PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iTunes - Multimedia Sorunları Itunes ile İlgili Problem

oneal_84
19-01-2009, 15:30
Merhaba Arkadaşlar,

itouch 16 gb 2g kullanıcısıyım. itunes' la ilgili 2 tane problemim var. bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. itunes' la ilgili konu başlığını dikkatilice inceledim. soracaklarım belki önceden yanıt bulmuştur diye konuları dikkatlice inceledim, ama rastalayamadım. sorularımın amatörce olma ihtimali oldukça fazla, lütfen bunun için beni affedin.

1) Yakında çıkacak jb için ya da buna bağlı olarak firmware ler arasında yapılacak geçişlerde, touch içindeki verileri yedeklememiz gerekiyormu. yoksa bu işlemlerden sonra tüm datalarımız tekrardan eskisi gibi kullanılabiliyor mu?

2) Yedekleme işlemi itunes içinde hangi bölümden, hangi tool üzerinden gerçekleşiyor ve bütün işlemleri yedekliyebiliyormuyuz (müzikler, resimler, videolar, uygulamalar, e-mail hesapları)?

3) Yedeklenen veriler hangi klasör ya da dosya altına depolanıyor. sistemati bu şekilde mi işliyor?

4) itouch' tan biraz bağımsız olacak. bilgisyaraımda bulunan tüm müziklerimi barındırdığım klasörümü, itunes sol bölümündeki 'library' altındaki müzik bölümüne attım. Fakat yeni şarkılar ekleyip çalmak istediğim zaman bunları library' e teker teker mi eklemek zorundayım. ki öyle yapsam bile şarkıyı 1 kez dinleyip itunes' ı kapatıp açtıktan sonra, aynı şarkıyı yine çalmak isteyince hata veriyor. özetle bilgisyarımda bulunan müzik klasörüne, yeni şarkılar yükleyince itunes bunu nasıl tanıyabilir, senkronize edilebilir mi?

5) Bilgisayarıma format attığım zaman (XP işletim sistemi) itunes tekrardan yüklenince, itouch' ı otomatik olarak tanıyabilecek mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

fantazi
19-01-2009, 16:03
şimdi yeni versiyon yükledimi tüm bilgiler gider fakat itunes library de bütü müzik video vs. durduğu için sync edersin tekrar yüklenmiş olur.format attıktan sonra itouch ı otomatik tanır fakat format atarsan bütün library gider onun için xp de nerde bilmiyorum document and settings gibi biyerlerde itunes klasörü olcak onun yedeğini geri alırsan formattan sonra sağlıklı bir şekilde kütüphanene geri kavuşursun.4 sorununda şarkının yerini değiştirdiğin içindir itunes ta şarkının yanında "!" işareti çıkar ve çalmak için bastığında yerini belirle falan der onun için şarkıların nerde duruyorsa bırak orda dursun itunes tan eklerken orayı seçip ekle..

cevaplar biraz karışık oldu umarım yardımcı olur [:'(]

oneal_84
19-01-2009, 16:12
author=fantazi link=topic=3233.msg16040#msg16040 date=1232373795]
şimdi yeni versiyon yükledimi tüm bilgiler gider fakat itunes library de bütü müzik video vs. durduğu için sync edersin tekrar yüklenmiş olur.format attıktan sonra itouch ı otomatik tanır fakat format atarsan bütün library gider onun için xp de nerde bilmiyorum document and settings gibi biyerlerde itunes klasörü olcak onun yedeğini geri alırsan formattan sonra sağlıklı bir şekilde kütüphanene geri kavuşursun.4 sorununda şarkının yerini değiştirdiğin içindir itunes ta şarkının yanında "!" işareti çıkar ve çalmak için bastığında yerini belirle falan der onun için şarkıların nerde duruyorsa bırak orda dursun itunes tan eklerken orayı seçip ekle..

cevaplar biraz karışık oldu umarım yardımcı olur [:'(]

merhaba,

hızlı cevabın için çok teşekkür ederim.

ama net olarak anladığımı söyleyemem, sorun bende.

ya da böyle bir yazılıma bizi mahkum eden steve' de.

yine de emeğin için çok teşekkür eder, iyi günler dilerim...

fantazi
19-01-2009, 16:18
anlamadığınızı çekinmeden sorabilirsiniz yardım etmek için burdayız sorun çözülene kadar devam

Misafir.
19-01-2009, 16:20
author=fantazi link=topic=3233.msg16040#msg16040 date=1232373795]

şimdi yeni versiyon yükledimi tüm bilgiler gider
telefonu sync ettiğinde o bilgiler tekrardan yüklenir.

format attıktan sonra itouch ı otomatik tanır
formattan sonra pcdeki tüm bilgilerin silineceği için bilgisayarında bulunan belgelerim kalsörünün içinde itunesle ilgili bir klasör var onu yedeklersen tekrar bilgilerini güncellersin.

fantazi
19-01-2009, 16:29
bu cevabı biyerden hatırlıyorum

oneal_84
19-01-2009, 16:42
author=fantazi link=topic=3233.msg16049#msg16049 date=1232375393]
bu cevabı biyerden hatırlıyorum

Bugüne Kadar gördüğüm en seri cevap şekli, bir kez daha tebrik ediyorum [gl=9.gif]

Fakat sizden ricam, eğer sizi yormazsa, ilk sorumda belirttiğim maddelere göre cevaplar verebilir misiniz? Çünkü sanıyorum atladığımız birşeyler var.

Verdiğim yorgunluk için kusurabakmayın, tekrardan teşekkürler... [:'(]

author=[JW] link=topic=569.msg1657#msg1657 date=1223624782]
iTunes iPod'u normal görmüyor mu?

