PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 4. nesil ipod touch 8gb ve 32 gb kamera farkı

faho
27-10-2010, 23:51
Merhaba arkadaşlar ben 4. nesil ipod touch 8 gb kullanıyorum Amerika'dan getirdi bir arkadaşım.1 hafta önce başka bir arkadaşımda honkong'dan 32gb'lık aldı ve dün iki cihazın kamerlarını karşılaştırdım bendeki 8gb'ın renkleri daha canlı 32 gb'ın renkleri daha solgun görünüyor.Acaba kalite farkı filan mı var uzakdoğuda satılanlarda?Yorumlarınızı bekliyorum...

theOracle
28-10-2010, 00:02
ipod touch cihazdan cihaza kamera,fotoğraf kalitesi,video ve müzik çalar özelliklerinde farklılık gösterebiliyor..Sıkıntı yaratacak bi sorun olmayabilir yine de ayarlarına bi gözatmak ta fayda var.Yoksa uzakdoğuya düşük kalitede ürün yollayacaklarını sanmıyorum bu şekilde apple ülke ayrımı yapmaz

Sentinels
28-10-2010, 10:40
Benim bildiğim kadarıyla da sadece ses blokesi olayı vardı amerika hariç her yerdekilerde başka sınırlandırma veya özellik düşüklüğü ise yoktu.

ankarag3lü
28-10-2010, 11:21
4. nesil tüm ipod touchlar çinde uretiliyor ve oradan geliyor amerıkaya zaten

hayrullah
28-10-2010, 11:33
hayır yoktur

faho
28-10-2010, 13:21
ipod touch cihazdan cihaza kamera,fotoğraf kalitesi,video ve müzik çalar özelliklerinde farklılık gösterebiliyor..Sıkıntı yaratacak bi sorun olmayabilir yine de ayarlarına bi gözatmak ta fayda var.Yoksa uzakdoğuya düşük kalitede ürün yollayacaklarını sanmıyorum bu şekilde apple ülke ayrımı yapmaz

sanırım dediğiniz gibi cihazdan cihaza fark var biraz.herkese teşekkür ederim yorumları için.

emretatbak
11-02-2011, 12:57
Arkadaşlar ben de Amerika'dan İpod Touch 4 32 GB getirdim fakat kamerasını hiç beğenmiyorum, acaba kamerasının bir ayarlaması var mıdır??
Teşekkürler!!!

Canavar
11-02-2011, 13:00
Bendede sorun var kamera cok kotu cekıyor iPod 4 32GB benımkıde karıncalanarak cekiyor problem nedir bilmiyorum :S

emretatbak
11-02-2011, 13:13
Aynen karıncalanma mevcut bir sorun, gece çekimi de çok kötü ben mutlaka bir ayarlamasının olduğunu düşünüyorum

ankarag3lü
11-02-2011, 14:19
hocam ipod touch 4g nin kamerası çok başarısız ekranı diğer nesil touchlara göregeliştirmelerine rağmen hd olmasına rağmen kamerası iphone 4 gibi değil hatta neredeyse vga kamera gibi zoom yapmamama rağmen gün ışığında bile karıncalı çekiyor ipod touchın kamerası neden bende anlamadım.işin en komik yanı. videoyu hd kalitesinde cekiyor ama fotoğrafı vga kalitesinde çok ilginç

emretatbak
11-02-2011, 14:50
hocam ipod touch 4g nin kamerası çok başarısız ekranı diğer nesil touchlara göregeliştirmelerine rağmen hd olmasına rağmen kamerası iphone 4 gibi değil hatta neredeyse vga kamera gibi zoom yapmamama rağmen gün ışığında bile karıncalı çekiyor ipod touchın kamerası neden bende anlamadım.işin en komik yanı. videoyu hd kalitesinde cekiyor ama fotoğrafı vga kalitesinde çok ilginç
katılıyorum sorun fotoğraflarda

forgta
11-02-2011, 14:53
arkadaslar malesef ipodun kamerasını iyileştirmenin yolu yok butun kamera applerini denedim hiçbiri işe yaramıyor. yapacak bişey yok mumkunse ozellikle fotograf cekmek için başka cihaz kullanın derim ben

cem tanriover
11-02-2011, 15:14
Bence cihazlar hazır yeniyken, bir servise götürün arkadaşlar sorunları anlatın. Hatta ulaşabileceğiniz düzgün kameralı bir iPod daha alıp öyle gidin ve görevliye gösterin farkı. böyle forumlardaki şikayetler ne yazıkki Apple'a ulaşmiyor bildiğiniz gibi.

ankarag3lü
13-02-2011, 17:36
Bence cihazlar hazır yeniyken, bir servise götürün arkadaşlar sorunları anlatın. Hatta ulaşabileceğiniz düzgün kameralı bir iPod daha alıp öyle gidin ve görevliye gösterin farkı. böyle forumlardaki şikayetler ne yazıkki Apple'a ulaşmiyor bildiğiniz gibi.
cihazımı amerikadan internetten almıştım fakar app store dan aldım ne fiş var ne fatura burada nereye gotureceğiz götürürsek kabul ederler mi?

cem tanriover
13-02-2011, 19:12
Bildigim kadari ile yurtdisi cihazlar, 1 yil boyunca her ulkede garantilidir. Burada bir apple store'a gidip detay icin sorabilirsiniz. Fakat bildiim kadari ile garanti isini apple distirbutoru Bilkom yapiyor. Internet sitesinden iletisim bulabilirsiniz.

ankarag3lü
13-02-2011, 19:41
Bildigim kadari ile yurtdisi cihazlar, 1 yil boyunca her ulkede garantilidir. Burada bir apple store'a gidip detay icin sorabilirsiniz. Fakat bildiim kadari ile garanti isini apple distirbutoru Bilkom yapiyor. Internet sitesinden iletisim bulabilirsiniz.
ben kimden duyduysam kamera fotoğrafı çok kötü çekiyor. sizin yakınınızda fotoğrafı iyi çeken 4g var mı peki duyduğunuz bildiğiniz. yani ilk başta benim cihazda sorun var sanıyordum sonra çoğu kişi aynı dertten muzdarip olunca herhalde apple 4g lerin kamerasını boyle yaptı dedim.en başta dediğim gibi vıdeoyu hd cekıyor ama fotoğrafı oyle değil. zaten cihazın ozelliklerinde de her yerde oyle yazıyor fotoğraf çekim özelliklerini yazmamışlarama video çekimi : HD diye nal gibi yazmışlar özelliklerine [:(]

cem tanriover
13-02-2011, 19:47
Ben tam olarak bilemiyorum o konuyu.ben arkadaslarin soyledii ile ilgili size bir cozum yolu onerdim. Ama bildiim kadariyle sitemizde ipodlarda fotograf cozunurluunu 1024'e 768 mi ne yapn bi konu vardi. Orada bir kac fotograf vardi.

ankarag3lü
13-02-2011, 20:02
Ben tam olarak bilemiyorum o konuyu.ben arkadaslarin soyledii ile ilgili size bir cozum yolu onerdim. Ama bildiim kadariyle sitemizde ipodlarda fotograf cozunurluunu 1024'e 768 mi ne yapn bi konu vardi. Orada bir kac fotograf vardi.
yok hocam siz benı yanlış anladınız . ben tum 4. nesillerin fotograf kalitesının oyle olduğunu ıdda etmedım ılk basta sorun bende sanıyordum sonra forumda herkesten aynı tepkılerı duyunca normal sandım sonra sız de teknık servise gosterındıyınce herhalde bazı serılerde hata vardır felan dıye dusundum