PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Alım - Satım Bölümü Kuralları

[JW]
03-08-2010, 02:52
Alım - Satım Bölümü Kuralları

Değerli üyelerimiz,

Alım - Satım İlanları bölümünde aşağıda belirttiğimiz kurallara uymanızı önemle rica ediyoruz. Kurallara uyulmadığı takdirde iKaynak.com Yönetimi, ilanları veya mesajları silme hakkına sahiptir.

1. Lütfen satış ilanlarınızda sattığınız ürünün özelliklerini detaylıca yazınız, ürüne ait en az 2 adet resim bulundurunuz ve ürün fiyatını belirtiniz.

2. Konu başlıklarında açık bilgi veriniz. Sadece "Satılık" diye konu başlığı yazmayınız. (Örnek Başlık: Satılık 2.nesil ipod touch 8 gb)

3. Mevcut satış ilanı altına kendi ilanınızı yazmayınız.

4. İlanların altına kişileri rencide edici, satışı engelleyici (şurada şu fiyat vb.) mesajlar yazmayınız.

5. İlanınızı yenilemek amacı ile gereksiz mesajlar yazmayınız. Yazılan "Hayırlı satışlar" mesajlarına cevap vermek de bu kategoriye girmektedir, bunun için teşekkür butonunu kullanınız. Güncel, fiyat düştü vb. tarzında yazılan mesajlar konunuzun kaldırılmasına sebep olacaktır.

6. İlanınızda fiyat dahi olsa başka sitelere yönlendirici link vermeyiniz.

7. İlanınızda veya mesajınızda kesinlikle cep telefonu numarası, sabit numara vb. bilgiler bulundurmayınız.

8. Sitemizde gevey sim vb. işlev gören ürünlerin satılması yasaktır.

9. Verilen ilanlar 1 ay süresince açık tutulacaktır, süresi geçen ilanlar sitemizden kaldırılacaktır. Sürekliliği olan ilanlar bu kapsamda değildir. (Çoklu ürün satışı vb. gibi ilanlar)

10. İlan konularında kuralların uygulanmaması ve bu kuralların sorgulanarak gereksiz yere tartışma ortamının yaratılması ilanınızın kaldırılmasına ve yeni ilan açamamanıza sebep olacaktır.

11. Telif hakkı içeren eserlerin (kitap, film, müzik, oyun, program, uygulama vb.) satılması yasaktır.

iKaynak.com (http://www.ikaynak.com) forumu satışlardan komisyon almaz, aracılık yapmaz. Bu nedenle alışveriş sonucu doğan mağduriyetlerde sorumluluk kabul etmez.

iKaynak.com Yönetimi

SaTuSa
24-03-2012, 22:12
Alim Satim Bolum kurallari guncellenmistir. Lutfen tum uyelerimizin gerekli hassasiyeti gostermesini rica ederiz.

Yeni kural ekleme geregi gorulurse yine ekleme yapildiktan sonra konu icerisinden duyuru yapilacaktir.

Saygilarimizla.

iKaynak.com yonetimi...

SaTuSa
26-03-2012, 11:46
9. Verilen ilanlar 1 ay süresince açık tutulacaktır, süresi geçen ilanlar sitemizden kaldırılacaktır. Sürekliliği olan ilanlar bu kapsamda değildir. (Çoklu ürün satışı vb. gibi ilanlar)

Yukaridaki ilan maddesine ekleme yapilmistir... Surekliligi olan satislarda arkadaslarimizi magdur etmemek adina bu eklemeyi uygun gorduk.

Saygilarimizla.

[JW]
30-04-2012, 18:40
Alım-Satım Bölümü Kuralları'na ekleme yapılmıştır, tüm üyelerimizin bilgisine.

iKaynak.com Yönetimi.