Sayın yönetici daha önce başka bir konu başlığında açmış ve sormuş olduğum sorunuma ne yazık ki net ve anlaşılabilir bir cevap bulamadım. Siz ve ekibinizdeki tüm arkadaşlar bizler için elinizden geleni yapıyorsunuz, ama tüm arkadaşlarınızın içinde en iyi ifade şeklinin siz de olduğu kanısındayım. Lütfen bu konuda yardımcı olunuz.

itouch 16 gb 2g kullanıcısıyım. itunes' la ilgili 2 tane problemim var. bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum. itunes' la ilgili konu başlığını dikkatilice inceledim. soracaklarım belki önceden yanıt bulmuştur diye konuları dikkatlice inceledim, ama rastalayamadım. sorularımın amatörce olma ihtimali oldukça fazla, lütfen bunun için beni affedin.

1) Yakında çıkacak jb için ya da buna bağlı olarak firmware ler arasında yapılacak geçişlerde, touch içindeki verileri yedeklememiz gerekiyormu. yoksa bu işlemlerden sonra tüm datalarımız tekrardan eskisi gibi kullanılabiliyor mu?

2) Yedekleme işlemi itunes içinde hangi bölümden, hangi tool üzerinden gerçekleşiyor ve bütün işlemleri yedekliyebiliyormuyuz (müzikler, resimler, videolar, uygulamalar, e-mail hesapları)?

3) Yedeklenen veriler hangi klasör ya da dosya altına depolanıyor. sistemati bu şekilde mi işliyor?

4) itouch' tan biraz bağımsız olacak. bilgisyaraımda bulunan tüm müziklerimi barındırdığım klasörümü, itunes sol bölümündeki 'library' altındaki müzik bölümüne attım. Fakat yeni şarkılar ekleyip çalmak istediğim zaman bunları library' e teker teker mi eklemek zorundayım. ki öyle yapsam bile şarkıyı 1 kez dinleyip itunes' ı kapatıp açtıktan sonra, aynı şarkıyı yine çalmak isteyince hata veriyor. özetle bilgisyarımda bulunan müzik klasörüne, yeni şarkılar yükleyince itunes bunu nasıl tanıyabilir, senkronize edilebilir mi?

5) Bilgisayarıma format attığım zaman (XP işletim sistemi) itunes tekrardan yüklenince, itouch' ı otomatik olarak tanıyabilecek mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim. Cevabınızı hangi konu başlığından takip etmem gerektiğini ne yazık ki bilemiyorum, bu konuda da bilgi vermenizi rica ederim, saygılarımla.

aynı soruyu farklı yerde sorduğunuz için mesajınızla birleştirilmiştir by allerjik

Misafir.
20-01-2009, 10:43
cevap
1- update ederken itunes backup alıyor bundan dolayı yedeklemiş olursunuz

2-itunes kendisi yapıyor herhangibir yedekleme aracı yok itunes üzerinden.itunes backup aldığında contaktslar dahil herşeyin yedeğini alıyor.

3-bilgisayarınızda belgelerim içinde itunes adlı bir klasör oluşur bunun içinde itunes kütüphaneniz orada ama içinde sadece müzikleriniz olur.

4-

5-evet itouchu otomatik tanır ama kütüphane klasörünüzde formatta silineceğinden itouchun içindeki müziklerde silinir ilk senkronizasyonda.bunu engellemek için belgelerim içindeki itunes klasörünü yedekleyip formattan sonra tekrar aynı yere kopyalayın.

barann
20-01-2009, 12:20
Aynı sorun bende de var..acil reset atmam gerektiği için hızlıca back-up yapmıştım.My music in içindeki itunes dosyasını değilde itunes music dosyasını kopyalamışım..şimdi Pc e yeniden kurdum itunes u iphonu görüyor ama itunes bomboş ..my music e kopyalıyorum itunes music dosyasını ama bişiy değişmedi ..bu aşamadan sonra iphonun içindekileri kurtarmanın bir yolu var mı?

eklenti: Tekrar inceledim Badstorm bu linkte açıklamış tansee iphone copy programı http://www.ikaynak.com/forum/programlar/iphonedaki-dosyalarinizi-pcye-aktarmak-isteyen-buyursun-t3197.0.html program sayesinde kopyaladım foto ve videoları zaten rehber ve apps ler silinmiyor. Şu anda kullanabiliyorum tüm içeriğiyle.
Teşekkürler

Misafir.
20-01-2009, 12:23
malesef silinmiş kütüphaneniz.

oneal_84
21-01-2009, 16:17
Merhaba Arkadaşlar,

Ne yaptıysam touch içindeki dataları yedekleyen klasörü bulamadım.

Yedeklemek için itouch itunes' a bağlıyken, Devices altında yer alan kişi ismine(Ör: xxx's iPod) sağ tıklayıp, back up tuşuna bastım.

Ama diskimde itunes klasörünün altında, sadece 600 MB lık bir müzk dosyası yedeği gördüm.

Oysaki 9GB' ı dolu alan cihazda sadece müziklerin boyutu 4GB civarında.

Bilgisayara format atıcam, korkudan yapamıyorum. [gl=8.gif]

james_kad
21-01-2009, 16:29
Documents and Settings\Administrator\Belgelerim\Müziğim de itunes klasörü olcak. Onun boyutuna bakar mısın?

oneal_84
21-01-2009, 16:44
author=james_kad link=topic=3233.msg16328#msg16328 date=1232548162]
Documents and Settings\Administrator\Belgelerim\Müziğim de itunes klasörü olcak. Onun boyutuna bakar mısın?

