PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Sürümüm yükseldi fakat

sinannn23
06-02-2009, 02:35
Arkadaşlar merhabalar öncelikle.... Geçen gün itouch'ımın sürümünü itunes 2.2.1 yapmamı söyledi bende yaptım.Herşey çok güzel oldu fakat doğal olarak oyunlarım jailbreak sayesinde yüklü olduğu için açılmadılar doğal olarak.Sonra kırılmış uygulamaları yüklemek istedim fakat bu sitede hangi firmware kullanıyorsanız onu indirin diye birşey vardı ve yanlarında 2.2 vardı.Ama 2.2.1 yoktu.Şimdi ben ne yapabilirim? 2.2.1 firmware'ini bu sitede bulma şansım varmı?

Misafir.
06-02-2009, 02:37
jailbreak yöntemleri konularında 2.2.1 versiyonu için jailbreak konusu var onu okuyun

xewor3g
06-02-2009, 02:38
http://www.ikaynak.com/forum/221-iphone-2g-3g-ipod-touch-1g-jailbreak-yapmak-t3509.0.html

Barracuda
06-02-2009, 10:25
Merhabalar ARKADAŞLAR 2.2.1 DE SORUN YAŞAYANLAR 2.2 sorunsuzca aşağıdaki yönergeleri izleyerek DOWNGARADE yapabilirler

şuanda yaptım kullanıyorum hepinize kolay gelsin

NOT.. SADECE 2G içindir.....

1-Ilk once orjinal Firmware ile quickpwn 2.2 dosyalarini masaustunde bir klasore koyalim daha sonrasinda kolaylik olmasi acisindan. quickpwn 2.2 zip $eklinde gelicektir onu masaustundeki klasore acalim ve elimizde gerekli orjinal firmware ve quickpwn2.2.exe olsun. Eger 2g telefonunuz var ise bootloader 3.9 ve 4.6 yi da bu klasore atmalisiniz

2g kullanicilari icin bootloaderlar :
(linker ölü sitede bulabilirsiniz)

2g icin Firmware :(sitede var)

3g icin Firmware :(sitede var)

Quickpwn 2.2 : (yüklemişsinizdir zaten , sitede var)

2-$imdi Iphone u bilgisayarimiza bagliyip itunes u acalim

burada klavyedeki shift tu$una basili tutarak restore tu$una basiyoruz ve

4-bundan sonra quickpwn.exe yi cali$tiriyoruz ve iphone un biligisayara bagli oldugundan emin olup ilk sayfada ileri tu$una basiyoruz ve program otomatik olarak bizim telefonumuzun 2gmi 3g mi oldugunu belirlicektir.

5-$imdi bizden 2g ye uygun orjinal firmware i isticek. Browse a basarak onu seciyoruz

6-Eger dogru firmwarei sectiysek yesil bir tick i$areti ile kar$ila$icaksiniz ve mavi dewam tu$u ile ilerleyin

7-Simdi kar$iniza gelen pencerede cydia ve installer i mutlaka secin zaten bunlar icin yapiyoruz bu i$lemleri boot logo yuda isteginize bagli olarak degi$tirebilirsiniz eger telefonunuz 2g ise quickpwn size telefonu aktive etmek icin bir secenek sunucak bunu da i$aretlemeyi unutmayin... ve bundan sonra bootloader lari isticektir sizden bunlarida gosterdikten sonra dewam tu$una basabilirsiniz

8-Yeni sayfada sizden telefonun usb ile bagli oldugundan emin olmanizi isteyecektir emin olup devam tu$una basin.

9-Bu ekranda sizden telefonunuzu dfu mode almaniz istenicektir oradaki basamaklari takip edebilirsiniz kabaca program recovery mode ta telefonu yeniden ba$lattiktan sonra home ve power tu$una 10 snye kadar basili tutun ve sonra power tu$unu birakin ve home tu$una basili tutmaya dewam edin kendiliginden dfu mode giricektir.

10-Eger dogru bir $ekilde dfu mode a girebilmi$seniz program kendiliginden i$lemlere ba$licaktir.

11-Ve bu i$lemler bitince de size telefonu jb li bir $ekilde kullanmak kalicaktir...

alıntı ANTİZEKA yönergeleri...

Yardımcı Olur İnşallah. Linkler Ölmüş , Bilginize