PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Jailbreak - Unlock Sorunları Ipod touch 2g jailbreak ve restore sorunları

aciidjxi
08-07-2010, 09:07
Merhaba Arkadaşlar

Belki benzer sekilde konular acılmıstır ancak sorularıma genel cvp istemedigimden ayrı bir konu acmak istedim.

Konuya gireyim hemen...Türktelekomun kampanyasından ipod umu aldım ve itunes a baglayarak mziklerimi atarken ios4 un yukleme uyarısı geldi ve ben de sazan gibi yukledim hemen.Ancak sorun bundan sonra basladı.Cihazım mc model oldugu icin jb yapamıyorum.ne kadar denediysem ios 3.1.3 , 3.1.2 ve 2.2.1 e geri donduremiyorum cihazı..Recovery moda da alıp denedim...dfu moda da alıp denedim ancak sonuc aynı ne denediysem olmadı..Snowbreeze ve redsnow benzeri bir cok program denedim sonuc aynı..basarısız...

En son mac os uzerinde pwnage tools ile denedim yine olmadı.Ya ben salağım beceremiyorum ya da cihazda bir sorun var ya da imkansızı istiyorum.

Arkadaslar Allah rızası icin yardım edin deli olucam..ios4 mc model jb henuz cıkmadı die biliyorum..restore nasıl yapabilirim ya da jb nin farklı bir yontemi varsa onu deneyeyim..Lutfen yardım edin..

SaTuSa
08-07-2010, 09:12
4.0 sürümüne yükseltmeden siteyi okumuş olsaydınız o zaman çaresi olacaktı. Ancak 3.1.3 sürümündeyken SHSH kayıtlarını yapmadan tekrar bu sürüme dönmeniz imkansız. Zaten pwnage tool ile jb yapacağınız zaman cihazınız da jb li olmak durumunda. yani 3.1.3 sürümdeyken jb li lacaktı ki 4.0 sürümüne geçerken kendiniz 4.0 custom fw hazırlayıp kullanacaktınız. Yani sizin duruma jb çıkana kadar çare yok maalesef.

aciidjxi
08-07-2010, 09:22
peki 3.1.3 jb bir mc model shsh kaydını alabilrsem onu kullanarak donus yapamaz mıyım???

SaTuSa
08-07-2010, 09:39
Yapamazsınız. SHSH kayıt dosyaları o cihaza has bir dosyasır. Chazın ECID numarasına göre alınır, sizinkiyle uyuşmayacaktır haliyle. Ama bulabilirseniz şansınızı denemenizde de fayda var tabii, kestirip atmak olmaz.. Çok küçük bir ihtimal de olsa şans bu... Ama şansınızı yükseltmek için şöyle yapın derim ben. Bu SHSH dosyaları oluşturulduğunda belirli sayılar ve cihaz ipod ise 9362893764872365.ipod.shsh gibi oluşuyor, siz kendi cihazınızın bu numarasınızı umbrella 4.00.53 ile öğrenin ve aldığınız dosya ile değiştirin. Genel konular içerisinde SHSH nedir? başlıklı konunun son yönteminde anlatılıyor. Ancak ilk yöntemlerdeki ECID no öğrenme ile karıştırmayın çünkü o numaralar farklı çıkar ama programlar otomatik tanır. Dediğim programı kullanırsanız aynı dosya adına verdiği şekilde numaralara ulaşabileceksiniz.

aciidjxi
08-07-2010, 10:19
tesekkurler o kadar sey denedim..bir de onu deneyelim o kadar sey denedim elime yapısmaz ya [:)]