Dosya boyutu 1,15 GB Hocam, itunes klasörünün içinde olan belgeler ve dosyalar da sırasıyla;

-iTunes Music Library.xml - 1.76 MB
-iTunes Library.itl - 2.29 MB
-iTunes Library Genius.itdb - 1.53 MB
-iTunes Library Extras.itdb - 64 KB
-Previous iTunes Libraries - 63.9 KB
-Mobile Applications - 545 MB
-iTunes Music 604 MB
-Album Artwork - 22.7 MB

Evet durum bu şekilde hocam, anladığım kadarıyla video(film ve müzik klipleri) ve resimlerin yedekleri hiç alınmıyor, uygulamlarda eksiklik yok, artwork lerde eksiklik yok, müzikler kaput olmuş durumda. Çıldırmak üzereyim!!! [gl=8.gif]

Misafir.
21-01-2009, 16:51
müzik dosyalarının sayısıyla ipoddaki dosya sayısını karşılaştırın

james_kad
21-01-2009, 16:55
itunesi yedekleyip format atan arkadaşlarda da aynı sorunlar olmuştu. video ve uygulamaların silindiği söleniyodu daha çok. Ben format atmadım, sdc itunes library yedekleyip itunes i silip baştan kurmam gerekmişti.Video dışında bi kayıp olmamıştı.Restoreden önce de video yoktu çünkü. Senin problemin yedeklemeden kaynaklanıyo olabilir mi acaba? Yani bazı video,mp3 ya da diğer klasörlerin yerini değiştirmiş olabilir misin? Format öncesi genel bi temizlik- toparlama yapma gibi alışkanlığımız vardır ya hani.

oneal_84
21-01-2009, 17:01
author=allerjik link=topic=3233.msg16333#msg16333 date=1232549516]
müzik dosyalarının sayısıyla ipoddaki dosya sayısını karşılaştırın

Merhabalar,

iPod daki dosya sayısından kastınızı tam olarak anlayamadım. Ama iPod da Müzik bölümünde 683 adet şarkı, 590 adet albüm, 5 ayrı playlist bulunmakta.

Bunun dışında iPod daki videolar(film ve müzik klipleri) 9 adet, resimler ise 121 adet.

Bilgisayardaki itunes backup dosyasının içindeki itunes music klasörünün içindeki dosya sayısı ise 44 adet.

Yardımınız için teşekkür eder, bilginize sunarım.

james_kad
21-01-2009, 17:08
Dostum bi daha sync et son çare olarak. iPod ile iTunes in sync edilmesi yani eşzamanlanması demek ikisi içindeki bilgilerin aynı olması demektir.Olmazsa başka bsy gelmio aklıma..

oneal_84
21-01-2009, 22:38
author=james_kad link=topic=3233.msg16334#msg16334 date=1232549743]
itunesi yedekleyip format atan arkadaşlarda da aynı sorunlar olmuştu. video ve uygulamaların silindiği söleniyodu daha çok. Ben format atmadım, sdc itunes library yedekleyip itunes i silip baştan kurmam gerekmişti.Video dışında bi kayıp olmamıştı.Restoreden önce de video yoktu çünkü. Senin problemin yedeklemeden kaynaklanıyo olabilir mi acaba? Yani bazı video,mp3 ya da diğer klasörlerin yerini değiştirmiş olabilir misin? Format öncesi genel bi temizlik- toparlama yapma gibi alışkanlığımız vardır ya hani.

Bilgisayarımdaki müziklerim C:\kullanıcı\Muzigim klasörü altında yer alan sanatçı klasörlerinin içinde yer almaktadır ve yaptığım tek değişiklik, yeni şarkıları bu bölümde yer alan ilgili santçıların içine eklemek (Ör: C:\umut\Muzigim\sezen_aksu gibi) ya da yeni şarkıya ait sanatçı klasörü yoksa, o sanatçıya ait klasör yaratıp şarkıyı içine yüklemek.

Aslında bu sorunu iPod dışında, itunes tan sadece müzik dinlemek için olşturduğum Library altındaki Music klasöründe de yaşadım. Forum da daha önce bu sorunumu ilettim. Yönetici arkadaşlar sağolsunlar yardımcı olmaya çalıştılar, ama net bir şekilde anlayamadım, eminim ki sorun da bende. Winanmp kullanmak istemiyorum, ama normal şartlarda winamp ta add folder dediğimiz an, şarkı klasörlerinde yapılan, eklenen tüm yenilkler tanınıyor. itunes ta bunu yapamadım. Library altındaki Music klasörüne şarkıları C:\umut\Muzigim altında yer alan dosyalardan ekledim. Ama bu dosyalarda yaptığım yenilik, değişiklil itunes tarafından tanınmıyor. C:\umut\Muzigim klasöründeki yeni şarkıları Library altındaki Music klasörüne teker teker ekliyorum. İlk seferinde çalıyor, ama bilgisayarı ya da itunes programını kapatıp açtıktan sonra ne yazık ki yeni şarkıları bir daha görmüyor. [gl=8.gif]

Umarım sorunumu net bir şekilde ifade edebilmişimdir arkadaşlar. Emeklerinizin için tüm ekibinize bir kez daha teşekkür ederim, saygılar.

oneal_84
23-01-2009, 09:50
author=oneal_84 link=topic=3233.msg16372#msg16372 date=1232570326]
Bilgisayarımdaki müziklerim C:\kullanıcı\Muzigim klasörü altında yer alan sanatçı klasörlerinin içinde yer almaktadır ve yaptığım tek değişiklik, yeni şarkıları bu bölümde yer alan ilgili santçıların içine eklemek (Ör: C:\umut\Muzigim\sezen_aksu gibi) ya da yeni şarkıya ait sanatçı klasörü yoksa, o sanatçıya ait klasör yaratıp şarkıyı içine yüklemek.

