PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iPod Touch 1G & iPhone 2G için iOS4 Kurulumu (3.1.3 modifiyeli)

Sayfa : 1 [2]

fakaz
06-07-2011, 15:30
Merhaba,
bende ipod touch 1g var ve alet üzerinden pdf,doc okutmak ve oplayer'ı kullanmak istiyorum fakat wireless bağlantım yok.Mesela Oplayer'ı kullanabilmek -"File Sharing"li yöntemden bahsediyorum- için galiba iOS4 sürümüne yükseltimesi gerekiyormuş.Bu 3.1.3 modifiyesi "File Sharing" özelliğini sağlıyor mu? Sağlamıyorsa bana başka nasıl bir yöntem önerebilirsiniz hem pdf,doc dosyaları hem film için?
Teşekkürler.

Cem01
26-07-2011, 22:16
Ben iphone 2g kullanıyorum bu denilenlerin hepsini eksiksiz yaptım ne klasör oluşturma ne de menü arkaplan resmi var :(
Sadece 1-2 özellik var menüde ve batarya göstergesi var %100 %85 gibi

kelfender
26-07-2011, 23:19
BU firmware ile apple store daki 4.0 uyumlu uygulamalar yuklenip calistrilabiliyor mu?

dean
26-07-2011, 23:45
Sistemi destekleyip sürümü desteklemeyen bir iki uygulama çalışıyor.

uteamnofear
07-08-2011, 22:04
itunes versiyon 9.2.1 olmak zorundamıdır ? çünkü daha öncesinde 10.0 versiyonuna yükselttiğim için silip 9.2.1 i yükledim ama bir library dosyasından dolayı hata verdi daha önce daha günceli yüklendi diye.

dean
07-08-2011, 22:18
Hayir illa ki o surumu gerekmez guncel surumunude kullanabilirsiniz. Arkadasimiz o versiyonla hata almadan yaptigi icin Sizde hata almayasiniz diye o surumu yazmistir. Yoksa shift restore yaparak uygun adimlari izlerseniz bir problem cikacagini sanmiyorum.

Mustafa Kazemi
24-08-2011, 03:50
merhaba emeği geçen herkese teşekkür ediyorum fakat bir sorum olucak bende ipod touch 1g 3.1.3 var ve bu yeni sürümünüz olan 4.2 yi yükleme kararı aldım henüz yüklemedim acaba bu yeni sürümde ipod kasıyor mu? veya 4.x uyumlu bir uygulama yüklediğimizde başlatır mı? ram de problem çıkabilir mi bunlar denendi mi acaba? ona göre yeni sürümü yüklemiyi düşünüyorum.

wolf4535
24-08-2011, 04:09
merhaba emeği geçen herkese teşekkür ediyorum fakat bir sorum olucak bende ipod touch 1g 3.1.3 var ve bu yeni sürümünüz olan 4.2 yi yükleme kararı aldım henüz yüklemedim acaba bu yeni sürümde ipod kasıyor mu? veya 4.x uyumlu bir uygulama yüklediğimizde başlatır mı? ram de problem çıkabilir mi bunlar denendi mi acaba? ona göre yeni sürümü yüklemiyi düşünüyorum.

ipod kasarmı bilmem ama kasarsa sanal ram diye bir şey var cihaz hızlanıyormuş http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/5442-iphonevm-2-sanal-ramyeni-yontem-geldi.html. 4.x uyumlu uygulama yüklersen çalışmayabilir ama o uygulamanın içinde değişiklik yaparsan evet çalışır.

cehili
25-08-2011, 15:08
Arkadaşlar öncelikle vereceğim linkteki 3.1.3 üstüne custom fw ile bizim sitemizdeki custom fw arasındaki farkı veya hangisinin daha güncel olduğunu öğrenmek istiyorum.

LİNK:
https://rapidshare.com/#!download|172cg|452894326|iPhone1_1_whited00r43FU .zip|267513 (https://rapidshare.com/#%21download%7C172cg%7C452894326%7CiPhone1_1_white d00r43FU.zip%7C267513)

ŞİMDİ SORULARIMA BAŞLAYABİLİRİM:

1-Elimde fake ime kayıtlı iphone 2g 8GB 3.1.3 jb'li bir cihaz var.Bu custom Fw'leri yükleyeyince Fake İmei giderse tekrar bu custom fw üstüne fake imei attırabilir miyim ?

2-Eğer bu custom fw üstüne fake imei attıramıyorsam. 1.1.4 sürümüne dönüp kendim fake imei yazdıktan sonra tekrar 3.1.3 sürümüne güncelleyip jailbreak yapabilir miyim cihaza ?

