PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uygulama Sorunları Uygulama Yükleyemiyorum

sefas
13-10-2008, 18:24
arkadaşlar benim sorunum uygulama yükleyemiyor cihazımı jailbreak yapmadım ve sürüm 1.1.4 ücretsiz uygulamaları indirdim ama ipode toucha bir türlü aktaramadım yardım

[JW]
13-10-2008, 21:32
AppStore uygulamalarını yükleyebilmek için 2.x.x firmware sürümünü kullanmanız gerekiyor.Firmware sürümünü güncellemek için tüyo merkezine bakabilirsiniz..

slowly79
02-11-2008, 23:51
merhaba,

denilen her şeyi yaptım. installous programına oyunları atıyorum ancak uygulamanın üstüne dokunduğumda install yada cancel secenekleri geliyor. installa basıyorum uygulamanın adı ve installing yazısı çıkıyor ve 10 - 15 sn. sonra yazı gidiyor. ana menüye bakıyorum hiçbişey yüklenmemiş!!!! uygulamayı neden yükleyemiyorum? çok aradım bulamadım umarım bunun çözümü sitede yoktur :)
LÜTFEN YARDIM!!!
iphone 2G - jailbreak li 2.1

[JW]
02-11-2008, 23:55
iPhone'u kapatıp açın,ikonlar menüye gelmesi lazım.

slowly79
03-11-2008, 00:03
olmadı malesef gelmedi!!! :( yalnız safari download plug in de bişey dikkatimi çekti! the download plug in from 1.1.x die devam ediyo... acaba ondan olabilir mi?

[JW]
03-11-2008, 00:06
Ondan dolayı olmaması gerek.Bir de safari download plug-in silip,daha sonra Installous'tan yüklemeyi deneyin.

slowly79
03-11-2008, 00:24
safari download ı kaldırdım "localized string not found" diye bi uyarı veriyo... onu kaldırınca hiç indiremiyorum demek ki! ya ne güzel itunes a gerek kalmadan indirebilecem diyodum. bi halt edemiyom şimdi :( acaba nerde hata var.. installous a kadar geliyorum. install yapınca bi halt çıkmıyo ana ekranda açıp kapatsam bile aynı.... [gl=4.gif]

[JW]
03-11-2008, 00:28
Kapayıp açmaktan kastınız,tamamen kapatmak öyle değil mi? Yani tuş kilit ekranı değil,normal kapanması lazım cihazın.

slowly79
03-11-2008, 00:33
tabi ki öyle :) tamamen kapatıp açmak. sim pin fln girip açıyorum tekrar! anlamadım hocam valla! installing oluyo sonra o yazı yaklaşık 5 sn. sonra kayboluyor. ama bakıyorum hiç bişey yüklenmemiş! kapatıp açmam da kar etmiyo!niye yükleyemiyorum anlamadım ki :( bide uygulamanın üstüne tıklayınca gelen install yazısı kırmızı renkte! onun bi anlamı var mı? yani normali yeşil renkte install fln olabilir mi acaba?

slowly79
03-11-2008, 00:50
hocam bence safari plug in de yazan o yazıdan durum! 1.1.x yazıyorya! ben ce 2 ve üstü iphonelara uygun mu deildir nedir anlamadım ki? :S 

bu arada hiç bir uygulamayı install edemiyorum, sadece oyunlar değil! bi kaç bişeyleri daha installous a attım ama install olmadı :(

[JW]
03-11-2008, 00:54
Safari Download Plug-in le alakası yok,zaten Cydia yada Installer4'e koyulan tüm programlar 2.x.x. sürümleri ile uyumludur.Sorun başka bir şeyden kaynaklanıyor.Aynı sorunla bugün başka bir arkadaşın daha karşılaştığını gördüm.O kadar zamandan beri daha ilk kez bugün böyle bir sorun okuyorum.Çözümünü bulabilirsem sizlerle paylaşırım..

Şimdilik aşağıdaki linkten yararlanın.

http://www.ikaynak.com/forum/kirilmis-appstore-uygulamalarini-yukleme-t291.0.html

