PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPhone fırtınası kısa sürdü!

aresblade
06-10-2010, 22:34
http://www.veteknoloji.com/resimler/haberler/20101006080901_mobilephone.jpg

iPhone artık sırtını dayayıp rahat rahat rakiplerini izleyemiyor. İşte Apple'ı üzecek bir haber...

Apple'ın iPhone 4'ü piyasaya sürmesi Android cep telefonlarına olan talebi geçici olarak azalttı.

Ancak yapılan en son araştırmalar, bu yavaşlamanın sadece geçici olduğunu gösterdi.

Tüketiciler Android cihazlara tekrar yöneliyor. ChangeWave Research'ün geçtiğimiz hafta yayınladığı araştırma sonuçlarına göre iş dünyasında Android için yükselen bir talep var.

4000 Kişiden toplanan verilere göre önümüzdeki 90 gün içerisinde akıllı cep telefonu almayı planlayanların yüzde 37'si Android OS'u yeğleyecepini söyledi. Bu da Mart ve Haziran ayından, Eylül ortasına kadarki dönemde yüzde 7 artışa işaret ediyor. Talep, önceki yılın aynı dönemine göre 6 katına çıkmış durumda.

iPhone için talep ise aynı dönemde yüzde 50'den yüzde 38'e inmiş durumda.

kaynak::: veteknoloji.com

GKTG
06-10-2010, 22:36
Anlamıyorum, İOS Android e göre daha kolay ve kullanışlı olmaasına rağmen Androidli telefonları seçiyorlar

salgurbey
06-10-2010, 23:21
Bu arastirmaya pek güvenmiyorum iPhone firtinasi sona falan ermedi daha yeni basliyor. Anroidmis al birini vur ötekine iPhonun home tusu etmezler.

emrahegrek
06-10-2010, 23:40
belki jb nın hala cıkmamıs olması buna bir etken olabilir androıd avrupa da daha onde galiba

hitmachine16
06-10-2010, 23:44
Niye androidi seçiyorlar bir kaç örnek vereyim. İlk olarak android 2.2 froyo güncellemesinde flash player desteği var. Bu iphoneun en büyük eksikliği bence. Android marketin ücretsiz oluşu da cezbediyor insanları, her ne kadar iphonea jb yapılınca bedava olsa da insanlar kolaya kaçıyor biraz. Sonra android googleın olduğu için sürekli gelişiyor, senede birkaç yeni sürüm çıkabiliyor. Ve bu sürümler baya değiştiriyor özellikleri, görünümü ve hızı; iphonendaki gibi küçük değişiklikler değil(3.1.2, 3.1.3 vs).

Ama ben olsam iphoneu seçerim. Zaten touch kullanıyorum (öğrenci olduğum için param yetmiyor şimdilik iphonea[:)]) İphone forumunda objektif olmaya çalıştım biraz[:D]

Afanasyevo
13-10-2010, 18:15
Android telefonların tercih edilme nedeni insanların yeniye duyduğu merak ve arkasıda dünya yazılım devinin bulunmasıdır. Android market denildiği gibi ücretsiz değildir. Aynı Apple taktiği güdülerek ücretli/ücretsiz uygulamalar karışık olarak bulunmaktadır. Andorid işletim sistemi yen bir sistem olduğundan çok sık güncellenmekte ama yavaş yavaş oturmaya başlamaktadır.Froyo 2.2 sürümü ile gayet stabil olan sistemin, Gingerbread ile optimizasyon sorunlarının tamamen kalkacağını dşünüyorum. Ama nereye kadar... Android işletim sistemini baya bi kullandım ve ne yalan söyliyim Apple' ın karşısında bence tek rakiptir. Ama dediğim gibi de "rakip" olarak kalacaktır. Neden mi ? İşte size tek neden; Apple yalnızca kendi cihazlarına yazılım yazıyor. Bu da cihazlarının tüm sipesifik özelliklerini sonuna kadar ve dilediğince kullanmasına imkan veiyor. Halbuki Android, piyasada bulunan ve kendi sistemini kullanan yüzlerce! (abartımı oldu) telefonu göz önüne alarak, yazılımında tam bir uyarlama yapamıyor ve dilediği performansı yakalayamıyor. Bu yüzden orta karar olarak uyarlanmış kodları piyasaya sürüor ve gerisini üretici firmalardan bekliyor. E haliyle üretici firmada yazılım konusunda yetrsiz olduğundan ortaya ucubeOS lar çıkabiliyor ve çıkacaktır da. Android'i çok severim ve ikinci telefon olarak kullanırım da ama ne yalan söyliyim, iPhone başka ;)