PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları aktivasyon problemi....lütfen acil yardım!!!!

OnurAcar
22-07-2010, 17:53
Arkadaşlar merhaba..Çok yakın bir arkadaşım iki gün önce Fransa dan iphone 3gs 32 gb getirttirdi..Fakat büyük bi problemimiz var..Arkadaş durumdan haberdar olmadığı için, telefonu getittirirken yanında kartını getirtmeyi söylememiş..Ve dolayısıyla aktivasyon yapamıyoruz, forumdan araştırdım model seri no da harflere göre telefonun hangi operatörden alındığı bulunabiliyomuş, model seri no MC134FB/B ...Okuduklarıma ve tahminime göre Fransa dan Bouygues hattından alınma...Ama emin deilim, eğer bu hatsa bu hattı bulmak baya bi zormuş galiba..Bu kartı nası ve nerden bulabiliriz?? Acaba forumda bu hatta sahip olan biri var mı?? Bu kartsız aktivasyon yapmak için herhangi bir program çıkmadı bildiğim kadarıyla ama emin deilim....

Custom fw yükleyip bu problemi çözebilir miyiz? sonuçta şuanda telefona hiçbir sürüm yüklenmedi ve eğer ios 4.0 yüklenirse, unlock veya jb yapamicaz, telefon ipod olarak kalıcak...3.1.3 custom fw, yüklesek aktivasyon problemini çözebilir miyiz?? ve bu custom fw i nasıl yükleyebiliriz, yanlışlıkla 4.0 yüklemeden...Ben de 3.1.3 de 5 ay unlock bekleyenlerden olduğum için arkadaşımın bu problemi yaşamasını istemiyorum...Şimdiden ilgilendiğiniz ve yardımlarınız için çok teşekkürler...

bahoz
22-07-2010, 18:07
aynı şekilde bende fransadan getirdim ve telefon kapalı sadece ekranda i-tunes simgesi var. zannedersem ki götürdüğüm teknik servislere göre iphone 3gs'nin son sürümüymüş falan diyorlar.ve sürüm olarak 4,0,1'i yükletmem gerekiyormuş. önümüzdeki hafta abim fransadan gelecek ve onda bouygues hattı var onunla sorunu çözermiyim bilemiyorum ama bu konuda yardım edecek birileri varsa yardımlarınızı bekliyorum.bende 3 tane 3gs var ve bu hafta 2 tane daha gelecek bunları aktive edecek arkadaş varsa ****************

OnurAcar
22-07-2010, 18:14
büyük ihtimalde, abiniz geldiğinizde probleminiz çözülecektir...Fransada genelde iki hattan alınıyormuş iphonelar..Bouygues ve Orange...Abinize gelirken iki hattan da birer tane getirirse riske girmemiş olursunuz ve telefonları aktivite edebilirsiniz..Tabi benim bilgim bukadar...Yine de yanlış bilgilendirmiş olmiyim..Diğer arkadaşlardan veya moderatörlerden yardım bekliyoruz ama bırakın yardım etmeyi azönce forumdan ceza aldığımı söylenen bir mesaj aldım...Sebebi de başlığa lütfen acil yardım yazmammış...

SaTuSa
22-07-2010, 18:16
Evet şimdi de düzenlemediğiniz için konunuz kilitlenmiştir. Kuralları sorgulamak yerine düzenleme ve laf atmama yolunu seçerseniz bizde memnun oluruz.