PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları iPod Touch Firmware 4 den 3 e donmek istiyorum

hellboy726
25-07-2010, 00:43
Merhaba,

Ipod Touch 2. jenarasyon kullanicisiyim ve gecenlerde iTunes de gordugum uzere yeni versiyona guncelleme gerceklestirdim.

Ancak 4. firmware surumu ipod umu cok yavaslatti. Takilmalar olmasi uzerine 3. versiyona geri donmek istiyorum.
Forumu biraz kurcaladim ve 3. versiyonu bilgisayarima indirerek shift + restore islemini yaptim.

Ancak 3194 hata numarali hatayi almaktayim.

Note: JB ile kullanmiyor ve kullanmaya gerek duymuyorum. Normal versiyon yeterlidir benim icin.

Konu hakkinda yapmam gerekenler hakkinda vakit ayirabilirsaniz sevinirim.
Iyi calismalar.

atay88
25-07-2010, 00:49
dostum shsh kaydın varmı yoksa yapamazsın dıye bılıyorum genede forumu ıyıce arastır bıde sende yavaslamalar oldugunu solemıssın beende ı tunes uzerınden yukledım hıc bır yavaslama olmadı gayette guzel calısıyor ve sorunsuz ıstersen bır ıkı gun daha dene belkı duzelır yada restore et tekradan os 4 du kur duzelır belkı

buradan bakabılırsıın shsh kaydına

http://www.ikaynak.com/forum/21-genel-konular/15487-shsh-nedir-nasil-kayit-yapilir.html

hellboy726
25-07-2010, 00:53
Merhaba,

Su ana kadar shsh kaydi gerceklestirmedim.
Restore etmeyi ve tekrar kurmayi denedim ancak sonuc degismedi. Cok fazla takilmalar gerceklesiyor. Sacma sapan uygulamalar vs. de kurulu degil cihazda.

Sizde yavaslama olmamasinin nedeni yeni surum olan 3. jenerasyonu kullanmanizdir.

atay88
25-07-2010, 00:54
dostum sana verdıgım lınkten shsh ıle ılgılı bılgı alabılırsın bende os 4 u kullanıyorum sımdıye kadar hıc takılma ve donma yasamadım sende neylerde takılma oluyor acaba uygulamalardamı

atay88
25-07-2010, 01:25
naptın halledebıldın mı bu arda 4 ıcın shsh kaydı al ılerde ısıne yarayacak ve senın yerınde olsam ıpodun ıcındekılerı komple sıler sonra tekradan yukleyıp bır denrım hıı bu arada bı tesekkur yeter

iOzbrk
25-07-2010, 02:12
Geriye doğru saymaya başla:D

SHSH kaydı olmadan dönülmüyor... Bu hata dönüşün imkansız olduğu anlamına geliyor zaten
3.1.3 te almak lazımdı SHSH yi ben desenin gibi yaptım ama ben şanslıyım mobel MB jailbreak seçeneği var :DDD

hellboy726
25-07-2010, 05:37
Merhaba,

yanitlar icin tesekkur ederim. SHSH yontemini deniyecegim. sanirim sadece jb yaparak donebiliyorum bu surume degil mi?

Ayrica, Bahsettigim gibi sizde hizli calismasinin nedeni 3. jenerasyon a sahip olmaniz.

iOzbrk
25-07-2010, 11:31
SHSH yöntemini deneyemeyeceksiniz. Kaydınızı 3,x versiyonlarından (3.1.3/ 3.1.2/ 3.1.1) herhangi birinden almadıysanızartık çok geç malsef dönüş yolunuz yok.

Ayrıca ben 3. jenerasyon kullanıcısı değilim daha yaşlı [:D] 2. nesil