PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları İpod Touch Usb Sorunu ..

underankara
17-09-2008, 13:29
ipod Touch 8GB 2.1.1 Firmware kullanıorum ama hangi pc ye taksam artık usb aygıtı tanınamadı diyor şarjda olmuo görmüoda pc ler fakat prizden şarj cihazı ile şarj edebiliyorum sorun yazılımsal olsa gerek ne yapabilirim yardım ederseniz sevinirim diğer bütün özellikleri çalışır durumda hiç bir sorunu yok ..

[JW]
17-09-2008, 13:47
merhaba,
Bahsettiginiz sorunla daha once karsilasmadim.Su an bilgisayari yeniden yukluyorum.isim biter bitmez yardimci olmaya calisacagim.

Sizinde soylediginiz gibi sorun yazilimsal gibi gorunuyor.

[JW]
17-09-2008, 17:37
Hocam güç tuşu ile home tuşuna aynı anda tutun.10 saniye kadar basılı tutunca ipod touch kapanacak.Sonra cihazı başlatın.iTunes için tekrar deneyin bakalım görecek mi.

Dfu moduna alın diyeceğim ama önce bir kaç şey deneyelim.En son düzelmezse dfu moduna almayı deneriz.

underankara
19-09-2008, 10:53
malesef bişey deişmedi usta görmüo cihazı deneyebileceğimiz yöntemleri yazarsan sevinirim sonucu bildiririm ben burda ilgilinediğin için tşkrler ..

[JW]
19-09-2008, 11:55
Peki Dfu moduna almayı denediniz mi? Sorununuz yazılımsal gibi görünüyor.Dfu modu büyük ihtimalle sorununuzu çözecektir diye düşünüyorum fakat bunu yapınca eğer bilgisayar iPod'u görmezse Dfu modunan çıkamayabilirsiniz.Çünkü bildiğim kadarıyla Dfu modundan program olmadan çıkış mümkün değil.

Şimdi ben Dfu modundan programsız çıkılıyormu biraz araştırma yapayım.Olmazsa kendi iPod touch ile denerim.Sonra tekrar konuşuruz.

Bir şey daha sormak istiyorum,ne yaparken bu sorun oluştu?Jailbreak yapmışmıydınız?

[JW]
19-09-2008, 12:18
Evet arkadaşım biraz araştırdım.Dfu modundan programsız çıkmak için önce cihazı usb den çıkarıyoruz.Sonra "Home" ve "Power" tuşlarına aynı anda 10 saniye basılı tutuyoruz ve dfu dan çıkıyor.Az önce kendi cihazımı dfu moduna aldım ve denedim.Herhangi bir sorun olmadı.

Şimdi siz en garanti çözüm olarak Dfu moduna alın.Büyük ihtimalle sorun çözülecektir.Eğer iTunes gene görmezse,yukarıda yazdığım gibi yaparsanız iPod eski haline döner.Dfu moduna nasıl alacağınızı bilmiyorsanız Tüyo Merkezinden bakabilirsiniz.

Sorun çıkarsa yazın,kolay gelsin..

underankara
25-09-2008, 13:32
Dfu modunada aldım usb aygıtı tanınamadı dedi muzik atamıyorum sıyıracam üstad bi yardım et şu cihaza ..

[JW]
25-09-2008, 13:37
Kardeşim eğer dfu moda aldığın halde bilgisayar görmüyorsa,cihazı usb den çıkarın.Daha sonra 10 saniye boyunca "Home" ve "Power" butonlarına basılı tutun.Dfu modundan çıkabilirsiniz.Böylece cihaz eski haline dönmüş olur.En azından eskisi gibi kullanabilirsiniz.

Açıkçası dfu moduna aldığınız halde bilgisayar görmüyorsa sorun ciddi olabilir.Kullandığınız iTunes programının sürümünü nedir?

underankara
25-09-2008, 19:34
8 usta ama olmuo nereye yaptırablrz pki ankarada guvenilir bi yer ..

Xelius
30-09-2008, 14:37
evt bende aynı problemi yaşıyorum ipod touch 16 gb kullanıyorum şarz aletimde ataba marka formlarda iyi olduu söleniyor die almıştım bende usb den bağladıımda bilgisayar kesinlikle görmiyo hiç bişi çıkmıyo mp3 film vs. hiç bişi atamıyorum dfu modunuda denedim olmuyo kesinlikle bilgisayar görmüyo ama normal prize taktıımda şarj edebiliyorum.Acil yardım bilen biri yokmu bu problemi makinada hiç bişi yok bunun dışında her özelliği çalışıyo cok ilginç kafayı yicem plz HEEEEEELP !!!

[JW]
30-09-2008, 14:49
Peki arkadaşım ne yapınca bu sorun ortaya çıktı?

Xelius
30-09-2008, 16:04
hiç bişi yapmadım durup dururken oldu ilginç olanda bu

[JW]
30-09-2008, 16:15
Gerçekten çok ilginç.Peki jailbreak falan yapmışmıydınız?

Xelius
30-09-2008, 16:20
ben almadan yapılmış galiba arkadaşımdan satın almıştım 2 hafta önce o mp3 yüklemişti bana içine ama ben hiç kendim yüklemeyi denememiştim bi deniim dedim bu sorunla karşılartım versiyon 1.1.4 gözüküyo pek anlamdıım için kusuruma bakmayın

Nevan
30-09-2008, 17:10
aynı sorun aynı sorun benimde başıma geldi durup dururken oldu ne DFU oluyo nede başka bişi pc tanımıyo noluyo bu cihazlara yha kafayı yiycem.

Xelius
30-09-2008, 18:32
yokmu bunun bi çaresi orjinal kablosu değil acaba sorun kablodanmı yoksa yazılımsal bi sorunmu işin ilginç tarafı adaptörü usd den prize tatınca yine şarj olmuyo gözüküyo ama 2 saat filan sarj da kalsın çıkardıımda şarj fullenmiş oluyo YARDIMMM ... [gl=8.gif]

Evolution
30-09-2008, 18:36
Birde orjinal kablo ile deneyiniz.Eğer hala sorunu çözemezseniz yetkili bir servise başvurmanızı öneririm.

Xelius
30-09-2008, 18:45
evt onu denemeyi düşünüyorum fakat orjinal usb kablosuyla şarj aletini nerden temin edebilirim ?

Evolution
30-09-2008, 21:45
Bulunduğunuz şehirde Apple Mağazası varsa oradan temin edebilirsiniz.

Xelius
01-10-2008, 03:39
evt arkadaşlar problem çözüldü tamamen kablodanmış orjinal kablosunu takınca direk tanıdı herkese teşekkürler.

ibonez
01-10-2008, 12:10
benimde bilgisayarımda ipod u tanımıyo ama baska bilgisayarlarda tanıyo dfu moduna alıp denedimipod bulundu dio ama sonra ine hata verio nası giderebilirim

İpod fans
07-10-2008, 18:21
Arkadaşım sana iki sorum olacak...
İtunes sürümün kaç?
Ve
İpodu neyle jailbreak yaptın