PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Oyun konsolu tavsiyeleriniz...

SaTuSa
01-07-2010, 14:34
Tüm arkadaşlara selamlar. Oyun konsolu için sizlerinde görüşünüzü almak istedim, birçok kişi muhakkak ki kullanıyordur. Ben kararsız kaldım, sizlerden de fikir alayım dedim. İşten güçten kalan zaman olduğunda can sıkıntısıyla oyun oynarım diye bir pc aldım ama ekran kartım benim düşündüğüm oyunlarda sıkıntı yaratıyor, düzelecek gibi de değil. Neyse ekran kartı tavsiyesi değil ama konsol için tavsiye alayım dedim bende. Çok oyun oynayan birisi değildim ama COD4 tarzı fps oyunları da sevmem değil, aslen bu amaç için alacağım bir şey olması lazım. Değerli fikirlerinizi bekliyorum.. Saygılar.

furkanXD
01-07-2010, 15:45
Şahin abi eğer pc ye takılcakbir oyun konsolu arıyorsa sana hiç birini önermiyorum bence en güzel klavye ile oynanıyor ben herşeyi beceririm ama bi türlü konsol ile nişan alamam ama eğer araba yarışı veya otobüs tır sürme gibi similasyonlarda oynayacaksan sana direksyon seti öneriyorum benim casperin direksyon seti var 18wos haulin oyununa bus mod yükleyip türkiyedeki otobüs şirketlerinin orjinan 1 e 1 aynı otobüslerini koymuşlar mod a birde direksyonda kullanma özelliği var sinyal sellektör vs vs olaylarınıda direksyondan yapıyorum ama direksyonun en iyi yanı klavyedeki gibi yön oklarına basınca anında sdireksyonu sonuna kadar kırmıyor direksyonda 2mm sağa kır direksyonu oyundada arabalar 2 mm sağa kırıyor :D eğer park oyunları veya araba kullanma similasyon oyunları hastasıysanız ben sadece direksyon seti öneriyorum tabiki bana göre herşeyi yapmak sizin bileceğiniz kolay gelsin.

SaTuSa
01-07-2010, 15:48
pcye falan takılacak değil normal oyun konsolu arıyorum, kolla da öğreniriz artık nişan almayı

UmuT
01-07-2010, 15:51
Şahin abi bende PS3 var aynı zamanda Wii var :) Kaliteli oyun,grafikleri güzel oyunlar istiyorsan PS3'ü tavsiye ediyorum..Wii kardeşim için almıştım ama benimde arada başından kalkamadığım oluyor o Wii Fit cihazından :) Onun dışında XBox kalıyor seçenek olarak onu oynamadım bilmiyorum ama ben PS3'ümden çok memnunum :) Bi tanede Full HD televizyon aldım keyfinden geçilmiyor şuan :)

celikyakup
01-07-2010, 15:52
Slmlar. Konsol alacaksan tabiki 2 ürün arasında tercih yapmalsıın . PS3 vs XBOX360 . ben her 2 ürünüde kullanıyorum . Ps3 te orginal oyun kullanacaksın malum baska yol yok . Xbox360 için Fw ler var onlar sayesinde Backup oyun oynayabilirsin . Ancak bu yuzden cihazın banlanır ve live maceran son bulur. Bu devirde online olmadan bu cihazlarda keyif alamazsın. Her 2 urundede orginal kullanırım dersen 2si arasında bir secim yap . tarz olarak sana hangi konsol yakın ise onu tercih et. Daha fazla bilgi istersen pm den ulas istersen . Ayrıntılı sekilde yardımcı olurum

SaTuSa
01-07-2010, 16:05
Sanırım temiz bir ps3 den yana kullanacağım tercihimi. Bende zaten ps3 ve xbox360 arasında düşnüyordum zaten adam gibi de konsol yok başka.. bana sadece cod4 ve pes yeter sanırım. iyisi mi ps3 alayım ben :) tavsiyeler içinde her birinize tekrar teşekkürler

beyaz
01-07-2010, 17:21
Ps3 ü öneririm bide bad company2 yide aldinmi demeyin keyfine

xemrexcemx
01-07-2010, 17:54
ben tercihimi wii ve ps3 ten yana kullanırım örneğin ps3 bambaşka blu ray oynatıcısı şusu busu var ama oyuna dahil değilsin wii de oyuna dahil oluyorsun örnek world at warda diğer joystick ile hareket ana joystik ile nişan alıp adam vuruyorsun görüntü pek gelişmiş değil ama yeterince gerçekci oluyor ayrıca hamebrew channel adı altında oyun indirip direk hdd vey ausbden oyun yükleyebilirsin (garantisi de gitmez) Ayrıca ben orjinal alayım dersen türkiyede bile fiyatları aman aman değil 40-50 tl civarında ebaydeki ps3 oyunları okadar ve maalesef ps3 kırılamıyor bunları göze aldığında bence wii biraz daha baskın geliyor... homebrew channel hakkında sorularınız varsa bana danışabilirsiniz...

