PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iPod Touch 2G Jailbreak 4.0 Restore Sorunu

k7
22-10-2010, 00:14
Selamlar,
Öncelikle ilk konum olacağı için tüm hatalarım adına sizden af dileyerek sorunumu paylaşmak istiyorum.
Büyük ihtimalle konular arasında var aradığım çözüm ancak Jailbreak olayını bilmediğimden nereden başlamam gerektiğini bulamadım.

Elimde 2.nesil 8gb Touch var.
2. el aldım, içinde jailbreak 4.0 var. Jailbreak iyidir güzeldir dedikleri için önce ellemedim ancak daha sonra iTunes üzerinden Restore etmek istedim.

Amacım önce orijinal ayarlarına dönüp bir süre öyle kullanmak, daha sonra ise Jailbreak olayını iyice öğrenip kendim baştan kurmak.

Ancak iTunes üzerinden restore edemiyorum.

Restore and Update seçeneği çıkıyor, tamam diyorum, 300 mb'lık dosyayı indiriyor ve sonunda şu hatayı veriyor:

http://img686.imageshack.us/img686/3847/adszgk.th.jpg (http://img686.imageshack.us/i/adszgk.jpg/)

Bağlantım ile ilgili herhangi bir problemim yok, neden böyle bir hata veriyor anlamış değilim.

Yardım edebilecek olan veya bu konuda açıklama yapan bir konunun linkini verebilecek olan varsa minnettar olacağım.

Saygılarımla.

dean
22-10-2010, 00:19
Dosyayı indirirken bağlantı koptuğu için timed out hatası almışsınız. İndirme merkezinden aynı sürümü indirin ve shift restore ederek deneyin birde.

k7
22-10-2010, 00:29
İndirme merkezi derken tam olarak neresi?
Bir de shift restore tam olarak nedir?

Touch olayında yeniyim de.
[:)]

mudvayne
22-10-2010, 00:35
sift restore dediği itunes ten restore yaparken yapıcağın restore dosyasını seçmenize olanak sağlıyor. bunun için restoreye tıklamadan önce sift e basılı tutman yeterli.

dean
22-10-2010, 00:43
Üst kısımda bulunan sekmelerde İndirme Merkezi butonu var onu kasdetmiştim. :) iPod Touch 2G - ?ndirme Merkezi - iKaynak.com (http://www.ikaynak.com/forum/downloads.php?do=cat&id=4) Bu linkten iTouch2g fwlerine ulaşabilirsiniz. Shift +restore olayını kısaca anlatmak gerekirse;
iTunes'tan indiremeyip başka kaynaklardan yüklemek istediğiniz fw'yi indiriyoruz. Biz bu dosyayı indirdikten sonra Shift tuşuna basılı tutup iTunes'ta bulunan Restore butonuna tıkladığımızda seçim penceresi gelecek ve bu seçim penceresinden de indirmiş olduğumuz fw'yi seçeceğiz. Gerisi iTunes'un işi... :)

k7
22-10-2010, 00:51
Aa şimdi farkettim orayı.

Yeni olduğum her halinden belli desenize.[:D]

Teşekkür ederim, şimdi ona uğraşacağım.

Peki bu yaptığım direk olarak Jailbreak'i kaldıracak değil mi?

Başka bir işleme gereksinimim var mı?

k7
22-10-2010, 00:54
Ha bir de;

Hangi sürümü indirmemi tavsiye edersiniz?

4.0
4.0.1
4.0.2

gibi birçok sürüm var orada.

dean
22-10-2010, 00:57
Her sürüm için jb yöntemi çıkmıyor malesef. Şuan için en güncel sürüm 4.1 ve itouch2g mc modeller için greenposi0n ile jb yöntemi mevcut. Jailbreak ve unlock yöntemleri kısmında resimli olarak ve videolu olarak anlatımı mevcut.

k7
22-10-2010, 01:00
Yani demek istediğiniz eğer daha sonra Jailbreak yapacaksan en iyisi 4.1 sürümü yükle şimdi.

Peki sizin öneriniz ne olur Jailbreak konusunda?

Jailbreak yapmam daha yararlı mı olur?

dean
22-10-2010, 01:04
Evet sonradan güncellemek için uğracağınıza BENCE 4.1 yüklemek daha mantıklı.

Jb ile ilgili konu size kalmış birşey. Eğer oyun yada uygulamalarla çok haşır neşir olurum derseniz yapın jb. Ama yok kullanmam sadece müzik dinleyip internete girsem ücretsiz olan uygulamalar bana yeter istediğim uygulamayıda ücretli olarak appstore'dan alırım diyorsanız yapmayın. :) Sizin isteğinize kalmış...

k7
22-10-2010, 01:12
Anlıyorum.
Çok çok teşekkür ederim bu kadar hızlı ve güzel yardımlarınız için[:'(]

Jailbreak yapacak olursam bahsettiğiniz konulara bakarak öğrenerek yapmaya çalışacağım.

Şimdi restore dosyası iniyor, umarım bir sorun çıkmaz.

Çıkarsa yine buradayım[:)]

dean
22-10-2010, 01:23
Rica ederim, bildigimiz birsey olursa elimizden geldigince yardim ederiz. İyi forumlar :)

Sent from my iPod touch using Tapatalk