PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Format atıp Vista'dan kurtulmak istiyorum

TRacker
15-08-2010, 15:58
Herkese selamlar...
Şuanda ilk aldığım günden beri (bir buçuk sene kadar oldu) format atmadığım vista ile çalışan bir acer notebook' um var.Ancak artık çaptan düştü ve sık sık mavi ekranla kendini yeniden başlatıyor.Sorunu formatla giderebilir olmalıyım fakat tekrar vista kurmak istemiyorum.Win7 olsun istiyorum ancak Win7ye dair hiçbir kurulum dvd si falan yok.Hadi onu geçtim tekrar vista kurayım desem şuanki orjinal vistanın bir yedeklemesini de yapmadım nasıl tekrar kurayım ki onu.Durumun içinden nasıl çıkarım bilmiyorum.Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler [:)]

KaleXitus
15-08-2010, 18:04
Herkese selamlar...
Şuanda ilk aldığım günden beri (bir buçuk sene kadar oldu) format atmadığım vista ile çalışan bir acer notebook' um var.Ancak artık çaptan düştü ve sık sık mavi ekranla kendini yeniden başlatıyor.Sorunu formatla giderebilir olmalıyım fakat tekrar vista kurmak istemiyorum.Win7 olsun istiyorum ancak Win7ye dair hiçbir kurulum dvd si falan yok.Hadi onu geçtim tekrar vista kurayım desem şuanki orjinal vistanın bir yedeklemesini de yapmadım nasıl tekrar kurayım ki onu.Durumun içinden nasıl çıkarım bilmiyorum.Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler [:)]

Acer bilgisayarlarda harddisk sorunu var. Daha önce 2 bilgisayarda bu başıma geldi. Garantiye göndermen gerekebilir.

Win vista microfost (özellikle fost yazdım hakkaten fos)'un yaptığı en dandik işletim sistemi. Sorun yaşaman normal. Win7 kurmanı önerebilirim. Her yönden harika. Ben daha çökertemedim (ki benim bilgisayar yap boz deneme tahtasıdır son dönemde biraz sorunlu çalışıyor onuda formatlamaya üşeniyorum)

XP ve 7 en stabil çalışan sistemler.

Win7 torrent sitelerinde mevcut. Ama bir bilgisayarcıdanda temin edebilirsin. win7 yi netbooka kurdum (hemde ultimate) xpden daha hızlı açılıyor. şu an ben win7 64bit kullanıyorum. Ankara'daysan uygun bir zamanda yardım edebilirim.

iOzbrk
15-08-2010, 18:21
Bİr bilgisayarcıdan temin etmen gerekebilir win7 ve Win XP arkadaşaımın dediği gibi en kalitlei sistemler. Wİndows Vista sadece başarısız bir çalışmadan ibaret. Windows 7 yüklersenseni sürücülerle de uğraştırmayacaktır :)))

TRacker
15-08-2010, 18:26
Acer bilgisayarlarda harddisk sorunu var. Daha önce 2 bilgisayarda bu başıma geldi. Garantiye göndermen gerekebilir.

Win vista microfost (özellikle fost yazdım hakkaten fos)'un yaptığı en dandik işletim sistemi. Sorun yaşaman normal. Win7 kurmanı önerebilirim. Her yönden harika. Ben daha çökertemedim (ki benim bilgisayar yap boz deneme tahtasıdır son dönemde biraz sorunlu çalışıyor onuda formatlamaya üşeniyorum)

XP ve 7 en stabil çalışan sistemler.

Win7 torrent sitelerinde mevcut. Ama bir bilgisayarcıdanda temin edebilirsin. win7 yi netbooka kurdum (hemde ultimate) xpden daha hızlı açılıyor. şu an ben win7 64bit kullanıyorum. Ankara'daysan uygun bir zamanda yardım edebilirim.

Çok teşekkür ederim düşünceniz için ancak Ankara'da değilim..Dediklerinize göre bir şekilde Win7 edinicem :)

iOzbrk
17-08-2010, 18:24
Bilgisayarcıdna format attıra bilir veya tabir-, caizse parayı basıp bir Win 7 CD si alabilrisn

CASUA
01-10-2010, 22:55
kardeş notebook larda yazılım çakılıdır alt+F10 yaptığında sistemi bilgisayar direkt kurmaya kendi başlar ekran açılp acer yazısı çıktığında bu dediğim işlemi yapıcaksın ve kendisi her şeyi kurar bitirir.
dikkat..!!(eğer cihaza başka bir cd ile vin7,vista,xp gibi yazılım atarsan partition uçar bir daha kurtaramazsın bendede olduğu gibi ,kesinlikle cd ile format atma ben pişmanım kendi yazılımı içinde dediğim gibi format at bilgilerine ..)

brsclkr
01-10-2010, 23:56
Herkese selamlar...

bu işleri bana sor sen, hp notebook var 6000 serisi o da vista ile gelmişti. nerdeyse aynı zamanlı senin pc ile bnmki. çok rahat w7 kaldırır. "win7 ultimate" kullanırsan nerdeyse hiç bi driverda sıkıntı yaşamazsın. eksik olanlar için de özelden msj atarım.türk sitesi neredeyse bütün modellerin xp, vista, win7 driverları yada muadili mevcut.
kolay gelsin :)