PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları LimeRa1n 4.1 Jailbreak sonrası uygulama sorunları

Qubyyy
27-10-2010, 09:45
Arkadaşlar merhaba,

Iphone 4
4.1 ios'a jailbreak uyguladım. Ardından, Igo my way navigasyon, furit ninja, cut the rope, Fly Fishing, barbecue, revolver, MIM, iBlank, winterBoard, HeyWire, angry birds, fifa 2011, guitar hero, Pinball HD, Turkcell online hizmetler, facebook, twitter, ebuddy massenger, iş bankası cep şubesi ve hatırlamadığım 1-2 app yükledim.

Sorunum şu ki,

Fifa 2011, Guitar Hero, yer yer turkcell online hizmetler(app storeden free yüklenmiş) Angry birds ve birkaç uygulama daha çalışmıyor. Hatta şöyle sıralayayım;

**Fifa 2011- Hiç açılmıyor, Tıkladığımda telefonda EA SPORTS yazısından sonra atıyor.
**Guitar Hero- Loading kısmında Empty Save Database gibi bir hata veriyor. Uzun uzun bekliyor ardından springboard a atıyor.
**Turkcell Online Hizmetler- fifa 2011 i yükledikten sonra, Açılmıyor. Fifa 2011 i silince açılıyor.
**Angry birds- Turkcell online hizmetleri silince açılıyor. Silmezsem açılmıyor. Loading kısmında takılıyor, play ekranı gelmiyor.
**iBlacklist- Program açılıyor ama arama ve mesaj alımını engellemiyor.(iphone 3G var iken sorunsuz kullanıyordum, ayarlamayı biliyorum yani)

Bu gibi birbirine bağlı sorunlar neden olur bilmiyorum bir fikriniz var mı?

Birde, appsync 4.1 hackulo kaynaklı yükledim. Ancak sorun çözülmedi?

Qubyyy
27-10-2010, 13:18
Kimsenin konu ile ilgili bir bilgisi yok mu?

Düşünceme göre, limera1n sağlıklı bir jb değil, tekrar restore ve üzerine başka bir şekilde JB yapılabiliyorsa yapacağım.
Ya da Iphone 4 ile uyumlu değil bu uygulamalar? Saçma sapan bir olay söz konusu...

hayrullah
27-10-2010, 13:21
Uygulamalrin versyonlari uygun olmayabilir

Admiral
27-10-2010, 13:31
benim bildiğim kadarıyla yazılımsal bir sorun system dosyalarının içinde kurcalarken bulmuştum program kısa bir süre yanıt vermeyince yda kasınca kapanmasını sağlayan bir eklenti (jb ile değil ios'ta halihazırda bulunan bir eklentidir) bu yüzden oluyor sanırım.. Yada Uygulamaların versiyonlari uygun olmayabilir?

facebookile
27-10-2010, 14:24
benim bildiğim kadarıyla yazılımsal bir sorun system dosyalarının içinde kurcalarken bulmuştum program kısa bir süre yanıt vermeyince yda kasınca kapanmasını sağlayan bir eklenti (jb ile değil ios'ta halihazırda bulunan bir eklentidir) bu yüzden oluyor sanırım.. Yada Uygulamaların versiyonlari uygun olmayabilir?

benımde ayni sorunum var eklenti sizde varmı linkini ve hangi dosyaya atılacağını yazabilirmisınız tşkler

Admiral
27-10-2010, 14:41
onu silmeniz lazım kurmanız değil .. Bence restore deneyin derim

Qubyyy
27-10-2010, 14:56
Uygulamalrin versyonlari uygun olmayabilir

Şöyle bir sıkıntı var,

Angry birds örnek vereyim. YÜklediğimde çalışıyor, fakat fifa 2011 i yüklediğimde çalışmıyor.?

Başka bir app yüklenince ya da silinince etkiliyor diğer appleri de?

Limera1n ile jb yapan başka iphone 4, 4.1 ios sahibi kullanıcılar var mı böyle sıkıntıları çeken acaba?

Qubyyy
27-10-2010, 16:57
Arkadaşlar,

Appleri Iphone pc suite ile yüklemeyi deniyordum. ITunes ile eşzamanlayınca bir sıkıntı kalmadı. Fifa 2011 de Asphalt 5 de angry birds de sorunsuz çalışıyor.

Akşama ingiltere ligi yapayım bari :)

facebookile
30-10-2010, 00:15
detaylı anlatırmısınız anlayamadım formata gerek kalmadımı ayrıca ben itunes 10.01 i yukledım kafayı yedi pc ben yıne itunes 10 dönecem eski yuklemelerde silinme olurmu uninstall ile silip yenıden yukleyecem çünkü