PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : laptopum bataryasini neden okumuor olabilir??

BeRaT cAn
11-08-2010, 11:19
arkadaslar 2 gun once laptopumu sarja taktim ve bi ara gozum sag alt kosedeki dolup dolmadigini gosteren ikona takildim pil rengi kirmiziydi we pil sarj olmuor yaziodu bu neden olabilir yaardimlariniz icin saolun

laptopumun ozllikleri: Hp pavilion dv7 32 bit vista

placebo
11-08-2010, 12:39
Geçenlerde HP Pavilion laptopumda da aynı sorunu yaşadım. Yalnız bendeki sorun elektrikler kesildikten sonra ortaya çıkmıştı. Meğerse pil bozulmuş, pili değiştirttik.

NaSTiEsT
11-08-2010, 13:48
kabloda sorun olabilir

GUARD
11-08-2010, 14:03
laptopunun bataryasını söküp toz vs. varsa silip yerine tak sonra laptobu açmadan fişe takıp 5 dk beklet sonuç olumlumu olumsuzmu bizede yazmayı unutma

semihxD
11-08-2010, 14:20
moral bozmasın ama pil bozukluğu ya da pil ömrü tükenmesinden olabilir. aynı sorun bende de var çünkü.

BeRaT cAn
11-08-2010, 19:42
cewaplariniz icin saolun semih senin dedigin gibi olmamas sadece tozlanmis[:)]silince gecti saol guard:)))

GUARD
11-08-2010, 21:02
eywllah bendede pavilion dv6 HP vardı aynı sorun vardı haftada 1 kez bataryayı sök ve tak işe yarıyor bu sıkıntısının sebebi biosla alakalı aslında biosunu güncellersen sıkıntı ortadan kalkıyor

BeRaT cAn
12-08-2010, 00:34
coook saol guard bu arada bataryam olse sanirim turkiyede dv7 yok bana yurdisindan geldi batarya dv6 ile uyumlu mu acaba?

iOzbrk
15-08-2010, 18:26
Hp laptoplarda kronik bir sorun mevcut malesef pek de iyi bir firma değil... Pil ömründen önce izlemen gereken yol şu

Kontrol Yolu
Sorun ne şekilde ortaya çıktı (Elektirikler gittikten sonraysa muhtemelen pil bozulmuştur .
Pil bölmesinini içi ne durumda silinmesi temizlenmesi gerekiyormu
Kablo ne durumda ( başka bir kablo ile denenebilir )
Anakartta hasar var mı ( Son seçenektir )
Güç alıcısı ve ya adaptör giriş parçasında oynama/ temazsızlık mevcutmu
Sistemde yüklenmemiş sürücü var mı ( Sistemdeki veriyolu sürücüleri çoğunlukla bu hatalara ebep olur )

Buınlardan biridir muhtemelen :DD