Kralleo
03-11-2008, 01:02
Boss Pref Yuklu ise orda hide iconsa bır basın cıkan lıstede yukledıgınız uygulamların adı gozukuyormu gozukuyorsa gerı gıdın ve powera basın orda fast respring secenegını secın olması lazım

slowly79
03-11-2008, 01:16
kardeş sağol ama olmadı. bosspref yüklü dediklerini aynen yaptım. hide icons ta bgammon u 4 kere yüklemiştim onlar duruyor. 3 ünü kapattım. wififofum la backgammon kaldı. sonra power a basıp fast respring yaptım ama nafile! yine gelmedi 2 uygulamada. ayrıca ibowl u yükledim o hide icons ta görünmüyodu!!! :(

futminkan
03-11-2008, 18:57
Installaus ta zaten yuklerken installing yazısı belli bir sure kalıyo sonra yok oluyo.Ben yeniden bile başlatmıyorum valla uygulama direkt menuye geliyor ve çalıştırıyorum.Sen programı veya oyunu iphonebrewserdan atmayı dene bir de bence

muhendis01
07-11-2008, 01:57
aynı sorun bende de var..

iphone 2G versiyon 2.1 kullanıyorum..

hem telefon üzerinden indirip attım hem de winscp üzerinden downloadsa attım.. yüklüyorum.. telefonu kapatıp tekrar açıyorum fakat yüklenmiyor..!!!

hiç birşey yükleyemedim..!

yardımcı olursanız çok sevinirim..

elektronik mühendisiyim teknik detaya inebilirsiniz anlatırken..

Evolution
07-11-2008, 04:17
Uygulama ikonlarını göremeyen arkadaşlar mobile installation dosyasını değiştirmeyi denediniz mi?

huso5858
02-01-2010, 20:18
slm beyler oncelikle apple iphone 16 gb dun aldm daha cok acemiyim itunes ten muzik yuklemeyi basardim ama oyun yada program yukluyemiorum internette yok telefonda direk pc den nasil yukluyebilirim bi yardimci olun lutfen aramadigim yer kalmadi bulamadim yha appstore ney jll ney nasil bakilir bilmiorum yardim lutfen

donttouch
02-01-2010, 20:23
author=huso5858 link=topic=612.msg75950#msg75950 date=1262456298]
slm beyler oncelikle apple iphone 16 gb dun aldm daha cok acemiyim itunes ten muzik yuklemeyi basardim ama oyun yada program yukluyemiorum internette yok telefonda direk pc den nasil yukluyebilirim bi yardimci olun lutfen aramadigim yer kalmadi bulamadim yha appstore ney jll ney nasil bakilir bilmiorum yardim lutfen

sizi öncelikle tüyo merkezine davet ediyorum ve emin olunki bizden daha çok yararı olucaktır size
http://www.ikaynak.com/forum/showthread.php?t=9/

huso5858
02-01-2010, 23:31
tuyo merkezı cok gusel bı aydınlatma oldu tesekkur ederım yardım yonetıcım pekı sızlere bı sorum daha olcak jaılbreak yapsak ıyı olurmu olmaz mı telefon elımızde patlamasın sonra o kadar para bayıldık

gfb_st
02-01-2010, 23:34
Bu konuya bende cevap vermek isterim. [:)]

Öncelikle Jailbreak'li telefonunuz garanti kapsamındaysa garantisi gider,fakat cihazınızı garantiye götürmeden önce restore edip telefonu ilk haline getirirseniz garantisi devam eder ve kimsede anlayamaz.Size tavsiyem Jailbreak vazgeçilmezdir,he benim param var ben hepsini parayla alırım diyorsanız gerek yok tabi. [8D]

SaTuSa
03-01-2010, 01:22
JailBreak konusunda hiçbir zaman net bir cevap verilemez size. Tüyo merkezinde gerekli tüm açıklamalar mevcut, neden yapılır, niçin yapılır, ne yararları vardır, ne zararları vardır gibi...
JB yapmak tamamen sizin insiyatifinizde olup, oluşabilecek herhangi bir problemden bu site ve site ekibi sorumlu tutulamaz. Bu doğrultuda kararınızı kendiniz verip ona göre işlemlere başlamanızı tavsiye ederim...

huso5858
03-01-2010, 22:36
peki jailbreak yaptik ne telefon kapandi diyelim restore nasil edicem

umit_math
03-01-2010, 22:41
Itunesla baglandiginda restore secenegi var. Sectin mi once firmware indirr sonra yukler .

exals
07-01-2010, 21:57
bu sorunun cevabı ne oldu?
bende installous ile yukleme yaparken yarıda kesilip yukleme kayboluyor ve yuklemiyor?
ne yapmam lazım

gfb_st
07-01-2010, 22:13
İnstallous'u tekrar kurmayı deneyiniz.

Caneyy
12-01-2010, 19:59
bazı uygulamalar rar dosyası olarak iniyor ve winSCP den ipod a attığımda installous ta gözükmüyor ne yapmam lazım?

gfb_st
12-01-2010, 19:59
Dostum az önce aynı soruyu başka konu altında da sordun o konuyu incelersen cevabını yazdım. [:'(]