Aslında bu sorunu iPod dışında, itunes tan sadece müzik dinlemek için olşturduğum Library altındaki Music klasöründe de yaşadım. Forum da daha önce bu sorunumu ilettim. Yönetici arkadaşlar sağolsunlar yardımcı olmaya çalıştılar, ama net bir şekilde anlayamadım, eminim ki sorun da bende. Winanmp kullanmak istemiyorum, ama normal şartlarda winamp ta add folder dediğimiz an, şarkı klasörlerinde yapılan, eklenen tüm yenilkler tanınıyor. itunes ta bunu yapamadım. Library altındaki Music klasörüne şarkıları C:\umut\Muzigim altında yer alan dosyalardan ekledim. Ama bu dosyalarda yaptığım yenilik, değişiklil itunes tarafından tanınmıyor. C:\umut\Muzigim klasöründeki yeni şarkıları Library altındaki Music klasörüne teker teker ekliyorum. İlk seferinde çalıyor, ama bilgisayarı ya da itunes programını kapatıp açtıktan sonra ne yazık ki yeni şarkıları bir daha görmüyor. [gl=8.gif]
Umarım sorunumu net bir şekilde ifade edebilmişimdir arkadaşlar. Emeklerinizin için tüm ekibinize bir kez daha teşekkür ederim, saygılar.

Merhabalar,

Arkadaşlar bu sorun ile ilgili olarak yardımıcı olacağını herhangi bir nokta yok mudur.

Hiçbir kaynak yok bununla ilgili, delirmek üzereyim. [gl=8.gif]

safari sunucu yanıt vermeyi durdurduğu için sayfayı açamıyor [X(]

Lütfen arka arkaya mesaj atmak yerine düzelt butonunu kullanın. -qboy

qboy
23-01-2009, 14:26
Doğrusunu söylemek gerekirse okudum , ama bi çözüm gelmedi aklıma daha doğrusu böyle bir şeyle karşılaşmadım daha önce..
Şey yapmayı denesen, itunes'ı sil yeniden kur library'e tüm dosylarını baştan at..

oneal_84
23-01-2009, 14:54
author=qboy link=topic=3233.msg16526#msg16526 date=1232713580]
Doğrusunu söylemek gerekirse okudum , ama bi çözüm gelmedi aklıma daha doğrusu böyle bir şeyle karşılaşmadım daha önce..
Şey yapmayı denesen, itunes'ı sil yeniden kur library'e tüm dosylarını baştan at..

Çözdüm hocam, sen bu mesajı yollamdan önce benimde aklıma aynı şey gelmişti. itunes ı kaldırıp baştan yüklemek. ve sonunda oldu

ilk aşamada library e1600 şarkı attım sonra teker teker 5 adet şarkı daha yükledim. itunes ı açıp kapattım teker teker atılan şarkıları gördü ve her ihtimale karşı pc yi açıp kapattım yine de o 5 şarkıyı tekrardan tanıdı. [:'(]

belki daha pratik bir yolu vardır ama, bizim ki biraz türk usuli oldu, ne yapalım steve ve adamlarının dilinden bu kadar anlıyoruz

Tüm arkadaşlarınıza, ekibinize tekrardan teşekkürler...

qboy
23-01-2009, 14:58
Türk usulü şeydir, bir şeyi yapamayınca resetlemek kapayıp yeniden açmak ya da yeniden yüklemek,ama çoğunlukla da işe yarar bu [:D]
Sorununuzu çözdüğünüze sevindim,iyi forumlar [:'(]

james_kad
23-01-2009, 15:43
author=qboy link=topic=3233.msg16531#msg16531 date=1232715511]
Türk usulü şeydir, bir şeyi yapamayınca resetlemek kapayıp yeniden açmak ya da yeniden yüklemek,ama çoğunlukla da işe yarar bu [:D]
[:'(]

Çalışmayan televizyona vurmak da eklenebilir :)

Sorunun çözülmesine sevindim. İyi forumlar...

[JW]
23-01-2009, 15:49
author=oneal_84 link=topic=3233.msg16530#msg16530 date=1232715250]
Çözdüm hocam, sen bu mesajı yollamdan önce benimde aklıma aynı şey gelmişti. itunes ı kaldırıp baştan yüklemek. ve sonunda oldu

ilk aşamada library e1600 şarkı attım sonra teker teker 5 adet şarkı daha yükledim. itunes ı açıp kapattım teker teker atılan şarkıları gördü ve her ihtimale karşı pc yi açıp kapattım yine de o 5 şarkıyı tekrardan tanıdı. [:'(]

belki daha pratik bir yolu vardır ama, bizim ki biraz türk usuli oldu, ne yapalım steve ve adamlarının dilinden bu kadar anlıyoruz

Tüm arkadaşlarınıza, ekibinize tekrardan teşekkürler...

Esas biz teşekkür ederiz,bu kadar açık bir şekilde sorunlarınızı anlattığınız için...

oneal_84
23-01-2009, 16:23
author=[JW] link=topic=3233.msg16541#msg16541 date=1232718573]
Esas biz teşekkür ederiz,bu kadar açık bir şekilde sorunlarınızı anlattığınız için...

Mükemmel bir işe imza atıyorsunuz arkadaşlar, muhtaç olan insanlara bile yardımın edilmediği bir dünyada, siz bizlerin, çoğu keyfi olan birçok sorununu çözmeye çalışıyorsunuz. Bu özveriniz ve sabrınızdan ötürü takdiri fazlasıyla hakediyorsunuz.

En yakın tarihte bağış bölümüne uğramak istiyorum, yalnız banka hesaplarınız sanıyorum daha yok. Bunu gerçekleştirirseniz çok daha fazla talep olabileceğini düşünüyorum.