3-Bu custom fw'leri yükleyince ios 4.x destekleyen uygulama ve oyunları yükleyebilir miyim ?

4-Eğer yüklerde çalıştıramaz isem-.ipa uygulamasının içindeki info.plist dosyasını hangi program ile açmalıyım ki yazıları düzgün çıksın(Notepad-wordpad ile denendi yazılar abuk sabuk çıkıyor) ki minimum os versiyon yazan yere sürümü yazabiliyim.

5-Bunlar haricinde hiçbirşey yapmadan cihazımın RAM arttışını nasıl sağlayabilirim. 70 Mb Ram'e ulaştım diyenler var.

ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

wolf4535
25-08-2011, 15:16
3. adı üstünde 4.x çalıştırır
4.ye cevap vereyim: evet info.plist karışık gözüküyor o yüzden dosyayı ifile ile aç minimum os versiyonunu düzenle sonra itunes medata.plist diye bir
dosya daha var onuda düzenle(minimum os versiyon). ipanın içine at sonra installousla,ifunboxla yükle .
5.sanal ram var http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/5442-iphonevm-2-sanal-ramyeni-yontem-geldi.html

GKTG
25-08-2011, 15:23
cehili bir soru için neden birden fazla konuyu yazıyorsunuz. Açtığınız konuya cevap verildi zaten.

soner42
27-08-2011, 13:43
arkadaşlar çook tşk ederim yükledim oldu yanlız benim sorum olacak bu video daki tema nerdir acaba simgeler felan dönerek geliyoo ?

dean
27-08-2011, 15:16
arkadaşlar çook tşk ederim yükledim oldu yanlız benim sorum olacak bu video daki tema nerdir acaba simgeler felan dönerek geliyoo ?

http://www.ikaynak.com/forum/117-cydia-uygulama-incelemeleri/25031-barrel-2-a.html Bu konudaki uygulama ile ana ekranınıza efekt verebilirsiniz.

soner42
27-08-2011, 20:10
çook teşekür ederim saol iyiki varsın www.ikaynak.com (http://www.ikaynak.com)

soner42
28-08-2011, 11:45
yine rahatsız ediyorum ama video daki tema nın adı ne acaba barrel 2 yaptım tema da çok hoşuma gitti

dean
28-08-2011, 15:47
yine rahatsız ediyorum ama video daki tema nın adı ne acaba barrel 2 yaptım tema da çok hoşuma gitti

iFlat tema adi. Forumda da mevcut aratirsaniz cikacaktir. Fakat forumdaki temanin beyaz olanidir. Bir iki gun icinde bu temayi paylasirim, takipte kalin siz yinede. ;)

---
- Sent from my iPod touch using Tapatalk

ceza5353
31-08-2011, 22:57
arkadaşlar videoda ios 4 uygulamalarını çalıştırıo diyor ama ben cityville home town ı yükleyemedim bi yardım ederseniz sevinirim

dean
31-08-2011, 23:21
ios4 uygulamalarının tamamını çalıştırdığını söylemiyor. Donanımsal yeterliliği olup 3.1.2 de sürümden dolayı uygulamadan atan güncellenmiş uygulamaların açıldığı söyleniyor.

ceza5353
01-09-2011, 12:11
yani ben yükleyebilirmiyim?

GKTG
01-09-2011, 14:00
yani ben yükleyebilirmiyim?

Cihazınız 1G ipod touch görünüyor. Evet yapabilirsiniz.

ceza5353
02-09-2011, 14:54
Hayır ben fw yi yükleme anlamında demedim bi uygulama yükleme anlamında dedim zaten yüklemiştim cihaza bu fw yi

ceza5353
02-09-2011, 17:20
ya biri yardım etsin bu sefer cihaza 3.1.3 orjinalae döndüm cihaz çöktü şimdi bitürlü custom fw yi yükleyemiyorum

blackpount
03-09-2011, 03:28
saol arkadaşım çözdüm ireb rc4 ile cihazı secip black dfu yapınca itunes direk restore yapıyor yapamayanlara duyrulur

İtunes'dan 1604 Hatası alıyordum,Arkadaşın dediği şekilde yaptım Googleye İreb rc4 diye aratırsanız anlatımı çıkıyor arkadaşlar.

