PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Firmware Update-Restore Sorunları Iphone 3G cihazım hiçbir restore işlemini yemiyor, acil, tel açılmıyor

xonurixp
01-07-2010, 12:21
Dün akşam 4.0 restore yapmak için pc başına oturdum. 4.0 Restore işlemi telefondaki ilerleme durumu 70% civarı olduğunda kalıyor. Telefon zaten açılmadıği sürekli "itunes ve usb" ekranında kaldığı için başka moda da geçemiyorum. "iTunes, telefonda sorun var vs.." olarak algılıyor. 3 kere OS4 denedim olmadı; OS4 olmasın bari açılsın dedim OS3.1.3 sürümü de yüklenmiyor bir türlü aynı ilerleyişte kalıyor. Her seferinde Home+Power ile kapatmak zorunda kalıyorum.. Sabaha karşı 4.30dan sonra beklesin dedim; 4 saatin ardından halen aynı noktada..

Telefonum;
iphone3G-8GB VodafoneTR orj.
3.1.3 Spirit fw yüklü (idi)

Bilgisayarım;
Win7 Ultimate
iTunes:9.2.061 son sürümü

SaTuSa
01-07-2010, 14:15
Cihazınızı DFU moda alarak shift+restore ile yükleme yapmayı deneyin.

xonurixp
01-07-2010, 14:21
restore moddan çıkaramadığım için birşey yapamadım. DFU yönergelerini izledim, daha önce de yapmıştım neticede ama sürekli o itunes+USB ekranı... Bazen bilgisayardan kaynaklanabiliyor bir de evdeki serverda deneyeceğim, tabi önce ekran ve klavye bağlamam lazım, şu anki işi bitsin de.. Gerçi o da win7, ve eski bir itunes versiyonu kullanmayı deneyeceğim, sonucu yazarım..

SaTuSa
01-07-2010, 14:24
home+power tuşuna bastığınızda cihazınız recovery moddan çıkar. ama bilgisayara bağlı olmaması gerekir. Daha sonra dfu yönergelerini doğru şekilde uygularsanız girmemesi için bir sebep yok.

xonurixp
01-07-2010, 16:22
Sorun çözüldü. Diğer bilgisayarda itunes 6.1.1.2 miydi öyle bir sürüm yükledim, OS3.1.3ü gösterdim Shift+Restore ile, 1kaç dakika içinde restore yaptı. Ardından hadi bakalım dedim DFUya alıp tekrar 4.0 deneyelim, yine aynı yerde kaldı, yine eski sürüm olan pcde 3.1.3 yaptım. 4.0 yüklemem sanırım şu an için askıda... Teşekkürler SaTuSa

ozgur.cosansu
04-07-2010, 23:53
Arkadaşlar merhaba, iphone yurtdışı 3gs kullanıcısıyım. Geçen hafta sorunsuz 4.0'a geçtim fakat bi kaç gündür şarjla alakalı ve bir de ısınma problemi tespit ettim. Forumlar üzere yeniden custom firmware yükleyerek restore edeyim dedim. Etmez olaydım işlem başladı sonra itunes te 'the iphone software update server could not be contacted' yazdı şimdi tel açılmıyor. Klasik data kablosu ve cd işareti var. Her şeyi denedim. DFU vs. bir türlü (n/a bile) itunes teli görmüyor. Ki yeniden restore atabileyim.

Ne yapmam lazım? Yoksa telefon artık aksesuar mı olur bana artık??

Acil yardımlarınızı bekliyorum...