Ve burdan forumdaki tüm kullanıcı arkadaşlarımızı da bağış olayını düşünmeye ve gerçekleştirmeye davet ediyorum. Sarfedilen ve uğraşılan emeği ölçekleyecek olursak ne kadar yorulduğunuz ortada.

Yerel seçimler öncesi gaza mı geldim ne? Bu kadar yeter sanıyorum... [:D]

BLaCKDeViL
23-01-2009, 16:25
Ben [JW] Arkadaşımızın sabırından dolayı onu TAKDİRNAME deil Teşşür Veriyorum [8D]

melankolia1
09-03-2009, 03:04
arkadaşlar acil yardım lazım devices de Applications sekmesi yok bunu nasıl oluştura bilirim kullandığım ı tunes 8. sol üstte Applications var ama devices in içinde yok uygulamaları touch uma atamıorum 1.1.5 vs. lütfen acil yardım edin

[JW]
09-03-2009, 03:08
author=melankolia1 link=topic=3233.msg27509#msg27509 date=1236560696]
arkadaşlar acil yardım lazım devices de Applications sekmesi yok bunu nasıl oluştura bilirim kullandığım ı tunes 8. sol üstte Applications var ama devices in içinde yok uygulamaları touch uma atamıorum 1.1.5 vs. lütfen acil yardım edin

Madem acil,hemen cevaplayalım. [:)]

Dostum app store uygulamalarını firmware 2.xx sürümlerine yükleyebilirsin.1.1.5'e olmaz.Şimdi Tüyo Merkezinden gerekli konulara bakarak,güncelleme yapın.

melankolia1
09-03-2009, 03:12
herşey yolunda =)

melankolia1
10-03-2009, 22:52
şimdi ise şöyle bir sorunum var itunes 8.0.2 yüklü 1,1,5 olan sürümü 2,2ye yukselttim güzelce jaılbreak ide yaptım anlatılanlara göre herşey güzel tmm artık şarkılarımı ve uygulamaları sync etme zamanı dedm ve ı tunes ıpodumu görmedi itunes ı kaldırıp tekrar yukledım ama sıkıntı halaa aynı şöyle birşey yazıyo bağlayınca ''An iPod has been detected, but it could not be identifield properly.Please disconnect and reconnect the iPod, then try again.'' sanrm daha sonra tekrar bağlayın gibi bişey dio ama hep aynı şey acil yardım =/

fantazi
10-03-2009, 22:59
başka usb de dene.olmadı dfu ya alıp shift+restore ile aynı sürüme restore et [:'(]

oneal_84
11-03-2009, 01:07
iyi geceler arkadaşlar,

itunes ile ilgili yaşadığım bir problemim var, JB yaptığımdan bu yana ilk kez bugün itunes üzerinden free bir uygulama yükleyeyim dedim ama linkte belirttiğim hata ile karşılaşıyorum. Ve JB öncesi yüklediğim free app'ler itunesta gözükmüyor. Touch üzerinden appstore' a bağlanıp yükleme yaptığımda free uygulamalar cihaza yükleniyor, ama Pc' ye bağlayınca belirttiim hata ile karşılaşıyorum. Bilgisayarımı yakın bir tarihte formatlamıştım (JB işlemini yaptıktan baya sonra), bununla bir ilgisi olabilir mi? Bu sorunu nasıl düzeltebilirim acaba?

Diğer bir sorum ise categories uygulamasında yeni bir klasör açarken, ikon belirleme ile ilgili. Burada ikonlar hiç zengin değil, bu bölüme yeni ikonlar eklemek için hangi yolu izlememiz gerekiyor. Cydia üzerinden indirilmesi gereken ve daha sonra Winterboard üzerinden aktif edilecek bir işlem mi vardır, eğer var ise yöntemi kısaca anlatabilir misiniz?

Son sorum ise daha çok ve değişik tema lara nerden ulaşabiliriz, bununla ilgili tek kaynak Cydia' mıdır.

app.itouchkaynak.com çalışmasını bir kez daha tebrik ederim, müthiş bir emekle mükemmel bir çalışmaya imza atmışsınız. bu bölümde temalar ile ilgili bir çalışmanız olacak mı sormak istedim [:'(]

iyi geceler ve iyi forumlar dilerim.

Hata Linki:

http://img27.imageshack.us/img27/1368/ituneshata.jpg

fantazi
11-03-2009, 13:32
temalar cydia da ve sitemizde mevcut.geniş bi tema arşivi var sitede.itunes hatan içinse itunes tan yukarıdan store u seç authorize computer de bakalım belki olabilir. [:'(]

oneal_84
11-03-2009, 14:51
author=fantazi link=topic=3233.msg28154#msg28154 date=1236771123]
temalar cydia da ve sitemizde mevcut.geniş bi tema arşivi var sitede.itunes hatan içinse itunes tan yukarıdan store u seç authorize computer de bakalım belki olabilir. [:'(]

öncelikler cevap için teşekkürler hocam itunes ile ilgili problem çözüldü.

fakat diğer sorunlarla ilgili yaklaşık 50 dakikadır siteyi talan etmeme rağmen, benden kaynaklanan yeteneksizlikle çözüm bulamadım.

Öncelikle temaları ve/veya oyunları pc üzerinden yüklemek için 'winscp ya da iphone browser' programına ihtiyaç var sanıyorum bunların indirebileceğim bir link var mıdır? Bu programların kullanımı ile ilgili bilgi verebilirmisiniz, nasıl bir yol izlemeleyim.

Bir önceki sorumda 2. paragrafta belirttiğim gibi ikonlarla ilgili bir bilginiz var mıdır, paylaşırsanız çok sevinirim.