Sevo
03-09-2011, 14:35
an unknown error occurred 1604 böyle bi hata alıyorum restore yaparken usb ve itunes simgesi cıkıyor direk yükleme çıkmıyo neden acaba

Mustafa Kazemi
06-09-2011, 14:02
ios 4.x için olan yeni uygulamalar başlamıyor iTunes den yüklemeye çalıştığımızda yazılımınızın sürümü desteklemiyor diyor.arkadaşlar biriniz açıklasın lütfen bunu yeni nesil uygulamalarını yüklemek için update yaptım.sonuç hüsran

GKTG
06-09-2011, 14:13
ios 4.x için olan yeni uygulamalar başlamıyor iTunes den yüklemeye çalıştığımızda yazılımınızın sürümü desteklemiyor diyor.arkadaşlar biriniz açıklasın lütfen bunu yeni nesil uygulamalarını yüklemek için update yaptım.sonuç hüsran

Bu 3.1.3 custom fwdir. Orjinal iOS 4 değil. O nedenle 4.x uygulamalarını yüklemeniz olanaksız.

alnlclk
18-09-2011, 19:01
en son itunes sürümü ile güncelledim oldu :)
tşkler arkadaşlar paylaşımlar için.

sonzuxxi
02-10-2011, 14:19
bu sayede ekşi sözlük programı çalıştırılabilir mi 2g de ?

dejavu16
15-10-2011, 21:28
Emeğine sağlık güzel anlatım olmuş.

Ben iPhone 2g kullanıyorum bu modifiyeli versiyonu telefonuma yükleyebilirmiyim cihaz fake ime + jb. lütfen net bir cevap verim.

dejavu16
20-10-2011, 00:43
Emeğine sağlık güzel anlatım olmuş.

Ben iPhone 2g kullanıyorum bu modifiyeli versiyonu telefonuma yükleyebilirmiyim cihaz fake ime + jb. lütfen net bir cevap verim.

Yokmu arkadaşlar bu konu hakkında bilgisi olan.

dean
24-10-2011, 22:46
Her hangi bir aksilik ile karşılaşabiliceğiniz durum olabileceği için, hele ki fake imei olduğu için, denememenizi öneririm. Tabi karar size kalmış yine de.

dejavu16
25-10-2011, 21:46
Her hangi bir aksilik ile karşılaşabiliceğiniz durum olabileceği için, hele ki fake imei olduğu için, denememenizi öneririm. Tabi karar size kalmış yine de.

Çok teşekkür ederim en iyisi denememek olacak sanırım birde benim iPhone 2g pilinin ömrü bitmiş ben pil siparişi verdim 6$ fiyatı türkiyede biraz pahalı geldi ebaydan arka kasa siparişide vermeyi düşünüyorum bir çok kişide olduğu gibi bendede wifi sorunu oldu başlarda bağlantı kopuyo bağlanıyodu şimdi hiç bağlanmıyo bir ara telefonu buz dolabına koymuştum kısa bir süre o sirada soğuk olunca bağlandı [:D] geçenlerde restore yaptım cydia dan indirmem gereken uygulamalar vardı bende telefonu buz dolabının dondurucu yerine koydum [:D] biraz uzun süre kaldı dolapta telefonu kapama tuşu donmuştu geçici bir süreliğine [:D] [:D] neyseki bir sorun olmadı telefonun buzları çözülünce [:D] lafı çok uzattım sanırım ben şimdi ebay dan vereceğim kasayı altta linki var bu kasayı takınca wifi sorununu düzeltebilirmiyim çünkü kasada anten felan diyo acaba neyin anteni wifi sorununu çözemezsem nasıl bir yol izlemeliyim bu konudada bana yardımcı olursanız sevinirim.

İPhone 2G Arka kasa...
Black Metal Back Cover Housing Case+Antenna Cover For iPhone 2G | eBay (http://www.ebay.com/itm/Black-Metal-Back-Cover-Housing-Case-Antenna-Cover-iPhone-2G-/230675917358?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesP ouches&hash=item35b55b2a2e#ht_5788wt_1265)

Bu arada telefonu 2007 de aldım 4 yıllık bir telefon. [:)]

alijchan
24-12-2011, 17:24
nilinmeyen bir hata oluştu(14) diyor boşuna yuklemeyin zaman kaybı. restore+shift yaptım tam yukleniyor yarısına gelince bu hata çıkıyor.

matt
10-01-2012, 10:20
Paylaşım için çok teşekkürler. 1g itouch' a 2. denememde problemsiz bir şekilde kurulumu yaptım. Ancak ios4 isteyen uygulamaları hala çalıştıramıyorum. Ekstra bir şeyler yüklesem ios4 uygulamaları çalıştırabilir miyim? Yoksa hiç çalıştıramayacak mıyım?

