PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Donanım - Bağlantı Sorunları acil yardım ses gelmiyor konuşulmuyor

kutaycetin
26-07-2010, 00:31
telefonumdan ses gelmiyor aramayı duyamıyorum bu akşam üstüne kadar normaldi şimdi ne aramaları duyabiliyorum ne de müzik sesi kulaklıksız çalıyor sadece karşıdan gelen aramada zil sesi çalıyor ama konuşamıyorum acaba neden ve ne yapmalıyım

MsTrK
26-07-2010, 00:35
Basit bir cevap olacak ama, yandaki sessiz'e alma dügmesine baktinizmi ??
Bu arada konu basligini düzeltmeniz lazim ;)

kutaycetin
26-07-2010, 00:44
onunla ilgili bi sorun yok kapatıp açtım yine deişmedi zaten gelen aramada telefonun zil sesi çalıyor ama müzik çalarken çalmıyor en önemlisi de ahizeden ses gelmiyor ve mikrofondan ses gitmiyor

XANTHE
26-07-2010, 00:51
yazılımsal bi sorun olabilir. ses kaydediciyle deneyin eger sesinizi kaydediyorsa restore etmeniz gerekir. eger onu da yapmıyorsa donanımsal bi sorun olabilir.

MsTrK
26-07-2010, 00:54
yazılımsal bi sorun olabilir. ses kaydediciyle deneyin eger sesinizi kaydediyorsa restore etmeniz gerekir. eger onu da yapmıyorsa donanımsal bi sorun olabilir.

Insallah , donanimsal bir sorun yoktur..
Eger varsa , pahaliya patlar...

kutaycetin
26-07-2010, 01:13
oh sonunda halloldu daha öncede olmuştu jailbreak de yapmamıştım hoparlörden takılıyordum kendiliğinden çözülmüştü yine halloldu peki birşey daha sorcam bu yaptığımız jailbreak ve yüklediğimiz programlar telefona zarar veriyor mu ?

XANTHE
26-07-2010, 01:16
normalde jailbreak telefona zarar vermez hatta faydası bile vardır ama garanti kapsamından çıkmış olur cihaz. tekrar garanti kapsamına girmesi için bi sorunla karşılaşıldıgında restore ederek cihazı servise göndermek gereklidir. ayrıntılı bilgi almak için http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/4-jailbreak-nedir-neden-yapilir-nasil-yapilir.html konusuna gözatmanızı tavsiye ederim.

MsTrK
26-07-2010, 01:33
Jailbreak yapinca hicbir seyin garantisi olmaz [:D]
Forumda bir konu vardi , Root sifresini degistirmekle ilgili :)
Root sifresini degistirde icin rahat olsun ;)
ne olur , ne olmaz [:'(]