görünce elinizi powerdan cekin ama home tuşuna basmaya devam edin. İPodunuzda iTunes işareti altında bir kablo işareti gözükecek o zaman iPodunuzu bilgisayara bağlayın artık recovery modundasin )

DocktorDoom
11-11-2010, 15:52
the ipod 'ipod' could not be restored . an unknown error occurred (3194).
böyle bir hata verdi şimdi ne yapmam gerekli?

zarsa
11-11-2010, 16:00
Hangi yöntemi yaptınız ?

ByWanT
11-11-2010, 16:01
Fw 4.1 i indirdiginizden eminmisiniz, su linktekini.
iOS 4.1 - ?ndirme Merkezi - iKaynak.com (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=file&id=162)

DocktorDoom
11-11-2010, 16:05
dfu moda aldım ipodu çıkarttım sonra itunes vardı 4.1 onu çalıştırdım 4.1 restore yükledim onu gösterdim yükledi sonra bu hatayı verdi :((((

dfu moda aldır 4.1 itunese 4.1 restore tanıttım sonra bu hatayı verdi bir süre yükleme yaptıktan sonra

zarsa
11-11-2010, 16:13
4.1 indirdiğinizden emin misiniz ? Bir de recovery moduna alıp deneyin isterseniz

DocktorDoom
11-11-2010, 16:17
tamamdır saolun varolun haftalardır bununla uğraşıldı kimse yapamadı sizlerin yardımı ile başardımmm:))))))
çok saolun peki ya şimdi program ve oyun nasıl atılacak biliyormusunz bu konuda da yardımcı olurmusunuz ?

zarsa
11-11-2010, 16:18
Jailbreak yapıcaksanız eğer farklı, yapmicaksanız iTunes Storeda üyelik açıp bedava oyun ve programları indirerek yararlanabilirsiniz...

DocktorDoom
11-11-2010, 16:22
Jailbreak dediğiniz şey nasıl yapılıyor peki bu konuda da bilgilendirir misiniz?
4.1 versiyon yaptım şimdi ipodu

MsTrK
11-11-2010, 16:24
Jailbreak dediğiniz şey nasıl yapılıyor peki bu konuda da bilgilendirir misiniz?

http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/19481-greenpois0n-ios-4-1-jailbreak-iphone-ipod-ipad.html

DocktorDoom
12-11-2010, 17:05
XANTHE
Yönetici
Cevap: Jailbreak iOS.. Greenpois0n
iPod Touch 2G ve 3G 8GB modellerinde desteklenmemektedir.

böyledemiş kardeşler bende denedim dünden beridir sürekli tekrar deneyin diyor :(((((

DocktorDoom
12-11-2010, 17:15
We could not complete your İTunes Stone request.An unknow error occurred (-9808)
There was an error in the İTunes Stone . Please try again later.
bu ne hatasıdır itunese bağlandım free bir şeyler indirmek istedim ama böyle bir şey çıktı :(((

XANTHE
12-11-2010, 17:21
Hata sizle alakalı değil iTunes ile alakalı bi süre sonra tekrar deneyin..

DocktorDoom
12-11-2010, 17:32
Cevap: İPod Kapalı
XANTHE
Yönetici
Cevap: Jailbreak iOS.. Greenpois0n
iPod Touch 2G ve 3G 8GB modellerinde desteklenmemektedir.

böyledemiş kardeşler bende denedim dünden beridir sürekli tekrar deneyin diyor :((((( bunun için ne gibi bir yardımda buluna bilrisin acaba ?

XANTHE
12-11-2010, 17:35
Anladığım kadarıyla jailbrek yapmak istiyorsunuz. Size tavsiyem eğer cihazınız iPod Touch 2G ise 4.1 fw ile yeniden restore edin ve greenpoisonla jailbreak yapın.

DocktorDoom
12-11-2010, 17:52
iPod Touch 2G zaten yeni 4.1 yaptım ama bir türlü greenpoisonla jailbreak olmuyor malesef :(((

XANTHE
12-11-2010, 17:54
Başka bilgisayarda deneyin..

DocktorDoom
12-11-2010, 18:00
evimde tek pc var ki malesef :((((

DocktorDoom
12-11-2010, 18:24
başka ne önere bilirsin peki kardeş ???

ByWanT
12-11-2010, 18:26
http://www.ikaynak.com/forum/14-jailbreak-unlock-yontemleri/18787-ios-4-0-4-1-jailbreak-iphone-3g-ipod-touch-2g-redsn0w-0-9-6b1.html

DocktorDoom
12-11-2010, 23:37
cihaz şimdi gene kilitlendi :(((
ne ayarsız makina bu yaa... ne biçim bir cihaz yapmışlar böyle anlamadım gitti valla ...

DocktorDoom
12-11-2010, 23:44
son nokta cihaz kafayı sıyırdı kapanmıyor hiçbir moda girmiyor bilgisayara bağlıyorum ekrana usb kablosu çıkıyor üsttede itunes yazısı ve işareti var hiç bir moda girmiyor :(((
ne yapmam gerekli bilgisi olan varmı???

DocktorDoom
13-11-2010, 00:05
her şey iyi güzel yüklerken biranda ipod karardı sonra o işaretler çıktı allahım kabus gibi restore yapıyorum şuan tekrar ne video ne şarkı atmama izin veriyor bu deli etti beni ... inşallah düzelir ama redsn0w olayını yemedi sanırım dakikalarca yükledi ekranda yeşil bir ok hardisk üstünde işareti vradı en son bir anans yürüyordu sonra güm....
şimdi en başa sardık neden olmadı dersiniz?

XANTHE
13-11-2010, 10:08
her şey iyi güzel yüklerken biranda ipod karardı sonra o işaretler çıktı allahım kabus gibi restore yapıyorum şuan tekrar ne video ne şarkı atmama izin veriyor bu deli etti beni ... inşallah düzelir ama redsn0w olayını yemedi sanırım dakikalarca yükledi ekranda yeşil bir ok hardisk üstünde işareti vradı en son bir anans yürüyordu sonra güm....
şimdi en başa sardık neden olmadı dersiniz?

Ard arda farklı yöntemlerle jailbreak yapmaya çalışmak kullandıgınız firmware e zarar veriyor ve başka uygulama veya jb yöntemlerinin de çalışmasını engelliyor. Bu yüzden yapmanız gereken her denemeden sonra cihazınıza temiz bir restore ve ardından başka bir yöntemle tekrar deneme yapmak.

DocktorDoom
13-11-2010, 21:14
o zaman tekrar baştan deneyeceğim söyledikleriniz.

DocktorDoom
13-11-2010, 22:57
çok saolasın yükleme tamamlandı şimdi anlatım videosunu pc ye indiriyorum onu izleyerek devam edecem :)))
valla bu ipodu da öğrendim ya elinize emeğinize sağlık çok yardımcı oldunuz.
çok yardımcı oldunuz konuyu saklayın bari ki benim gibi birisi daha çıkarsa okusun :)))
herkese çok teşekkür ederim .