Yardımlarınız için teşekkürler, iyi forumlar [:'(]

fantazi
11-03-2009, 14:54
ikonlarla ilgili bir bilgim yok diğerleri için yukarda tüyo merkezi ve download bölümü var wincsp vs. program kullanımları üyo merkezinde ve forumda anlatılmıştır. [:'(]

[JW]
11-03-2009, 15:07
Henüz app.itouchkaynak.com için tema ekleme gibi bir çalışmamız yok.

Sitemizden tema indirip aşağıdaki şekilde yükleme yapabilirsiniz.
http://www.ikaynak.com/forum/temalar-nasil-yuklenir-t366.0.html

Tema yüklerken aşağıdaki programlardan birini kullanabilirsiniz.
http://www.ikaynak.com/forum/iphone-browser-kullanimi-t418.0.html
http://www.ikaynak.com/forum/opensshwinscp-kullanimi-bilgisayardan-ipoda-kablosuz-ba287lanma-t139.0.html

oneal_84
11-03-2009, 15:22
author=[JW] link=topic=3233.msg28171#msg28171 date=1236776832]

http://www.ikaynak.com/forum/opensshwinscp-kullanimi-bilgisayardan-ipoda-kablosuz-ba287lanma-t139.0.html

Teşekkürler Kamer inşallah başarırım, iyi çalışmalar. [gl=9.gif]

oneal_84
11-03-2009, 19:27
author=[JW] link=topic=3233.msg28171#msg28171 date=1236776832]

Son birşey daha sormam lazım affedin [8D]

iphone browser' ı yükleyebileceğim bir link varmıdır? Sitede tema ile ilgili kaynakların olduğu bölümü bulamadım, eğer varsa rica edersem belirtebilir misiniz?

Ve bir de daha önceki sorumda belirtmiştim ikonlarla ilgili bir sorunu. Categories' ten yeni bir klasör açarken, bir ikon belirlememiz isteniyor ya, ordaki seçeneklerde çok az ikon var ve hepsi çok kötü. Bu bölüme yeni ikonları nasıl ekleyebiliriz? Kısaca tarif edermisiniz? [X(]

Verdiğim rahatsızlıktan dolayı özür dilerim, iyi forumlar...

fantazi
11-03-2009, 19:30
http://www.ikaynak.com/forum/ozellestirme-b97.0/ özelleştirme bölümünde arkadaşım nası forum üyesisin siteyi gezmiyomusun [gl=13.gif] yukarıdada download bölümü var ordan indirebilirsin.

oneal_84
11-03-2009, 20:00
author=fantazi link=topic=3233.msg28240#msg28240 date=1236792613]
http://www.ikaynak.com/forum/ozellestirme-b97.0/ özelleştirme bölümünde arkadaşım nası forum üyesisin siteyi gezmiyomusun [gl=13.gif] yukarıdada download bölümü var ordan indirebilirsin.

Teşekkürler hocam, dikkatimden kaçmış sanıyorum özür dilerim.

Verdiğin link üzerinden iphonebrowser' ı indirdim. Fakat kurmaya çalışırken linkte belirttiğim hatayı verdi.

PC' yi yakın bir tarihte formatlamıştım, formattan sonra tektikboot.exe' yi çalıştırıken de benzeri bir hat almıştım, daha sonra yardımlarınız sayesinde silinmiş olan ek bir programı yüklemem gerektiğini söyledini ve düzelmişti.

Acaba iphonebrowser'ın şu an hata vermesi de format sonrası ile ilgili olabilir mi, bu hatayı nasıl düzeltebilirim?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Hata Linki:
http://img231.imageshack.us/img231/7905/iphonebrowserhatat.jpg

[JW]
11-03-2009, 20:11
author=oneal_84 link=topic=3233.msg28246#msg28246 date=1236794427]
Teşekkürler hocam, dikkatimden kaçmış sanıyorum özür dilerim.

Verdiğin link üzerinden iphonebrowser' ı indirdim. Fakat kurmaya çalışırken linkte belirttiğim hatayı verdi.

PC' yi yakın bir tarihte formatlamıştım, formattan sonra tektikboot.exe' yi çalıştırıken de benzeri bir hat almıştım, daha sonra yardımlarınız sayesinde silinmiş olan ek bir programı yüklemem gerektiğini söyledini ve düzelmişti.

Acaba iphonebrowser'ın şu an hata vermesi de format sonrası ile ilgili olabilir mi, bu hatayı nasıl düzeltebilirim?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Hata Linki:
http://img231.imageshack.us/img231/7905/iphonebrowserhatat.jpg

http://code.google.com/p/iphonebrowser/downloads/list

Buradan son sürümü indirip,deneyin.Çalışması gerekiyor.

melankolia1
11-03-2009, 22:36
author=fantazi link=topic=3233.msg28072#msg28072 date=1236718751]
başka usb de dene.olmadı dfu ya alıp shift+restore ile aynı sürüme restore et [:'(]
denedım hata kodu verıo 1,1,5 e denedm olmuo 1,1,4e 2,2 ye ve2,2,1 e de denedim olmadı dfu modda kaldı hiç bi sürüme olmuyo atacam o olcak ıpodu varmı başka çare hep hata verıyo en son 2,2ydi ve jaılbreak yapılmıstı itunes da 8 ama ıtunes görmuyodu işte yardım lazm bana =/

oneal_84
12-03-2009, 00:54
author=[JW] link=topic=3233.msg28247#msg28247 date=1236795106]
http://code.google.com/p/iphonebrowser/downloads/list

Buradan son sürümü indirip,deneyin.Çalışması gerekiyor.

