PDA

Orijinalini görmek için týklayýnýz : Etiler Ýphone Yetkili Servisine açýk mektup

defecate
13-10-2010, 16:37
Meraba, adým soyadým gerekmiyor sanýrým, yaþýmda..
Ama bu yapýlan þeye göz yumamadým ve sizle paylaþmak istedim.
Bilirsiniz, eðer forumu takip eden varsa 3 hafta önce bi tane orjinal(!) þarj aleti aldým.
3 haftadýr sürekli problem yaþadým ve hatta ikaynak.com a bu þikayetimi belirttim. Yazýlan ve girilen cevaplarý ; http://www.ikaynak.com/forum/29-iphone-2g-3g-3gs-sorunlari/19361-iphonum-sarjdayken-dokunmatigi-calismiyor-2.html
adresinden ulaþabilirsiniz. Forumu göstererek böyle bir sorunun olduðunu söylemeye çalýstým, böyle bir sorunun daha önce olmadýgýný ve sarj aletlerinin "tamamen orjinal(!)" oldugunu söylediler. Ve bugun yine gittim. Yorgundum ve beni yaklasýk 30 dakka boyu ayakta beklettiler ve sonuc olarak geldiklerinde yine birþey demedim. Sarj aletini ilk basta taktýklarýnda kendileride gördü þarj olmadýgýný. Sonra kabloyu deðiþtirdiler ve kendilerinin sattýgý iphone 4g'ye taktý. Ve hemen slide yapýp iphone'u açýp bana geri verildi ve çalýþýyor dendi, ben de telefonum 3gs oldugu icin bide onda denemelerini istedim elimde yok dedi kendi telefonumu sarja takýp bakýn yine çalýsmýyor dedim, o zaman iphone da bi sorun var dedi, bilgisayara taktýgýmda calýsýyor ama dedi, orda bacak deðiþiyor normaldir dedi adam, yani prizden sarj edemiycekmiyim dedim, hayýr dedi, elimde patladý yani 75 milyon dedim, ne yazýkki dedi..

yazýklar olsun. lütfen bu sahtekar insanlardan alýþveriþ yapmayýn..

yetkili servislere bile güvenilmez oldu ülkede.

ben baþka birþey demek istemiyorum. Serbest kürsü, siz istediginizi diyebilirsiniz arkadaslar. bidahada yolum düþmez umarým. Ýyi forumlar..

XANTHE
13-10-2010, 16:45
Tüketici haklarý diye birþey var, fqaturanýzla beraber gidin þikayet edin veya paranýzý geri iade etmezlerse þikayet edeceðinizi söyleyin. Malesefesnaflýktan nasibini almamýþlar çok bol.

emrahegrek
13-10-2010, 16:52
ya abi burasi turkiye be adamlar case program diye bisey yaptilar cekmeme sorunu icin kilif ( gerci oyle birsey varsa ozurleri kabahatlerinden buyuk ) turkiye de yok turkceli aradim haberleri yok bilkom u aradim biz sadece satariz dediler falan filan bu kadar kusur kadi kizinda da olur dedim gectim :(

defecate
13-10-2010, 17:21
fatura vermediler. sadece fiþ verdiler ondada sadece 75 milyon yazýyor bakkal fiþi gibi biþi.
gittim sordum geri dönüp "yine çalýþmazsa" diye "daha fazla yardýmcý olamýycaz" dedi, resmen gelmeyin dedi yani.. yazýk ya þu olaya bak ! çok sinirim bozuldu arkadaþlar.

Afanasyevo
13-10-2010, 18:52
Þarj fiþini ayný modele sahip baþka bir telefonda (buraaya dikkat; 3g veya 4 deðil aynen 3gs de) dene... Onda da ayný sorunu yaþarsan ilçenin baðlý olduðu tüketici haklarý heyetine elindeki "fiþ" ile baþvur. Geçmiþ olsun.

umutarslan
13-10-2010, 19:37
75 liraya þarj aletimi olur ya :) böyle pahalý þeyler alacaksanýz büyük maðazalardan alýn.her ne olursa olsun 15gün içinde iade etme þansýnýz oluyor.

BLACKMILK
13-10-2010, 19:46
ben konuya pek vakýf deðilim am aelok.yük.müh. iyim þarj cihazý ile pc arasýnda bacak nasýl deðiþir :) bunu anlayamadým cihaz bir yerden voltaj alýr eðer þarj cihazýn baþka bir iphone da çalýþýyorsa ki bence çalýþmýyordurda :( þarjdandýr. ki sanýyorum þarjdan

aresblade
14-10-2010, 07:16
tüketici heyetine elindeki fiþ ile baþvur, onlara da þunu söyle; tüketici heyetine gidip sizi mahkemeye vereceðim. ayrýca, sizi apple'a ve birüstünüze (halkla iliþkiler bölümünüze) þikayet edeceðim, özellikle adýnýzý vereceðim (yardýmcý olamayýz diyen kiþiye söyle bunlarý) sonra oranýn yetkilisi ile görüþ, her olumsuz cevapta bir üstle görüþ. inan bana ya paraný ya da yenisini almaman için hiçbir gerekçe yok!

ArnBien
14-10-2010, 07:34
Cidden terbiyesizlik geçmiþ olsun defecate, ama arkadaþlarýn dedikleri gibi tüketici mahkemesi falan bu iþi çözebilirsin

SaTuSa
14-10-2010, 09:47
ben konuya pek vakýf deðilim am aelok.yük.müh. iyim þarj cihazý ile pc arasýnda bacak nasýl deðiþir :) bunu anlayamadým cihaz bir yerden voltaj alýr eðer þarj cihazýn baþka bir iphone da çalýþýyorsa ki bence çalýþmýyordurda :( þarjdandýr. ki sanýyorum þarjdan
Çalýþmayacak olsa bilgisayara taktýðýnýzda çalýþmaz zaten. USB lerdeki voltaj farklýlýklarýndan dolayý bazý bilgisayarlar þarj etmeyebiliyor, ama sizin de dediðiniz gibi eðer farklý bir aparat ile þarj olup size satýlanla olmuyorsa %100 problem adaptördedir...

sahbazomer
17-10-2010, 22:45
bu sýkýntý bende de vardý. itouch 1G aletim vardý. dandik bir þarj aletine takýnca dokunmatik iptal oluyordu.

Misafir.
17-10-2010, 22:55
Aldigin cihazin kutusu duruyorsa eger yetkili servislerin orjinal cihaz disi cihaz satmalari yasak ÅžikayetVar (http://www.sikayetvar.com) adresine sikayet et ayrica kurumsal kurum olmalarindan dolayi 444'lu hatlarini arayip durumu anlatin yardim etmeyecek bu isle ugrasin ulkemizde hakkini arayan az oldugu icin firmalar her turlu sahtekarligi yapiyorlar