PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzaya çıkmazsak hepimiz öleceğiz !!!!!!!!

IBurak
12-08-2010, 16:56
Yaşayan en büyük dehalardan Stephan Hawking'e göre sonumuz hiç iyi değil!

Stephan Hawking'i herkes bilir. İçine düştüğü kötü durum, onun dünyanın en büyük bilim adamlarından biri olmasını engelleyemedi. Uzay-zaman, kara delikler ve teorik fizik konusunda yaptığı her açıklama olay olan Hawking geçtiğimiz günlerde "Dua edelim de uzaylılar bizi bulamasın" diyerek herkesi şaşırtmıştı. Bizden daha ileri bir teknolojiye sahip uzaylıların dünyayı bulması durumunda bizim için hoş olmayan durumların ortaya çıkabileceğine dikkat çeken ünlü bilim adamı şimdi de insanlığın dünyada uzun süre devam edemeyeceğini söyledi.

http://cnetturkiye.com/images/2010/08/stephen_hawking.jpg

Big Think'e yaptığı açıklamada önümüzdeki iki yüzyılın son derece önemli olduğunun altını çizen Hawking, doğal kaynakları hızla tükettiğimizi ve biribirimizi yok edecek silah teknolojilerine yatırım yaptığımızı belirterek bunun daha fazla süremeyeceğini söyledi.

İnsan genlerinin bencil ve saldırgan olduğunu söyleyen Hawking, türümüzü devam ettitrebilmemizin tek yolunun uzaya yayılarak başka gezegenlerede kolonileşmek olduğunu belirtti.

Yaşayan en büyük dehalardan Stephan Hawking'e göre sonumuz hiç iyi değil! [:D]

kaynak:cnet

davaro
12-08-2010, 16:59
bu adam da yaslandi gari[:D]

IBurak
12-08-2010, 17:01
Hadi hayırlısı ama gelirlerse iphone ve ipodla saldırırım ben uzaylılara [:D] zaten bi ipad i kafalarına indirsek ölürler [:D]

davaro
12-08-2010, 17:03
e baska gezegene gidersek uzaylilar bulur bizi ya da gitmeden yakalarlar havada[:D] anam ne yapcaz ya

IBurak
12-08-2010, 17:06
Bende şimdi onu düşünüyordum [:(]

placebo
12-08-2010, 17:08
E tabii hiç kıyamet falan kopmayacak, kopsa da insanoğlu (daha doğrusu en zengin olanları) hep kaçmayı başaracak (!)

XANTHE
12-08-2010, 17:16
Stephan hoca atmış sizde yutmuşsunuz.

IBurak
12-08-2010, 17:23
olabilirde olamazda garantisi yok en iyi anlama yolu 2 sene içinde olacaklar [:D]

semihxD
12-08-2010, 18:26
önümüzdeki iki yüzyıl diyo sizde yorum yapıyosunuz. topu topu daha kaç sene yaşayacazki. 200 yaşına yaklaşabilirseniz o zaman düşünürsünüz oturup :)

LeXoRiA
12-08-2010, 18:47
O kadar bilim adamı olmuş ama uzaylıların Dünya'yı istila edip de yokolmamızdan korkuyor... Uzaylılardan önce [ki burada belirtmek istiyorum, uzaylılara İNANMIYORUM] insanlık kendi kendini yokedecek zaten...

IBurak
12-08-2010, 21:19
uzaylılar duymasın [gl=12.gif]

v_a_r_o_s
12-08-2010, 21:25
Demek ki insan inanç yokluğuna düşünce böyle oluyor...

KaleXitus
12-08-2010, 22:13
Bir düşünür demişki: Dünya dışı zeki uygarlıkların varlığı, bizimle irtibat kurmadıklarından bellidir şeklindedir. :) kimdi hatırlamıyorum Söz tam olarak bu olmasa da aynı bu anlamı içermekteydi. Adamlar zeki neden insanlarla muhattab olsunlarki. Cem yılmazın dediği gibi: Hep kötü tanıttın. Uzaylıda olsa insan insandır.bu dünyaya bi uzaylı gelse başına geleceklere Allah sabır versin :)

XANTHE
12-08-2010, 22:20
Ben aksaraylıyım, gorayı izleyip gelirlerse bizden kesin uzak dururlar :)

SaTuSa
12-08-2010, 22:22
Dünyaya kazık çakmak isteyen arsa evet çok düşündürücü olur, hemen kendine yeni bir gezegen arasın oraya kazık çaksın derim bende maalesef. Eninde sonunda ama bu gün, ama yarın zaten öleceğiz. Yine Cem Yılmaz'dan örneklendirirsek; uranyumdan koşarak kaçmakla aynı şey, ölümden kaçmak.. :)

LeXoRiA
12-08-2010, 22:24
Dünya dışı varlıklara inanıyorum ama günümüz insanının 'uzaylı' diye tabir ettiği tiplemelere inanmıyorum... Hatta şöyle ki bizden üstün olduklarına da inanmıyorum... Ki eğer böyle birşey var da bizden üstün iseler, o zaman bilim adamları yeni icatlar yerine uzaylılarla uğraşsın; neyi, nasıl yaptıklarına dair...
Kişisel bir düşünce tabii ama bana göre uzaylı saçmalığı bir grup(!) insanın diğer insanları kandırmak için ortaya koyduğu bir düşünce!.. Astronomiye olan ilgimin ve amatör bir astronom olmamın etkisiyle Stephan Hawking'in uzayla ilgili birçok görüşü hoşuma gitse de bu konuda kesinlikle saçmaladığını ve reklam yaptığını düşünüyorum!..

Sevgiler, saygılar!..

GKTG
13-08-2010, 00:41
saçmalık diye düşünüyorum

mekizilca
13-08-2010, 00:45
hayal gücümüzü zorlarsak, olabileceğine belki inanabiliriz...

salgurbey
13-08-2010, 01:30
ALLAH (c.c) ilk insani yani Adem Babamizi yarattiginda ona bütün esya isimlerini ögretti ve melekleri cagirdi sordu siz bütün esya isimlerini bilirmisiniz? Onlarda Yarabbi bizin senin ögrettiginden fazlasini bilmeyiz dediler, ALLAH(c.c) onlara dediki gidin iNsana sorun o size ögretsin dedi.(Bakara Suresi) Kuran-i Kerimi acin okuyun illa arapca bilmenize gerek yok Türkce tercümelerini okuyunuz, O ki Yaratan ALLAH in sözeleridir acik bir Delildir. Baska söze lafa gerek yok. Tabiki insanlardan baska alemler vardir ve bunlardan Kuran-i kerimde bahsedilmektedir.
Size tavsiyem sesli Kuran isimli bir app var Türkce olarak sesli kurani kerim okumakdadir internet falan istemiyor.

TARIK
13-08-2010, 10:42
Ortaya iki karışık laf atan bilim adamı oluyor :D

[JW]
13-08-2010, 11:06
Uzaylılardan korkmayın o kadar [:P] [:D]

http://www.komikaze.net/komikaze/karikaturler/5307428_erdil527%20%283%29.jpg

IBurak
13-08-2010, 11:31
İçim çok rahatladı sağol [gl=12.gif]