Verdiğin link ile sorunu çözdüm iphonebrowser' ı başarı ile kullanmaya başladım hocam, teşekkürler. [:'(]

Fakat ikonlar ile ilgili sorunumu hala çözemedim. Forumda geçmiş konuları incelerken, ikon paylaşımları ile ilgili bir kaç linke rastladım. Bunları indirdikten sonra iphonebrowser yardımıyla winterboard' a yükledim. Daha sonra ikonla ilgili uygulamayı winterboard üzerinden aktif ettim, fakat yine categories üzerinden yeni bir dosya açarken, ikon seçimi bölümü gelince hiçbir değişiklik olmuyor, bütün gün bunu çözebilmek için uğraştım delirmek üzereyim. [gl=8.gif] Acaba nerde yanlış yapıyorum, bulamadım

Eğer bu konu hakkında bilginiz varsa, lütfen kısaca anlatabilirmisiniz, yardımınızı rica ediyorum?

Misafir.
12-03-2009, 10:25
categorieste iconlar kısmı cihazı kasıyor hatta kilitlenmeye neden oluyor bazan restore etmeye gidecek kadar sorun oluşturuyor categoriesin en büyük handikampı bu

oneal_84
12-03-2009, 12:54
author=allerjik link=topic=3233.msg28414#msg28414 date=1236846325]
categorieste iconlar kısmı cihazı kasıyor hatta kilitlenmeye neden oluyor bazan restore etmeye gidecek kadar sorun oluşturuyor categoriesin en büyük handikampı bu

Cevap için teşekkürler hocam. Categories' ın böyle bir problemi var ise, bu ikon değişikliği yapabilmenin alternatif bir yolu yok mudur?

Misafir.
12-03-2009, 13:09
categories kendi içindeki iconları kullanıyor bir kategori içine uygulama attıysanız onun iconu değişmez ana ekranda olan uygulamaların iconları değişir

oneal_84
12-03-2009, 13:24
author=allerjik link=topic=3233.msg28460#msg28460 date=1236856183]
categories kendi içindeki iconları kullanıyor bir kategori içine uygulama attıysanız onun iconu değişmez ana ekranda olan uygulamaların iconları değişir

Benim de zaten tam olarak yapmak istediğim bu.

Ör: Categories' ten bir kaç tane ana uygulama klasörü açtım. (Oyunlar, sözlükler, haber gibi)

Açılan bu klasörlerin içine kendi türlerine göre uygulamları attım. (oyunların içine oyun, sözlüklerin içine sözlük, haberlerin içine haber uygulamalarını yüklrdim).

Bu biçimlendirmeden sonra benim amacım ana uygulama klasörlerinin yani ilk paragrafta belirttiği klasörlerin (Oyunlar, sözlükler, haber gibi) ikonlarını değiştirebilmek. Umarım anlatabilmişimdir hocam, ama ne yaptıysam bunu başaramadım.

Categoriesten yeni klasör açarken ikon belirleme bölümünde 40-50 tane saçma ve görüntü olarak çok itici ikonlar geliyor, bu bölüme nasıl müdahale edebilirim bulamıyorum. [gl=8.gif]

Bu yönde yardımınızı rica ediyorum.

Misafir.
12-03-2009, 14:53
cydiadan categories icon pach yükleyin orda biraz daha icon var

oneal_84
12-03-2009, 22:23
author=allerjik link=topic=3233.msg28490#msg28490 date=1236862414]
cydiadan categories icon pach yükleyin orda biraz daha icon var

Cevap için teşekkürler hocam. Patch' i yükledim 3-5 tane iyi ikon oldu ötesi artık alla kerim. Bu konuda yapılabilecek farklı bir yöntem çıkarsa bilgi vermenizi rica ederim.

Yardımlarınız için tekrardan teşekkürler, iyi forumlar [gl=9.gif]

Misafir.
12-03-2009, 22:30
categoriesin iconlarının olduğu klasörü bulursanız ordaki iconları değiştirebilirsiniz gibime geliyor ordaki iconlarla aynı adlı icon oluşturup içine atınız üzerine yazayımmı dediğinde evet deyin belki çözülür

oneal_84
12-03-2009, 22:45
author=allerjik link=topic=3233.msg28606#msg28606 date=1236889810]
categoriesin iconlarının olduğu klasörü bulursanız ordaki iconları değiştirebilirsiniz gibime geliyor ordaki iconlarla aynı adlı icon oluşturup içine atınız üzerine yazayımmı dediğinde evet deyin belki çözülür

Tam olarak anlayamadım

biraz daha açıklayabilir misiniz?

Misafir.
12-03-2009, 22:47
cihazınızın içinde categoriesin iconlarının olduğu klasörü bulup ordaki iconları değiştirmeyi deneyiniz.

oneal_84
12-03-2009, 22:58
author=allerjik link=topic=3233.msg28611#msg28611 date=1236890852]
cihazınızın içinde categoriesin iconlarının olduğu klasörü bulup ordaki iconları değiştirmeyi deneyiniz.

Bu işlemden kastınız iphonebrowser ile bağlanıp birşey yapmak mı?

