PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları dfu görmüyor..

meder94
21-10-2010, 18:35
iphone 3g 16 gb kullanıyorum 4.1 firware cihazıma her iki yöntemlede jailbreak yapmaya çalıştım (limera1n,Greenp0ison)
cihazımı dfu moduna alıyorum ama programı açtımda görmüyorum daha önceki sürümlerde jailbreak yaptım birçok kez ama böyle bi sorunla karşılaşmadım hiç
örneğin limera1n programını açıyorum dediği komutları aynen uyguluyorum in dfu mod... waiting diyor ama öyle kalıyor ve cihazı restore yapıyor diğer programda denedim ondada dfu yu görmedi ama cihaz dfu modun da bundan eminim ve bu şeyi ilk yapışım deil daha önceki sürümlerde 10 larca kez yapmıştım biri bana bu konuda yardımcı olabilir mi

Admiral
21-10-2010, 18:44
başka bir bilgisayarda denedinizmi ? Yada DFU ya aldığınıza eminmisiniz recovery olmasın..

meder94
21-10-2010, 18:52
recovery de olabilir aslında itunnes ı açtığımda ''iTunnes has detected an iphone in recovery mode.you must restore this iphone before it can be used wiith itunnes'' böyle birşey çıkıyor ama iphone u görüyor ama hiç birşey yok tabi n/a die gösteriyor bilgileri imei numarasını flan

Admiral
21-10-2010, 19:19
iPhone'da itunes ve usb kablo işareti varmı ekranında ?

Afanasyevo
21-10-2010, 19:25
itunes çalışır vaziyette tekrar deneyin. Sorununuz, çözülecektir.

Edit: yani işlemlere başlamadan itunes i açıp o şekilde devam edin.

meder94
21-10-2010, 19:33
iphone pc ye bağlı yani onda bi sorun yok sadece dfu modunda sorun war itunnesi açık da denedim ozamn da olmuyo dfu ya ya da
recovery ye mi alıyorum onu bilmiyorum ama herzamn ki işlemi yapıyorum dfu alınırken ama genede görmüyor greenp0us da denediğğimde try again diyor dfu modundaygen

Admiral
21-10-2010, 19:34
iPhone'da itunes ve usb kablo işareti varmı ekranında ?

demiştim eğer iphone ekranı bu şekildeyse recovery moddadır ..

meder94
21-10-2010, 19:45
dfu ya nasıl alıcaz
peki

Afanasyevo
21-10-2010, 19:56
Nedenini bilmiyorum ama bazı iPhone lar Dfu moda geçmek için itunes a ihtiyaç duyuyor. itunes açık olduğu sürece herhangi bir sorun çıkmıyor. Bu yüzden itunes açık vaziyette tekrar dene diye söylemiştim. JB esnasında kendisi Dfu moda giriyor. Ondan sonra da işlem tamamlanıyor zaten.

meder94
21-10-2010, 20:01
ya anlamadığım nokta şu dfu yu görmüyor alıyorum olmuyo itunnes te tanıyor dfu yu yani iphonu gösteriyo ama bu programlar görmüyo başka bir bilgisayarda denesem olur mu acaba

meder94
21-10-2010, 20:47
kusura bakmayın arkadaşlar benim kullandığım jailbreak programları iphone 3g için deil miş hangi cihazlar için olduğunu okumadım yani ondan olmuyomuş :) kahretsin ya ,:d:D