fercicim
15-01-2012, 18:03
öncelikle paylaşım için teşekkür ederim

yazmış olduğunuz talimatlara uyguladım ancak preparing restore... kısmından sonra restore yapmıyor ve restore başarısız hatası vererek cihaz recovery moda geçiyor

ipod tocuh 1G 3.1.3 frameware i yükledikten sonra spirit ile jailbreakledim hatta bugün itunes 10 a güncellemiştim bu hatayı verince acaba sadece 9.2.1.4 te mi kurulum olmalı diyerek itunes10 u sildim paylaştıgınız 9.2.1 itunes kurdum ancak yine aynı hatayı vererek recovery moda geçti :S

çözüm önerebilirmisiniz teşekkürler :)

CVP YOK GALİBa bende aynısını denedm olmadı çözm varmı

brktutuncu
03-03-2012, 01:30
iphone 2g ye kuruldu sorunsuz kullanılıyor.. jb yapmayı ve sürüm yüklemeyi bugün öğrendim dedim ya bozulacak ya düzelecek :) yaptım oldu teşekkürler emeğinize yüreğinize sağlık...

emrahk
10-03-2012, 15:17
Arkadaşlar az önce 1604 ve1600 hatasını aşarak Ipod 1G için yüklemeyi tamamladım sıkıntı yok. Özellikleri IOS 4 e benzedi. 1604 ve 1600 vs hata alanlar. Bende biraz uğraştıktan sonra aşmayı başardım. ilk önce host dosyamı sildim. Bunun nekadar faydası oldu bilemiyorum bir sitede gördüğüm için yapmıştım. Yaptığım adımları sırayla anlatıcam. Silmeden önce 1604 hatası alırken host dosyasını sildikten sonra 1600 hatası vermeye başladı. sonra http://ih8sn0w.com/index.php/products/view/ireb.snow adresinden İREB 5 versiyonunu indirip kurdum. Bu program Cihazı DFU Moda sokmayı sağlıyor.İtunes kapalıyken IREB 5 i çalıştırdın. Cihazınızın modelini seçip ekrana gelen yönergeleri izleyin. Örn: power + home tuşuna (5 saniye) bekle gibi. DFU moda girince Itunes'i çalıştırın ve Shift tuşuna basarak Restore yapın. İşlem sorunsuzca başlayıp tamamlanacaktır. İlk olarak yedek almayı ihmal etmeyin. Başarılar..

maondi_007
25-03-2012, 17:51
her şey tamam kurum cydia ama hala appstore den ücretsiz uygulamaları indirmeye çalıştığımda bu uygulama ios 4 gerektirir diye bi uyarı çıkıyor sebebi ne olabilir acaba ??[:(]

matt
26-03-2012, 09:14
Bunun sebebi yüklediğin yazılım versiyonunun 3.1.3 olması.

Cincey
26-03-2012, 12:45
4:00 kilasör leme özelliği ne koptum videolu anlatım yapan arkadaşa teşekkürler [:D] [:D]

kartalizmaa
27-03-2012, 01:28
arkadaşlar foruma yeni üye oldum ve açıkçası iphone tarzı cihazlarda bilgim 0 diyebilirim daha bikaç gün önce iphone 2G 8Gb Jailbreak 3.1.3 pasaport kayıtlı cihazı arkadaşımdan aldım fakat örnek olarak facebook uygulamasını indiremiyorum daha baştan hata veriyo desteklenmiyo falan diye şimdi ben bu cihaza konudaki modifiyeli denen 3.1.3 versiyonumu yüklemem lazım yada yüklersem pasaport kayıtlı olan bu cihazın okuduğum kadarıyla soruyorum imei silinir falan deniyo bu olabilirmi ( sonuçta pasaport kayıtlı diye bana saçma geldi ) bana bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar...

Cincey
27-03-2012, 19:22
arkadaşlar foruma yeni üye oldum ve açıkçası iphone tarzı cihazlarda bilgim 0 diyebilirim daha bikaç gün önce iphone 2G 8Gb Jailbreak 3.1.3 pasaport kayıtlı cihazı arkadaşımdan aldım fakat örnek olarak facebook uygulamasını indiremiyorum daha baştan hata veriyo desteklenmiyo falan diye şimdi ben bu cihaza konudaki modifiyeli denen 3.1.3 versiyonumu yüklemem lazım yada yüklersem pasaport kayıtlı olan bu cihazın okuduğum kadarıyla soruyorum imei silinir falan deniyo bu olabilirmi ( sonuçta pasaport kayıtlı diye bana saçma geldi ) bana bu konularda yardımcı olursanız çok sevinirim saygılar...

