PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Activator Kullanimi

salgurbey
22-08-2010, 15:11
Aktivator Ne iSe yarar?

Bir cok arkadasimiz menüde aktivatör diye olay oldugunun farkinda bile degildir Jailbreakle ilgili bir sey diye cogu kurcalamaz bile.

Activator(Aktivatör) iPhone'deki etkinlikeri aktive etmekle yükümlüdür,
Jailbreak'li Cihazlarda calisir ve cok kullanislidir. Kapatma dügmesi, uyku dügmesi, slide
yapmakla hangi progrmalarin calisacagini activator de etkinlestirerek iPonumuzu kendi kulanim gereksinimize göre ayarlarmamizi saglar.

örnegin iOS 4.x le gelen Multitasking Home tusunun ömrünü azaltacaktir cünkü önceden günde 100 defa kullaniliyorsa artik 200 defa kullanilir hale geldi.
Ama bunu Activator kullanarak degistirmeniz mümkün Nasilmi resimlerle size anlatayim.

Ayarlar/Activator
http://i33.tinypic.com/98gdty.png
Anywhere(Daima,Her zaman)
http://i33.tinypic.com/15rgyhj.png
Satatus Bar sekmesine kadar asagi indirin ve Double Tap(cift tiklama) secenegini secin
istersen Hold(Dokunup kalarak) secenek size kalmis ne istiyorsaniz secebilirisiniz.
Activate Switcher sectinizmi Multitasking i istediginz gibi StatusBar'a(ekranin en üstündeki alan saat, pil, oparatör gösteren alan) iki ve tek Donunusla Multitaskingi acip kapatabilirisiniz.
http://i33.tinypic.com/htgsg3.png

Mesela SBS Setting Swipe Right(saga dogru cek) ile calisirken Swipe Light(sola dogru cek) yaptiginizda mesela Tapatalk calistirabilirsiniz.

lfshdws
22-08-2010, 15:56
ayrıca yeni güncelleme ile türkçe desteği de geldi

salgurbey
22-08-2010, 17:44
Evet yeni güncellemede Türkce destegini de eklemisler ve Bizler icin dahada bi kullanisli olmus. Ayrica Ben sizlere yukarda verdigim resimlerde Türkce vermek isterdim ama Almanca kullandigim icin
Almanca dil destegi su an yok activator un ingilzce olarak vermek zorunda kaldim idare edin lütfen.

trangels
06-10-2010, 14:52
sinfuliphonerepo da türkçesi mevcuttur!

elmakurdu
10-02-2011, 17:36
Activator
it is potentially dangerous to perform actions while Cydia is installing software

böyle bir uyarı aldım nedir bu acaba ??? ne yapmam gerekiyor

GKTG
10-02-2011, 17:42
Activator
it is potentially dangerous to perform actions while Cydia is installing software

O anda Cydia dan birşey yüklüyorsanız ve yüklemeden çıktıysanız ya da başka bir sebepten yapabilir. Cihaza respring ya da reboot atın.

MsTrK
10-02-2011, 17:51
Activator

Cydia açikken SBsettings gibi bir uygulamayi çalistirirsaniz, veya cydia'dan bir yükleme yaptiginizda, cihazi kapatmaya çalisirsaniz böyle bir hata ile karsilasabilirsiniz.

wache
19-08-2011, 11:10
merhabalar arkadalar ben aktivatoru sildim teleofndan ama sımdı hıc bısekılde kilit ac gelmiyor ekrana nasıl acabılırm cıhazı ? ben ekran acılırken lock screen ınfo kullanıyorudm sıdmı yuakrdan assa cekıyorum gelmıyor