PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1200 tl iphone 4 ee verilir mi?

admgnr
15-08-2010, 18:35
arkadaşlar bir sitede iphone 4 ü 1200 tl ye satılıyor... adam dediği bu:
cihazı ingiltereden bizzat kendim aldım apple storeden kampanya veya teşhir ürünü değildir faturası herşeyi mevcuttur 1 yıl uluslararası garantisi vardır sadece 3 gün kullandım fakat jilatini cıkarmadım nokta kadar çizik yoktur alıcının tek farkı sıfıra o kadar para ödememiş olup sıfır telefon alıcaktır fiyat gayet uygundur ihtiyaç söz konusu oldugu için satmaktayım ayrıca telefonum kendi passaportuma kayıtlıdır...''
ben şimdi bunu bu fiyata almalımıyım...dandik olma durumu yok demi?

pentacik
15-08-2010, 18:37
2000 liralar civarinda su an icin satilan bir ürüne 1200 istiyorlarsa ben süphelenirim. Elden dahi satis yapsa bir kac güne cikar onun foyasi :)

ArnBien
15-08-2010, 18:38
Bu fiyata güzel fakat simlock sorunu varsa cihazda sıkıntı olabilir.

TahaBab
Merhaba admgnr

Eğer iPhone 4 olduğunu eminsen dandiklik konusunda birşey düşünmen saçma geldi. Ancak ilk dağıtılan iPhone 4'lerde sorun olduğu için toplatmışlardı yanlış hatırlamıyorsam. Buna dikkat edersen gerisi önemli değil..

İyi Günler..

zhyya1
cihaz pasaporta işletilir.ama garanti olacagını sanmıyorum.bn bir telefoncuyum.pasaporta işleme yapıyoruz ama garanti olmuyor. sadece kapanmıyacak oluyor.ama garanti olmuyor.

admgnr
15-08-2010, 18:41
yaaa yok ben iphone a dandik dermiyim:):)
demek istediğim şüpheye düşmem yani bu fiyata olması mantıklı mı? hem kayıtlı diyor hemde bizzat ingiltereden aldığını söylemesi...
bu arada ingiltere simfree diye birşey var yani sim kilidi orda yasakmış...yani her hattı takılabilirmiş...

admgnr
15-08-2010, 18:46
cihaz pasaporta işletilir.ama garanti olacagını sanmıyorum.bn bir telefoncuyum.pasaporta işleme yapıyoruz ama garanti olmuyor. sadece kapanmıyacak oluyor.ama garanti olmuyor.
madem telefocusunuz...ohalde bnm ,çin önemli olan cihasın orjinal olup olmadığı ve sim kilidi olmadan kayıtla uğraşmadan kullanabilmemdir...

zhyya1
15-08-2010, 18:49
madem telefocusunuz...ohalde bnm ,çin önemli olan cihasın orjinal olup olmadığı ve sim kilidi olmadan kayıtla uğraşmadan kullanabilmemdir...

anlamadım ?

ArnBien
15-08-2010, 18:58

Yurtdışından gelen ürünler için üretici firma 1 yıl garanti veriyor diyebiliyorum ben

zhyya1
15-08-2010, 19:00
Yurtdışından gelen ürünler için üretici firma 1 yıl garanti veriyor diyebiliyorum ben

ben kayıt için sanmıştım özr dilerim yanlış algılamışım ..

admgnr
15-08-2010, 19:17
cihazın kutusunun ve faturasının bulunması şüphe etmeme neden olur mu yinede? birde iilk dağıtılan iphone larda sorun giderildi diye biliyorum yanılıyor muyum?

MoDaMinE
15-08-2010, 19:26
Sorun sorun diyorlar ama bu sorun yeni iphone4lerin hepsinde yok ki. Sadece satılan ürünlerin %0.51 gibi bir yüzdesinden şikayet gelmiş. Yani cihazların hepsinde bulunan bir sorun değil bu. Faturası varsa ve appleın sitesinden seri numarasına göre garantisine bakarsanız sorun olmaz diye düşünüyorum. Apple üretimiyse zaten seri numarayı doğrular.

zhyya1
15-08-2010, 19:30
Sorun sorun diyorlar ama bu sorun yeni iphone4lerin hepsinde yok ki. Sadece satılan ürünlerin %0.51 gibi bir yüzdesinden şikayet gelmiş. Yani cihazların hepsinde bulunan bir sorun değil bu. Faturası varsa ve appleın sitesinden seri numarasına göre garantisine bakarsanız sorun olmaz diye düşünüyorum. Apple üretimiyse zaten seri numarayı doğrular.

doğru söylüyor :)

SaTuSa
15-08-2010, 21:35
Apple cihazlarda yurt dışından gelmiş olsa bile iTunes!a bağladığınız anda 1 yıl uluslararası garantisi başlar. Simkilidi olmayan cihazlarda yine de MCKS sistemine kayıt işlemi yapılması gerekir. Bu simkilidi ile ilgili değil kullanacağınız operatör ile ilgilidir. Kayıt ettirmediğiniz zaman TR deki operatörler ile kullanamazsınız 15 gün gibi bir süre sonra mesaj gelir ve 1 ay gibi bir süreyi geçmeden o cihazda hat çalışabilirliği kapatılır. Sadece yurtdışı hatlar çalışır. İngiltere den gelen cihazlarda simkilit olmadığı genel bir kanı ama dikkat etmekte fayda var.. Elden alınacak cihazlarda iTunes ile restore edip aktivasyon isteyip istemediğine bakmak en garanti yoldur. Zaten satıcı bunu kabul ediyorsa cihaz da güvenilirdir. Tabii cihazın orjinal olması suretiyle...