Sizin cihazınız fake imei değil pasaport kayıtlı bu demek oluyorki sizin cihazınız türkiyede her koşulda o imei ile şebeke alabilir.
Ayriyetten bu fw 3.1.3 modifiyeli olduğu için appstore da sizin versiyon gene 3.1.3 olarak gözükür sonuç olarak facebook uygulaması önceden desteklenmiyorsa bunu yükleyincede desteklenmez.

kartalizmaa
27-03-2012, 21:19
Sizin cihazınız fake imei değil pasaport kayıtlı bu demek oluyorki sizin cihazınız türkiyede her koşulda o imei ile şebeke alabilir.
Ayriyetten bu fw 3.1.3 modifiyeli olduğu için appstore da sizin versiyon gene 3.1.3 olarak gözükür sonuç olarak facebook uygulaması önceden desteklenmiyorsa bunu yükleyincede desteklenmez.

anladım o zaman yüklememin pek bi anlamı olmıcak genede cevabın için teşekkür ederim dostum saolasın bu cihaza genede yapılabilicek bişey varsa şuandaki durumundan iyi olucak şekilde yazarsan sevinirim..

Cincey
28-03-2012, 12:43
anladım o zaman yüklememin pek bi anlamı olmıcak genede cevabın için teşekkür ederim dostum saolasın bu cihaza genede yapılabilicek bişey varsa şuandaki durumundan iyi olucak şekilde yazarsan sevinirim..

Amacınız sadece Facebook uygulamasını indirmek ise eski versiyonlarını indirerek çalıştırabilirsiniz şuan facebook u appstore üzerinden indirmeye çalıştığınızda size 4.1 versiyonunu indirmeye çalışır buda sizin cihazınızla uyumlu değil tabi eski versiyonu indirmek bazı özelliklerden/performansdan ödün vermek olur tam anlamıyla kullanamaya bilirsiniz.

kartalizmaa
28-03-2012, 16:24
Amacınız sadece Facebook uygulamasını indirmek ise eski versiyonlarını indirerek çalıştırabilirsiniz şuan facebook u appstore üzerinden indirmeye çalıştığınızda size 4.1 versiyonunu indirmeye çalışır buda sizin cihazınızla uyumlu değil tabi eski versiyonu indirmek bazı özelliklerden/performansdan ödün vermek olur tam anlamıyla kullanamaya bilirsiniz.

tamamdır hallettim facebook olayını bi önceki sürümle ama tabi nolursa olsun heralde artık yeni çıkan uygulamaları falan kullanamıcaz en fazla 6 ay içinde heralde :)

Cincey
28-03-2012, 16:39
tamamdır hallettim facebook olayını bi önceki sürümle ama tabi nolursa olsun heralde artık yeni çıkan uygulamaları falan kullanamıcaz en fazla 6 ay içinde heralde :)

Apple satış politikası gereği eski cihazları öldürmeye çalışıyorki sizde yeni modellerden satın alın [:)]

ace_gentile
27-04-2012, 00:10

selamlar, facebook un önceki sürümüyle hallettim dediniz. acaba nerden halletiniz ben bulamadım hiç eski sürüm. bulduğunuz yeri paylaşabilirmisiniz? teşekkürler

kartalizmaa
30-04-2012, 20:48
valla bende nerden bulduğumu unuttum açıkçası ama ( facebook-4.0-whited00r_tested.ipa ) google a böyle yazınca çıkıyo :)

LossPain
05-05-2012, 02:58
Paylaşım için teşekkürler :)

forcible79
05-05-2012, 13:17
Merhaba. 1. Nesil I pod touch ım var. LG TV Remote programını kurmak istiyorum fakat Min. IOS3.2 istiyor. Burdaki işlemlerin hepsini yaptım ve kurulumu gerçekleştirim. Fakat applestore dan bu programı indirmek istediğimde normal olarak ipod touch ımı 3.1.3 gördüğü için programı indiremiyorum. Bu programı yükleyebilmem için alternatif neler yapabilririm yardım edermisiniz. Teşekkürler

dean
07-05-2012, 19:08
Appstore'dan indiremezsiniz zaten. Installous'dan indirip denemeniz gerekli.

forcible79
08-05-2012, 23:44
Installous kurdum fakat LG Remote Tv bulamadım henüz. Ama yine de teşekkür ederim

rc03
15-06-2012, 21:02
linkler ölmüş

fatih(SahiyN)
20-06-2012, 14:11
selam arkadaşlar. uzun bir aradan sonra tekrar ipodumla ilgilenmeye karar verdim =)) jailbreak yapacağım fakat firmware link i silinmiş. yardımcı olabilecek arkadaş var mı. teşekkürler şimdiden.

Ersel Karagoz
23-08-2012, 18:37
Linkleri yenileyebilirmisiniz Teşekkürler