PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Pos makinesinde taksit yaptığını nasıl anlarım?

aky1990
18-10-2010, 01:37
şimdiye kadar herşeyi peşin aldım, hiç taksitli bişey almadım.[:@]
malum iphone4ü taksitle almak lazım. peki 1800tlyi 10 taksit yapıp yapmadıklarını nasıl anlarım? pos makinesinin ekranında yazar mı? şifreyi girdikten sonra çıkan kağıtta yazar biliyorum ama şifreyi girmeden nasıl anlarım? [gl=18.gif]

emrahegrek
18-10-2010, 02:05
e girin sifreyi ne olacak ancak ve ancak satici islem yaparken anlarsiniz taksitli islem menusu var ona girmesi lazim

maverick1986
18-10-2010, 02:37
satıcı taksit seçeneklerine girecek ancak bakarak görebilirsiniz. önemli değil şifrenizi girin eğer o anda beğenmediğiniz bir durum olursa satıcı firmadan hemen iptal etmesini söyleye bilirsinizki hemen iptal olur yanlış bilmiyorsam gün içerisinde sliple iptal yapılabiliyor.

SaTuSa
18-10-2010, 08:21
Sadece gün icinde değil ertesi gün de gitseniz iptal edilebilir sıkıntınız olmasın. Ama genelde iptal edemiyoruz derler sebebini de yazar kasa fişine bağlarlar. Çünkü pos ile yaptıkları işlemlerde fiş kesme mecburiyetleri var iptal ettiginiz zaman fişe bahane bulurlar ama taviz vermeyin böyle durumlarda çünkü onunda iptali soz konusudur. Ayrıca taksit konusunda endişeniz varsa dikilin posun basına bakın işlemlere. Taksit menüsüne girerken görürsünüz zaten, kimsede sesini çıkaramaz size. Ben ilk günü alırken tim merkezi çok kalabalıktı, dükkan sahibi kendisi ilgilendi cokta iyi bir insandı kalabalıktan sen halledermisin dediği için kendim çekmiştim posu ;) iPhone 4 ün de küçük bir anısı oldu bana.

Sent from my iPhone using Tapatalk

aky1990
18-10-2010, 08:43
ankarada bulabilsem de alsam şu lanet telefonu [:D] yani pos makinesinin ekranından anlayamam diyorsunuz.

SaTuSa
18-10-2010, 10:09
ankarada bulabilsem de alsam şu lanet telefonu [:D] yani pos makinesinin ekranından anlayamam diyorsunuz.
Anlarsın diyoruz, nerede demişiz ki anlayamazsın diye. Adam işlemi yaparken bak ekrana zaten fiyat bilgisini girdikten sonra taksit seçeneğini seçecek sonra da senden şifre isteyecek... Çoklu banka desteği olan bir makineyse, yapı kredi bankasını seçip oradan taksitli satıştan otomatik varsa onu yoksa elle 10 taksit girip seçimini yapacak ve senden şifre isteyecek bu kadar...