aytekings
01-07-2010, 18:29
ben pc den vazgeçme derim aslında çünki fps oyunlarında pc de aldığınzevki hiçbirisinde alamazsın..
ama illa farklı bir konsol alıcağım diyorsan ps3 almanı öneririm :)

beyaz
01-07-2010, 18:52
ben tercihimi wii ve ps3 ten yana kullanırım örneğin ps3 bambaşka blu ray oynatıcısı şusu busu var ama oyuna dahil değilsin wii de oyuna dahil oluyorsun örnek world at warda diğer joystick ile hareket ana joystik ile nişan alıp adam vuruyorsun görüntü pek gelişmiş değil ama yeterince gerçekci oluyor ayrıca hamebrew channel adı altında oyun indirip direk hdd vey ausbden oyun yükleyebilirsin (garantisi de gitmez) Ayrıca ben orjinal alayım dersen türkiyede bile fiyatları aman aman değil 40-50 tl civarında ebaydeki ps3 oyunları okadar ve maalesef ps3 kırılamıyor bunları göze aldığında bence wii biraz daha baskın geliyor... homebrew channel hakkında sorularınız varsa bana danışabilirsiniz...
tamam wii nin o özelligi war ama yakinda oda bitiyor ps3 icinde cikiyor o nunjucklar hemde kablosuz yani wii yerine ps3 en iyisi hem daha iyi grafik hemde daha sexy

xemrexcemx
01-07-2010, 19:09
ps3 1.00 lira wii 250 lira hangisini alsam acaba

The Black Waltz
01-07-2010, 19:21
Selamlar dostum,
Öncelikle bütçeni berlirlemelisin sonra beklentilerini nasıl bi konsol aradığını belirtmelisin.Ben kaba taslak bi öneride bulunuyum şimdilik şu aralar yeni çıktı diyebileceğimz xbox 360 slim gayet güzel bi oyun konsolu slimin en büyük farkı kinect destekliyor olması yani wii de kumandayla yönettiğin ekranı xbox360 slimde hiç birşeye gerek kalmadan direk ellerinle kontrol edebiliyorsun ayrıca ses desteğide var yani konuşarakta konsolla etkileşime geçebilirsin.. yani ister gamepadınla istersen ses ve ya hareketlerinle oyunundan oynuna değişmesi suretiyle tüm vücudunla etkileşim içindesin.Daha ayrıntılı bilgi için microsoftun natal adlı projesini internetten rahatlıkla bulup inceleyebilirsin..
Ufak bi not daha eğer ps3 almaya karar verirsen ps3'ün slim konsolunu 1000 liradan daha ucuza bulabilirsin ;)

SaTuSa
01-07-2010, 19:33
PS3 aldım bile bir saat önce :) Ama bilgilendirmeler için tekrar tekrar teşekkür ederim. Yönetici arkadaşlar isterse konuyu kilitleyebilir [:P]

aytekings
01-07-2010, 19:39
hayırlı olsun.. güle güle oynarsın ins :D ama çok gülersen dikkatin bozulur oyunu oynayamazsın :D:D

beyaz
01-07-2010, 19:41
PS3 aldım bile bir saat önce :) Ama bilgilendirmeler için tekrar tekrar teşekkür ederim. Yönetici arkadaşlar isterse konuyu kilitleyebilir [:P]

Gülerin kullanmani dilerim

The Black Waltz
01-07-2010, 19:49
Hocam 2 sayfaymış konu fark etmemişim xemrexcemx adlı kullanıcı açtı sandım konuyu:) Neyse hayırlı olsun konsolunuz.

Misafir.
01-07-2010, 19:54
şahin hayırlı olsun

forgta
01-07-2010, 20:48
hayırlı olsun doğru seçim [:'(]

KsK.TeaM
02-07-2010, 01:11
Hayırlısı olsun.
Nereden ? Nekadara? :)

SaTuSa
02-07-2010, 07:35
Sony den 800 TL ye. Sıfır, 120gb slim, çift kol

Bursali
02-07-2010, 08:24
Wii tras, xbox360 zaten tras ben sana ps3 tavsiye ederim biraderim, blueray oynaticisida icinde

SaTuSa
02-07-2010, 09:48
Saol dostum aldım zaten dün PS3.. COD MW2 'yi denedim gayet güzel, kalite ses, oynanabilirlik falan süper.. Zaten oyunun kendisi muhteşem diyebilirim.. Buda ilk izlenimlerle bende tavsiye olsun PS3 kullanıcılarına, eğer oynamayan varsa "Call of Duty: Modern Warfare 2" kesinlikle oynanması gereken bir oyun, hele de full HD'de ve 7+1 ses sistemiyle. Malum PS3 7+1 desteği veriyor...

beyaz
02-07-2010, 11:15
Saol dostum aldım zaten dün PS3.. COD MW2 'yi denedim gayet güzel, kalite ses, oynanabilirlik falan süper.. Zaten oyunun kendisi muhteşem diyebilirim.. Buda ilk izlenimlerle bende tavsiye olsun PS3 kullanıcılarına, eğer oynamayan varsa "Call of Duty: Modern Warfare 2" kesinlikle oynanması gereken bir oyun, hele de full HD'de ve 7+1 ses sistemiyle. Malum PS3 7+1 desteği veriyor...

cod mw2 hep ayni tarz cikariyor yenilik olarak hic bir seyi yok cod 4 mw2 den daha iyi bad company 2 yi denemeni tavsiye ederim hatta nickinide yolla kayit edeyim eger bi gün alip denersen bi gurupta savasiriz saygilarimla