PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ıpod touch 2g - ses

abdullaharif
30-09-2010, 19:08
Arkadaşlar halen kullanmakta olduğum benim 5 yıllık dostum Sansa e250 mp3 çalarımı çok sevmeme rağmen bir anda gözüm döndü ve ipod touch 2g aldım. Ee tabi Sansamı bir süreliğine rafa kaldırdım.
http://www.wordplop.com/wp-content/uploads/2008/06/sandisk-sansa-e250.jpg
Ancak dün ipod şarjı bittiği için işe giderken yanıma Sansa mp3 çalarımı aldım. Ve gerçekten de beni yerlere yıkan bir konu oldu. Bunu kuruntu yaptığım için söylemiyorum inanın bana İpod touch ın ses kalitesi (kalitesi derken sesin çokluğundan bahsetmiyorum:) ) Sansa nın yarı değerinden bile az gibi geldi bana. eve geldim dedim bi test yapıyım. Aynı şarkıları sansa ve ipod üzerinde aynı kulaklıkla dinlediğim ve gerçektende dediğim gibi.
Bunun en büyük nedeni şu: Sansa e250 mp3 çalarımda ekolayzırı istediğim gibi modifiye edebiliyorum. Yani custom eq seçeneği ile profesyonel ve zevkime uygun ekolayzırı yapıyorum ve sonuç mükemmel.Ancak ipod touch da ekolayzır seçenekleri gerçekten berbat. Hiç bir seçenekten verim alamadım. ve zaten ekolayzır kapalı tutuyorum. Bu halileyle ipod touch kesinlikle Sansa e250 n,n eline su dökemez dedim.

Neyse baya bir uzattım olayı ama demek isteğim şu : Kuruntu yapmadığım kesin.:) Bu nedir böyle şimdi:)? Bunun bir yolu yokmu. Çünkü gerçekten profesyonel bir kalite göremedim cihazda. Yolunu bilenlere ve bana anlatmak isteyenlere teşekkürü borç bilirim. Bazıları jailbreak falan yap dedi. ama ben o işleri ne anlarım ne de yaparım:)