Eğer öyle ise iconları nasıl değiştireceğim, elimde bir icon dosyası ya da herhangi birşey yok ki, bunu nasış yapabilirim?

melankolia1
13-03-2009, 00:00
author=melankolia1 link=topic=3233.msg28311#msg28311 date=1236803798]
denedım hata kodu verıo 1,1,5 e denedm olmuo 1,1,4e 2,2 ye ve2,2,1 e de denedim olmadı dfu modda kaldı hiç bi sürüme olmuyo atacam o olcak ıpodu varmı başka çare hep hata verıyo en son 2,2ydi ve jaılbreak yapılmıstı itunes da 8 ama ıtunes görmuyodu işte yardım lazm bana =/
kimse bana cevap vermiyecekmi???? [X(]

Misafir.
13-03-2009, 12:15
dfu modda üzerinde yüklü olan sürümle tekrar restore edin olmuyorsa yeniden fw indirip deneyin

melankolia1
14-03-2009, 16:01
author=allerjik link=topic=3233.msg28725#msg28725 date=1236939312]
dfu modda üzerinde yüklü olan sürümle tekrar restore edin olmuyorsa yeniden fw indirip deneyin
şuanki sorun i tunes görmuyo restore edın dıo yıne başa dönduk ama ıpod çalısıor 2,2

Misafir.
14-03-2009, 16:04
2.2. fw ile restore edin cihazı açık bağlayın restore edin

melankolia1
15-03-2009, 02:35
author=allerjik link=topic=3233.msg29072#msg29072 date=1237039480]
2.2. fw ile restore edin cihazı açık bağlayın restore edin
dostum şuanki durum cihazı 2,2,1e yükselttim belkı görr die arada bi görüyo sonra görev sonlandıra bakıyorum yanıt vermıyor dıyo tekrar çıkarp taktıımda daha sonra tekrar deneyın diyor acaba i tunes ı 8 yerıne daha eskı bi sürüme indirsem 2,2,1 i desteklermi?//////itunes ı an itibariyle 8,1e yukselttım ve herşey tıkırında =)//////of şarkıları sync etti şimdi uygulamalarda yıne aynı sorun çıkardım taktım görmuo sonra deneyın dıo :( bnm kaderimde böyle yazılmış....

Master KENOBI
16-03-2009, 12:07
Selamlar :)
İ tunes üzerinden APP store girip indirdiğim uygulama,oyun vs.. cihazıma atamıyorum ama cihaz üzerinden girdiğimde yükleyebiliyorum işin garibi yüklediğim uygulamalara 3-5 gün sonra girmek istediğimde tekrar ana menüye dönüyor.
Cihazım i touch 1g 32 GB JB yapmadım.

GAMZEEE
17-12-2009, 15:59
Merhaba benmde bi sorunum var ıpoduma şarkıları tek tek atamıyorum bazı şarkılar yüklemiyor ve
'one or more of the songs being added are in the protected format,including the song ŞARKI İSMİ and could not be converted' 'ıtones can only convert unprotected WMA SONGS.ıf you have the original cds for these songs'
böyle bir hata veriyor.bayaa araştırdım ama bişey bulamadım.yardımcı olursanız sevinirim.

Misafir.
17-12-2009, 16:07
uzantısı wma olan şarkıları atmaya çalışıyorsunuz uyarıya convert deyin.

GAMZEEE
17-12-2009, 16:08
convert diorum ama yine yüklenmiyo.bir oluru yok yani o şarkıların yüklenmesi olanaksızmı.bu arada cvp için teşekkür ederm.

Misafir.
17-12-2009, 16:11
convert dedikten sonra aldığınız hata nedir.

placebo
17-12-2009, 16:14
Yüklemek istediğiniz şarkılar kopyalamaya karşı korumalı sanırım, o yüzden böyle bir hata alıyorsunuz. Dijital imzaları silen bir program vardı ama adını hatırlayamıyorum. Bilen arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

GAMZEEE
17-12-2009, 16:17
One or more of the songs being added are in the protected WMA format,including the song ŞARKI İSMİ and not be converted.

ıtunes can only convert unprotected WMA songs.ıf you have the original cds for these songs you can import them using ıtunes.

diğer hata mesajı bu.

N!t£cn@klQw
17-12-2009, 16:17
ilk önce bence arkadaşım herhangi başka bir mp3 kopyalamaya çalışsın ondan sonra araştıralım imzaları silen programı ? çünkü lacebo haklı olabilir ilk yaptığımda bende böyle bir hata vermişdi...

GAMZEEE
17-12-2009, 16:24
başka mp3 yüklüyorum bazılarını yüklemiyor sadece. ben teknik servise gönderdim sorun ıpod da olabilir diye restore etmişler ve denemişler müzik atılıyormu diye başarmışlarda. alalı bir ay olmadı ama ben beceremiyorum henüz :)

placebo
17-12-2009, 16:25
Hatta işinize yarayacak programı buldum bile. Ben yükleyip denemedim ama bir bakın bakalım olacak mı? Sonucu bize bildirirseniz seviniriz elbette.

http://www.downloadtr.com/program.asp?id=338

Misafir.
17-12-2009, 16:27
author=GAMZEEE link=topic=3233.msg69201#msg69201 date=1261059883]
başka mp3 yüklüyorum bazılarını yüklemiyor sadece. ben teknik servise gönderdim sorun ıpod da olabilir diye restore etmişler ve denemişler müzik atılıyormu diye başarmışlarda. alalı bir ay olmadı ama ben beceremiyorum henüz :)

atmaya çalıştığınız mp3lerden birini rapide upload ederek buraya koyar mısınız?

GAMZEEE
17-12-2009, 16:52
placebo arkadaş sağolasın programla hallettim sanırım.
££èrjïk arkadaş inan hiç anlamam rapide upload etmeyi :)

[JW]
17-12-2009, 17:00
Önce www.rapidshare.com (http://www.rapidshare.com/) adresine girin.

Şimdi "GÖZAT" üzerine tıklayın ve hata veren şarkıyı seçin.

Evet ortada aşağıdaki gibi mavi bir upload butonu gelecek.Tıklayın.
http://img515.imageshack.us/img515/4360/uploadfile.jpg

Şimdi yüklemenin bitsini bekleyeceksiniz.Bitince aşağıdaki gibi bir link olacak.Onu kopyalayıp bize gönderin,bu kadar. :)

1. Download Link:
http://rapidshare.com/files/.........