PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Amerikadan iPhone 4 ?

neskaaze
27-09-2010, 17:13
Arkadaslar dayim 1-2 hafta sonra Amerikaya gidicek.Ben iPhone 4 getirtmesini istiyorum.Acaba kontratsiz alirsa Azerbaycana getirdiginde yerli operatorlerden birini takip kullana bilirmiyim direk yoksa illa unlock yapmam mi gerek ? Bir de kontratli iPhone 4 alsa problem olurmu sonucta unlockla kullana biliriz ? Cevaplarinizi bekliyorum

ByWanT
27-09-2010, 17:24
Amerikadan alinan kontratli-kontratsiz bütün iphone 4 lerde simlock var diye biiyorum. Yani unlock yapmaniz gerekir.

Eger dayiniz Amerika`da yasamiyorsa ve aldigi at&t hatti kullanmayacaksa konratli almanin bir mantigi yok hatta kontrat yapamaz heralde diye düsünüyorum.

Daydinizin alacagi cihazin versiyonu kac olursa olsun jb ve unlock illaki bir gün cikacaktir. 4.1 icin jb yakinda cikar ama 4.1 de yüklü olan baseband icin unlock ne zaman cikar o biraz muallakta.
Yani eninde sonunda kullanirsiniz cihazi, sadece bir süre beklemeniz gerekebilir.

neskaaze
27-09-2010, 17:59
Kontratli 199$ oldugundan onu almak daha mantikli degil mi ?

ByWanT
27-09-2010, 18:00
Siz kontratli dan ne anliyorsunuz? Sizce fiyati neden uygun?

neskaaze
27-09-2010, 18:12
Kontratli ala bilmek icin ABD vatandasi olmak gerek sanirim ... Valla kontratlidan anladigiim At&t kullanmak sartiyla iPhone 4'e 199$'a sahip olmak ... Ama yanlis biliyorsam aydinlatin lutfen,daha acemiyim de bu islerde

ByWanT
27-09-2010, 18:52
Dogru biliyorsunuz fakat söyle bir sey var. Kontrat yaptiginiz zaman o verdiginiz 199$ in haricinde birde aylik sabit bir paket ücreti ödüyorsunuz (atiyorum 20$)...Dolayisiyla dayiniz kontrat yapabilse dahi cihaz size 199$ a degil "(Kontrat Süresi x Aylik Sabit Paket Ücreti) + 199$" a geliyor.

Amerikada cihaz zaten ucuz, kontratla falan ugrasmaya gerek yok bence.

neskaaze
27-09-2010, 19:10
Aydinlattiginiz icin cok tesekkurler