PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları itunesDB problemi ve app backup

emil_bg
13-10-2008, 11:26
Selamlar,
Benim sorunum itunesDB dosyasinin bozulmus olmasi. ImTOO iPod Computer Transfer diye bir program kullaniyordum uzun zamandir, bileniniz vardir belki sync yapmadan normal mp3 playerlardaki gibi direk mp3 atmaya yariyor ipod a ve backupta alabiliyorsunuz. bu zamana kadar gayet guzel calisiyordu, taki 2.1 yükleyip jailbreak yapana kadar..yaptiktan sonra itunes ile snyc ettim ipodu sonra baska bir gun 3, 5 tane sarki vardi onlari da bu programla atayim dedim cunku baska pc de itunes sync yapmistim..sarkilari attim
ImTOO iPod Computer Transfer programinda 850 tane sarki var gösteriyor, iphone browserla girincede orda sarkilar ama , ipoddan bakinca no music yaziyor!! sanirim itunesDB dosyasi bozuldu..

ek olarak, itunes ile baglaninca sarkilar gözükmüyor ama kapasite turuncu olarak dolu gözüküyor..

1) restore yapmadan düzeltmenin yolu varmi?
2) tek cözüm restore ise, cok fazla app var ipodda kurulu gerek cydia ile gerek installer ile kurdugum!!
mail ayarlari var, bunlari yedeklemenin yolu var mi?

Tesekkürler

Sylar
16-10-2008, 01:06
ben de ifunbox ve iphonebrowser yükledim sapıttı alet (2.1.1) restoreda da hata veriyor düşünüyorum kara kara?

[JW]
16-10-2008, 01:37
author=Meth link=topic=608.msg2040#msg2040 date=1224108407]
ben de ifunbox ve iphonebrowser yükledim sapıttı alet (2.1.1) restoreda da hata veriyor düşünüyorum kara kara?

ifun box ve iphone browser programları ile aletin sapıtması imkansız.Çünkü onları iPod'a yüklemiyorsunuz,bilgisayara yüklüyorsunuz.Yaptığınız başka bir işlem iPod'u bozmuş olabilir.

Dfu moduna alıp restore yaparsanız hiç bir sorun çıkmaz.Tüyo merkezine bakabilirsiniz.

Sylar
19-10-2008, 12:08
author=[JW] link=topic=608.msg2043#msg2043 date=1224110259]

author=Meth link=topic=608.msg2040#msg2040 date=1224108407]

ifun box ve iphone browser programları ile aletin sapıtması imkansız.Çünkü onları iPod'a yüklemiyorsunuz,bilgisayara yüklüyorsunuz.Yaptığınız başka bir işlem iPod'u bozmuş olabilir.

Dfu moduna alıp restore yaparsanız hiç bir sorun çıkmaz.Tüyo merkezine bakabilirsiniz.

Bilgisayara yükledim elbette müzik/video attım o programla ipoddaki hiç müzik/video yok gibi uyarı verdi attığım resimleri görmedi, iTunes ile de senkronizasyon yapılamadı, restore işlemlerinde de hata verdi. Ayrıca DFU işlemlerinde de (youtube'dan izleyip eş zamanlı yaptım) hata oldu, DFU moduna girdi ama restore edilirken hata oluştu hata (5) veya (1) sonuçta değişen bir şey olmadı.
Not: uyumsuz quickpwn da bozmuş olabilir ipod yazılımını şuan korkuyorum iphone browser tarzı programları kurmaya.

Sonuç olarak, alet bu işlemler sırasında gitti geldi bazen açılmadı. Ancak Settings'de Reset fonksiyonu varmış yeni fark ettim ve tüm cihazı sıfırladım 2 saat sürdü ama ilk günkü gibi oldu, biraz normal takılıp ileride yazılımını kırmayı/sürüm düşürmeyi planlıyorum. Yeni nesil kullananlara hiç bu işlere girmemesini öneriyorum şimdilik.